PDA

View Full Version : گفتگو: Speech Recognition (صحبت با کامپیوتر !!!!!)

Alirezanet
یک شنبه 16 اسفند 1388, 04:11 صبح
سلام
یه فایل ضمیمه کردم که مربوط به Speech Recognition هستش (اگه از ویندوز 7 استفاده کرده باشین میبینین که چجوری میشه باهاش صحبت کرد !!) یه Dll هست و یه نمونه برنامه که از چند تا سایت معروف پیداش کردم .. ولی متاسفانه نمونه برنامه یه ارروری میده که نتونستم بفهمم مربوط به چی هستش ! (البته 3 - تا اررور بود که رفع شد )

گفتم واقعا Dll مفیدی میتونه باشه اگه کسی بتونه مشکلشو پیدا کنه ... همه استفاده میکنیم و یکی هم مارو دعا میکنه :چشمک:!

یه فایل ورد هم ضمیمه کردم که تابع های Dll رو توش توضیح داده !

اساتید منتظرم ببینم کسی میتونه ازش استفاده کنه مارو هم بی نسیب نزاره !

از این لینک هم میتونین کل پروژه و Setup و سمپل هاشو دانلود کنید که به تمام زبانها نوشته شده ... http://www.research-lab.com/downloads/rlse01.zip

amin_iman82
یک شنبه 16 اسفند 1388, 16:43 عصر
علیرضا جان ممنون.

من درست منظور شمارو متوجه نشدم ، چند سال پیش که VB6 کار میکردم ، تونستم از Speech Engine استفاده کنم برنامه ای درست کردم که متن رو بهش میدادی و برنامه متن رو میخوند.

الان همچین چیزی مدنظر شماست؟

Alirezanet
یک شنبه 16 اسفند 1388, 17:04 عصر
میشه گفت آره ولی ورژنی که گذاشتم از این فایل بر عکس این قضیه رو هم فکر میکنم انجام بده .. یعنی بگی سلام و بنویسه !
حالا اگه مشکلش حل شه دیگه مسئله ای نیست بقیش رو درست میکنیم !

mina.net
دوشنبه 17 اسفند 1388, 12:03 عصر
علیرضا جان ممنون.

من درست منظور شمارو متوجه نشدم ، چند سال پیش که VB6 کار میکردم ، تونستم از Speech Engine استفاده کنم برنامه ای درست کردم که متن رو بهش میدادی و برنامه متن رو میخوند.

الان همچین چیزی مدنظر شماست؟

سلام
این چیزی که علی رضا می گه فرق می کنه. اون کاری که شما کردی تو دات نت با کنترل AxTextToSpeech انجام بدید ولی فکر نمی کنم برعکسش رو هم انجام بده.

arsalansalar
دوشنبه 17 اسفند 1388, 12:26 عصر
عليرضا مطمئني با فارسيم كار ميكنه؟:متعجب:
يك نفر 2 سال پيش اين برنامه رو نوشته،اوردنش تو تلويزيون.قيمت نرم افزارشم 50 ميليون بود.
من خودم 6 ماه علاف اين قضيه بودم.ولي مثل اين بود كه بخواهي از مس طلا بگيري.(البته واسه زبان فارسي).

Mani_rf
دوشنبه 17 اسفند 1388, 17:05 عصر
عليرضا مطمئني با فارسيم كار ميكنه؟:متعجب:
يك نفر 2 سال پيش اين برنامه رو نوشته،اوردنش تو تلويزيون.قيمت نرم افزارشم 50 ميليون بود.
من خودم 6 ماه علاف اين قضيه بودم.ولي مثل اين بود كه بخواهي از مس طلا بگيري.(البته واسه زبان فارسي).

دقیقا من هم می خواستم همین را بگم ؛ شاید برای به برنامه مثلا آموزش زبان به کار بیاد اما به نظرم نمی یاد تو برنامه های فارسی بشه ازش استفاده کرد. همینطور که دوستمون گفت نمونه فارسیشم ساخته شده اما قیمتش بالاس علاوه بر اون من که نمی دودنم از کجا میشه تهیش کرد. البته من تو نمایشگاه دیدمش با قیمت 500،000 تومان که آون موقع هنور کامل نشده بود.
برعکس اون کامپاننتی هم هست که می تونه لغات را تلفظ کنه اما متاسفاته فقط برای زبان انگلیسی و من که نتونستم ازش بهره بگیرم.

