PDA

View Full Version : مشکل در ایجاد شبکه مجازی با VirtualBox

hellboy13
شنبه 15 اسفند 1388, 16:03 عصر
من داخل virtual box یک ویندوز XP نصب کردم.برای سیستم عامل میزبان IP:192.168.0.1 و برای سیستم میهمان IP:192.168.0.2 را تعریف کرده ام.اما نه فولدر های اشتراکی در My network places دیده میشود و نه دستور پینگ کار میکند.اگر ممکن است راهنمایی کنید.

princoo
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 20:12 عصر
من هم چنین مشکلی دارم. اگر کسی کار کرده کمک کند

ar.mahdian
یک شنبه 06 تیر 1389, 17:37 عصر
این کارهایی که میگم انجام بده انشاالله درست میشه
اول اینکه باید نوع کارت شبکه تمام سیستم های میهمان که نصب کردی رو از نوع bridged قرار بدی
بعد از اجرا سیستم ها رو IP دستی بدی. تو همون رنجی که کارت شبکه سیستم خودت هست.
مثلا اگر مال سیستم خودت 92.168.0.1 است سیستم میهمان رو بده 192.168.0.2 و الی آخر
با این کا سیستم ها همدیگر رو پینگ میکنن.
البته باید توی سیستم اصلی(میزبان)یه کارت شبکه داشته باشی که اگر نداری میتونی loopback نصب کنی که بهتر هم هست چون اگر کارت شبکه واقعی داری باید حتما به یه هاب یا سویچ یا مودم dsl نصب باشه تا فعال بشه وگرنه به درد نمیخوره.
موفق باشید.
یا علی

mahyar12
جمعه 21 بهمن 1390, 14:54 عصر
سلام خسته نباشید
من همه این کارهای که شما فرمودین رو انجام دادم اما نمیشه
لطفا راهنمای کنید
من ipconfig/all رو تو سیستم اصلیم میزنم سیستم مجازیمو میشناسه اما سیستم مجازی سرورمو نمیشناسه :گیج:
هرچی فایل هم خواستم شیر کنم نشد ؟؟؟:گریه::عصبانی++:

ar.mahdian
یک شنبه 23 بهمن 1390, 22:19 عصر
سلام خسته نباشید
من همه این کارهای که شما فرمودین رو انجام دادم اما نمیشه
لطفا راهنمای کنید
من ipconfig/all رو تو سیستم اصلیم میزنم سیستم مجازیمو میشناسه اما سیستم مجازی سرورمو نمیشناسه :گیج:
هرچی فایل هم خواستم شیر کنم نشد ؟؟؟:گریه::عصبانی++:

سلام
به نظر من ساده ترین راه این است که یه مودم adsl بخرید و به سیستم وصل کنی(از طریق کارت شبکه کابلی یا بیسیم) بعد در تنظیمات ماشین مجازی در قسمت کارت شبکه٬ تنظیم کنی که به صورت bridged به کارت شبکه متصل به مودم adsl وصل بشه. بعد ماشین مجازی رو استارت کن و در تنظیمات کارت شبکه داخل ویندوز مجازی٬ طوری تنظیم کن که آی پی رو به صورت اتوماتیک دریافت کنه. با این کار به صورت خودکار از مودم متصل شده به سیستم اصلی آی پی میگیره ومیتونی سیستم میزبان رو پینگ کنی و همچنین به اینترنت دسترسی داشته باشی.
رنج آی پی با این روش192.168.1.x هستش.
موفق باشید

Esmail Solhkhah
جمعه 28 بهمن 1390, 23:01 عصر
من داخل virtual box یک ویندوز XP نصب کردم.برای سیستم عامل میزبان IP:192.168.0.1 و برای سیستم میهمان IP:192.168.0.2 را تعریف کرده ام.اما نه فولدر های اشتراکی در My network places دیده میشود و نه دستور پینگ کار میکند.اگر ممکن است راهنمایی کنید. وقتی شما VBOX رو نصب میکنید یه کارت شبکه مجازی رو سیستمتون نصب میشه تحت عنوان Virtual Box Host Only Adapter

تو سیستم میزبان فعالش کنید و تو سیستم مهمان از همین آداپتر استفاده کنید (تنظیم IP بصورت دستی هم اگه خاستید انجام بدید هر چند ضروری نیست چون VBOX خودش

DHCP SERVER ست میکنه)

تو هر دو سیستم شبکه رو بصورت Workgroup ست کنید ، File and printer sharing رو ON کنید

فقط اگه تو سیستمتون فایروال دارید حواستون باشه اجازه ترافیک به این سرویس بدید.

موفق باشید.