PDA

View Full Version : فرمول براي يک فيلد از يک جدول

mah_mar
شنبه 15 اسفند 1388, 12:02 عصر
ميشه براي يک فيلد از يک جدول فرمولي نوشت که هنگام درج رکورد در ان جدول مقدار آن فيلد به طور خودکار توسط فرمول داده شده محاسبه و درج شود؟

amirzazadeh
شنبه 15 اسفند 1388, 12:37 عصر
ميشه براي يک فيلد از يک جدول فرمولي نوشت که هنگام درج رکورد در ان جدول مقدار آن فيلد به طور خودکار توسط فرمول داده شده محاسبه و درج شود؟
سلام
در سطح جدول نه ، ولي از طريق فرم اين كار امكانپذير هست.
.............................
موفق باشيد

mah_mar
شنبه 15 اسفند 1388, 13:03 عصر
ميشه بگين چه جوري؟

amirzazadeh
شنبه 15 اسفند 1388, 20:17 عصر
ميشه بگين چه جوري؟
لطفا نمونه خودتون رو اپلود كنيد و فيلد يا فيلدهايي كه براي فرمول نويسي مد نظرتون هست مشخص كنيد.

mah_mar
یک شنبه 16 اسفند 1388, 09:02 صبح
يه جدول با يه کليد اوليه که از عددي که من مي خوام شروع افزايش پيدا کنه به طور خودکار . اين جدول چون داده داره نميشه نوع فيلد رو aouto number کرد . نمي تونم الان آپلود کنم . ممنون ميشم اگه بگين چون خيلي مهمه.

amirzazadeh
یک شنبه 16 اسفند 1388, 11:01 صبح
يه جدول با يه کليد اوليه که از عددي که من مي خوام شروع افزايش پيدا کنه به طور خودکار . اين جدول چون داده داره نميشه نوع فيلد رو aouto number کرد . نمي تونم الان آپلود کنم . ممنون ميشم اگه بگين چون خيلي مهمه.
سلام
يك نمونه ساده با استفاده از تابع Dmax در قسمت Deafault Value فيلد شماره براتون آپلود كردم با اين كد

=DMax("shomare";"table1")+1
كه آخرين شماره رو از جدول اسخراج و يكي به اون اضافه ميكنه.
.........................
موفق باشيد

mah_mar
یک شنبه 16 اسفند 1388, 11:48 صبح
انگار با نوع روابط بين جداول من جواب نمي ده من نمونه براتون ميفرستم لطفا به فرمي که ساختم توجه کنيد من مي خوام فيلد shomare از جدول table1 در فرم table3 در هر بار ثبت تغيير کنه . به relation ها هم نگاه بندازين . ممنون.

mah_mar
یک شنبه 16 اسفند 1388, 12:42 عصر
مرسي با DCount کارم راه افتاد.