PDA

View Full Version : قوانین یکسان برای همه ی مرورگرها

yekta64
شنبه 15 اسفند 1388, 18:57 عصر
سلام دوستان
دوستان به طور کلی چه قوانینی رو در نوشتن یه سایت باید رعایت کرد که ظاهر سایت و نحوه ی عملکرد کدها در تمام مروروگرها یکسان باشه؟؟؟

Peyman.Gh
شنبه 15 اسفند 1388, 19:02 عصر
استفاده از جاوا اسکریپت ممکن هست در بعضی مرورگرها اجرا نشن

yekta64
شنبه 15 اسفند 1388, 19:11 عصر

مرسی
ولی تا اونجای که من تحقیقی کردم جمع کثیری بر این اعتقادن که وب سایت رو باید تا اونجای که ممکنه سمت کلاینت نوشت که این کار رو اصولا با جاوا اسکری÷ت و آجاکس انجام می دن

ironman
شنبه 15 اسفند 1388, 20:09 عصر
خوب اگه از استانداد W3C (http://www.w3.org/)در طراحی استفاده کنید کمتر به مشکل بر میخورید ... :چشمک:

Milad Mohseny
شنبه 15 اسفند 1388, 21:51 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=197896&highlight=%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4+%D9%8A%D9 %83%D8%B3%D8%A7%D9%86

yekta64
شنبه 15 اسفند 1388, 21:55 عصر
خوب اگه از استانداد W3C (http://www.w3.org/)در طراحی استفاده کنید کمتر به مشکل بر میخورید ... :چشمک:

مرسی میشه در مورد این استاندارد بیشتر توضیح بدید؟؟؟

yekta64
یک شنبه 23 اسفند 1388, 09:27 صبح

مرسي دوست عزير ميشه علت اجرا نشدن رو بگيد؟؟؟
چطور ميشه كاري كرد كه اين مشكل پيش نياد؟؟؟؟

ironman
یک شنبه 23 اسفند 1388, 13:11 عصر
دوست عزیز اگه به لینکی که تو پستم بود دقت میکردی شاید جواب سوالت رو میگرفتی...
به هر حال قسمتی از یک مقاله رو براتون میزام ... امیدوارم به دردتون و به درد بقیه دوستان بخوره
.

کنسرسیوم شبکه جهانی وب (W3C) یک کنسرسیوم از صنعت بین المللی است که به "هدایت وب به سوی استعدادهای نهان آن" اختصاص داده شده است. توسط تیم برنرز لی ، مخترع وب ، رهبری شده است. در سال 1994 تاسسیس شده است ، W3C بیش از 450 عضو سازمانی دارد که شامل Microsoft ، America Online ( کمپانی مادرNetscape Communications ) ، Apple Computer، Adobe ، Macromedia، Sun Microsystemsو مجموعه ای متنوع از دیگر تولید کنندگان نرم افزار و سخت افزار ، تامین کننده محتوا ، نهادهای علمی و شرکتهای ارتباط از راه دور. کنسرسیوم توسط سه سازمان تحقیقاتی میزبانی میشود : MIT در آمریکا ، INRIA در اروپا و Keio University در ژاپن.
اما شاید بپرسید که W3C چه کاری میکنه؟؟؟
برای جواب باید بگم که:
W3C خصوصیات آزاد (استانداردهای عملی) را گسترش میدهد تا قابلیت همکاری محصولات مربوط به وب را بهبود بخشد. نظریه های W3C توسط گروههای کاری شامل اعضای کنسرسیوم و کارشناسان دعوت شده گسترش می یابد. گروههای کاری موافقت عمومی از شرکتهای و سازمانهای درگیرایجاد نرم افزارهایی برای وب هستند را به دست آورند. و پیش نویسهایی عملی و نظریه های پیشنهادی ایجاد کنند. اینها در مرحله بعد به عضویت و مدیریت W3C برای تصویب رسمی به عنوان نظریه های W3C فرستاده خواهند شد. اطلاعات اضافی در مورد این فرآیند در وب سایت W3C قابل دسترسی است.

ironman
یک شنبه 23 اسفند 1388, 14:10 عصر
ممکنه که روی سیستم کاربر جاوا اسکریپت فعال نباشه (جاوا تو کلاینت اجرا میشه!!)
برای حلش هم حود کاربر باید جاوا رو run کنه:لبخند:

alireza_s_84
یک شنبه 23 اسفند 1388, 18:55 عصر
سلام دوست عزیز:
لازم به ذکره که همیشه طراحی سایت با قوانین w3c الزما یک طرح استاندارد رو بوجود نمیاره چون بعضی مرورگرها مثل IE ممکنه طرز رفتارشون با این استاندارد معمولی نباشه مثلا شما در IE به یک تگ A میتونید طول و عرض بدین ولی در FireFox نمیشه که در اینجا شما باید نحوه رفتار مرورگرها رو در نظر بگیری . برای داشتن یک وب سایت که حداقل در مرورگرهای معروفی چون IE + Opera + Mozila + Crome یکسان نمایش داده بشه توجه به دو نکته کلیدی زیره:
1- استفاده از استاندارد W3C
2- تعیین DocType سند HTML
مشکلی که من مطرح کردم با تعیین نکته دوم برطرف میشه و شما میتونید وب سایتی کاملا استاندارد بدون یک درصد تفاوت اجرایی در مرورگرهای مختلف داشته باشید.
دستورات جاوا اسکریپت رو هم باید مدنظر داشت که در صورت غیر فعال بودن جاوا نباید اجرای صفحه رو با تفاوت چندانی مواجه کنه.
باز هم در اینمورد سوالی بود من در خدمت هستم.
موفق باشید

yekta64
دوشنبه 24 اسفند 1388, 08:32 صبح
سلام دوست عزیز:
لازم به ذکره که همیشه طراحی سایت با قوانین w3c الزما یک طرح استاندارد رو بوجود نمیاره چون بعضی مرورگرها مثل IE ممکنه طرز رفتارشون با این استاندارد معمولی نباشه مثلا شما در IE به یک تگ A میتونید طول و عرض بدین ولی در FireFox نمیشه که در اینجا شما باید نحوه رفتار مرورگرها رو در نظر بگیری . برای داشتن یک وب سایت که حداقل در مرورگرهای معروفی چون IE + Opera + Mozila + Crome یکسان نمایش داده بشه توجه به دو نکته کلیدی زیره:
1- استفاده از استاندارد W3C
2- تعیین DocType سند HTML
مشکلی که من مطرح کردم با تعیین نکته دوم برطرف میشه و شما میتونید وب سایتی کاملا استاندارد بدون یک درصد تفاوت اجرایی در مرورگرهای مختلف داشته باشید.
دستورات جاوا اسکریپت رو هم باید مدنظر داشت که در صورت غیر فعال بودن جاوا نباید اجرای صفحه رو با تفاوت چندانی مواجه کنه.
باز هم در اینمورد سوالی بود من در خدمت هستم.
موفق باشید

مرسي دوست عزيز
ميشه در مورد نكته ي 2 بيشتر توضيح بديد؟؟؟
ميشه خواهش كنم من رو در مورد چگونگي اعمال اين استاندارد در برنامه راهنمايي كنيد واقعا ممنون ميشم؟؟؟