Alirezanet
دوشنبه 17 اسفند 1388, 17:16 عصر
خوب من تست نکردم به اون شکل ... ولی اگه بشه کامپوننتی که توی ویندوز 7 استفاده شده رو پیدا کرد میشه یه کاراییش کرد ...

چون من یه سری کلمات رو توی 7 تعریف کردم و وقتی که میگم سلام ... خدافط یا هر چی دیگه برام تایپ میکنه و حتی میشه روش فرمان گذاشت که دستگاه خاموش شه ..

این هم اگه لینکی رو که گذاشتم رو دانلود میکردین یه چیزایی تو این مایه ها داشت ... ولی نشد که تستش کنم دقیق چیه !

نمیشه Dll Windows Speech رو پیدا کرد یعنی !!!!!!

Mani_rf
دوشنبه 17 اسفند 1388, 18:16 عصر
حالا گیریم شد؛ چندتا کلمه را می خوای براش تعریف کنی!
البته اگر بخوای به برنامه خودت فرمان صوتی اضافه کنی خیلی عالیه ها...

handvbnet
سه شنبه 18 اسفند 1388, 12:53 عصر
سلام
یه فایل ضمیمه کردم که مربوط به Speech Recognition هستش (اگه از ویندوز 7 استفاده کرده باشین میبینین که چجوری میشه باهاش صحبت کرد !!) یه Dll هست و یه نمونه برنامه که از چند تا سایت معروف پیداش کردم .. ولی متاسفانه نمونه برنامه یه ارروری میده که نتونستم بفهمم مربوط به چی هستش ! (البته 3 - تا اررور بود که رفع شد )

گفتم واقعا Dll مفیدی میتونه باشه اگه کسی بتونه مشکلشو پیدا کنه ... همه استفاده میکنیم و یکی هم مارو دعا میکنه :چشمک:!

یه فایل ورد هم ضمیمه کردم که تابع های Dll رو توش توضیح داده !

اساتید منتظرم ببینم کسی میتونه ازش استفاده کنه مارو هم بی نسیب نزاره !

از این لینک هم میتونین کل پروژه و Setup و سمپل هاشو دانلود کنید که به تمام زبانها نوشته شده ... http://www.research-lab.com/downloads/rlse01.zip

مرسی از کمک . ولی خود ویندوز هم داره این DLL رو . من روش کار می کردم . اگه خواستی بگو راهنماییت کنم . بازم تشکر از اینکه اطلاعاتو در اختیار ما می ذاری ..

handvbnet
سه شنبه 18 اسفند 1388, 12:53 عصر
من رو ویندوز ویستا تست کردم و جواب داد و تو خود همین سایت هم گذاشتم . بگردید شاید پیدا شه

Alirezanet
سه شنبه 18 اسفند 1388, 15:46 عصر
خوب به نمونه بزاری ممنون میشم ... یا Dll شو برام بفرستی ... شاید بقیه هم به کارشون بیاد ...
من برنامه ای توی این ضمینه نمینویسم ولی برای تکمیل اطلاعات خودم و بقیه این تاپیک رو زدم ... از کمک همه هم ممنون.

amin_iman82
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 15:35 عصر
علیرضا جان شما SpeechEngine رو ضمیمه کرده بودی من فکر کردم متن رو میدی اون میخونه ، گفتم این موتور سخنگو رو XP داشت و من داخل vb6 استفاده کرده بودم.
اما اینکه متن بخونی اون تایپ کنه .... :لبخند:

البته دوستان میگن نرم افزاری که متن رو بخونی اون تایپ کنه گرونه ، من چند وقتیه رو سایتهای مختلف دیدم یه همچین نرم افزاری رو با قیمت پایین میفروشن ولی اینکه فارسی ساپورت میکنه یا نه ....:متفکر:

اما اگه بشه خیلی عالیه.
من ویندوز 7 دارم ، اسم dll رو میگید لطفا؟
من میرم دنبال ببینم چیزی پیدا میشه.

Alirezanet
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 20:29 عصر
من فقط مشکلم همینه که Dll نداره توی 7 فقط برنامش هست ...
اسم برنامه هم Windows Speech Recognition هستش ... خیلی جالبه ..!!!

اگه بشه واسه برنامه هامون از همچین چیزایی استفاده کنیم خیلی جالب میشه هرچند که از این برنامه میتونی تو برنامه های خودتون هم استفاده کنین توی7 ... چون کل Label ها رو میتونی بخونه !!