PDA

View Full Version : zoom

lena abbaszadeh
شنبه 15 اسفند 1388, 13:21 عصر
سلام
من یه پروژه مدیریت دانش دارم
تو یه قسمتش نیاز دارم نقشه ها رو zoom کنم
چی کار میشه کرد؟
لطفا راهنماییم کنین
tanx:خجالت:

حمیدرضاصادقیان
شنبه 15 اسفند 1388, 13:44 عصر
سلام.فکر کنم این لینک (http://delphi.about.com/od/graphics/l/aa120198.htm) مشکل شما رو حل کنه.
موفق باشید

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 16 اسفند 1388, 08:22 صبح
سلام.در ضمن شما اگر نقشه های شما تصویر هست میتونید با کامپوننت imageEn اونو نمایش بدید و براحتی اونو زوم کنید و هر تغییری خواستید روش انجام بدید.

lena abbaszadeh
دوشنبه 17 اسفند 1388, 11:54 صبح
مرسی از post اولتون
ولی به دردم نخورد
راستش قضیه اینه که نقشه های من autocad هستش و من توو این پروژه نیاز دارم این نقشه ها رو نشون بدم
به نظرم رسید اگه ازشون عکس بگیرم و form کنمشون خوب باشه ولی الان باید بتونم روشون zoom کنم
ایده بهتری دارین برام؟
مرسی از همکاریتون

alinikaein
دوشنبه 17 اسفند 1388, 16:02 عصر
سلام؛
بهتره از كامپوننت‌هايي كه قابليت نمايش فايل‌هاي اتوكد را دارند، استفاده كنيد تا بتونيد به راحتي و بدون دردسر روي اون‌ها بدون افت كيفيت، zoom كنيد. چون همون‌طور كه مي‌دونيد فايل‌هاي اتوكد به صورت برداري هستند.

ضمناً اگه چنين كاري انجام بديد، علاوه بر كيفيت در بزرگنمايي تصاوير، حجم حافظه‌ي استفاده شده هم كاهش پيدا مي‌كنه چون تصاوير برداري، حجم خيلي كمتري نسبت به تصاوير نقشه‌بيتي استفاده مي‌كنند.

نهايتاً در صورتي كه كامپوننتي براي نمايش مستقيم فايل‌هاي اتوكد پيدا نكرديد، مي‌تونيد نقشه‌تون را به يكي ديگه از فرمت‌هاي برداري (مثل wmf يا emf) تبديل كنيد و با كامپوننت‌هاي رايج نمايش بديد. (كامپوننت استاندارد تصوير دلفي، wmf و emf را ساپورت مي‌كنه.)

يا علي... موفق باشيد...

lena abbaszadeh
دوشنبه 24 اسفند 1388, 12:43 عصر
مرسی از راهنماییتون
میشه خواهش کنم راجع به لینک اول توضیح بدین
اصلا از کدش سر در نیاوردم:ناراحت:
مرسی

Felony
دوشنبه 24 اسفند 1388, 12:51 عصر
از کجاش سر در نیاوردید ؟ بسیار ساده نوشته شده ، از متد CopyRect استفاده کرده ، این متد یک مختصات و اندازه از شما میگیره و اون رو تو یک image رسم میکنه .

مثلا شما مختصات صورت یک نفر رو تو عکس بهش میدید و اون صورت رو تو مقصد به اندازه شئ Image رسم میکنه و به نوعی حالت Zoom رو ایجاد میکنه .