PDA

View Full Version : سوال: تقلید حرکت موس در صفحه

q.fahimeh
یک شنبه 16 اسفند 1388, 16:53 عصر
سلام
چه جوری باید یه برنامه بنویسم که با موس روی یه صفحه خطی رسم کنم بعد با زدن یه دکمه یه شی مثلا یه مربع روی اون خط رسم شده حرکت کنه یعنی اون شی حرکت موس رو تقلید کنه
رسم خطوط با موس روی یه صفحه رو میدونم اما چطوری یه شی حرکت موس رو تقلید کنه رو نمی دونم ...خودم فکر می کنم باید مختصات هر نقطه از خط رسم شده توسط موس ذخیره بشه بعد شی مورد نظر اون مختصات رو بپیمایه این جوری حرکت موس روی صفحه رو می تونه تقلید کنه اما من راهشو یا کدشو بلد نیستم جایی هم پیدا نکردم
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟:افسرده:
ممنون

q.fahimeh
دوشنبه 17 اسفند 1388, 11:56 صبح
کسی نمیتونه کمک کنه؟؟
کسی یه فاروم تخصصی تر سراغ داره من این سوالو اونجا مطرح کنم؟؟؟؟؟
لطفا کمک کنید

sky_in_iran
دوشنبه 17 اسفند 1388, 14:34 عصر
سلام دوست عزيز
براي انجام كاري كه شما ميخواي اولين چيزي كه به نظر مياد اينه كه نقطه شروع و پايان و ذخيره كني بعد شي روش حركت بدي .
يه روشم هست كه به ذهنم ميرسه اسنه كه صفحت و يك آرايه 2 يعدي در نظر بگير و خونه هايي كه خط ازش گذشته رو يه جا ذخيره كن و بعد شي تو حالا هرچي هست از اون خونه و نقاط حركت بده .
اينا چيزايي بود كه به فكرم ميرسيد اميدوارم تونسته باشم كمكي كوچيك به شما كرده باشم .
موفق باشيد

q.fahimeh
دوشنبه 17 اسفند 1388, 19:43 عصر
ممنون
اینارو تقریبا خودمم گفتم که باید مختصات نقاط مورد نظر ذخیره بشه
اما چه جوریشو نمیدونم!!!!!!یا همون نحوه ی کد نویسیشو...:افسرده:
اگه سایت یا فارومی هست که میتونه کمکم کنه معرفی کنید ممنون میشم
خودم که سرچم نتیجه نداشت:افسرده:

sky_in_iran
سه شنبه 18 اسفند 1388, 17:40 عصر
دوست عزيز شما يه آرايه دو بعدي درست كن اينم بگم تو نوشتن كد يادت باشه اصلاوابدا با ui درگير نشو تو يه كلاس يه آرايه دو بعدي بساز به اندازه صفحت بعد مسير رفتن موست و توش و تو خونه مورد نظر ثبت كن اگه به مشكلي چيزي خوردي بگو در حد توان دوستان و اساتيد كمكت مي كنن . اينم بگم اين روش كه من پيشنهاد دادم تنها روش نيست راه زياد است بايد وقت بزاري و تحقيق كني اگه ميخواي از اين روش استفاده كني چيزي نيست به سرعت بتوني طراحي كني كار داره و من فرم يا سايتي نميشناسام .
تو گوگل يه سرچ بكن حتما همچين چيزي هست پيدا مي كني اما اگه خودت وقت بزاري به نظر من بهتره
موفق باشي

CYCLOPS
سه شنبه 18 اسفند 1388, 22:14 عصر
دوست عزیز به این (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=928722&postcount=444) پست یه نگاه بنداز و برنامه نمونه رو دانلود کن اصلا کار سخت یا پیچیده ای نیست با این حال اگر سوالی بود مطرح کن

یه برنامه خیلی مختصر و ساده هست که حرکت موس رو ضبط میکنه و پخش میکنه
RadioButton ای که تو شکل میبینی حرکت موس رو تقلید میکنه . . .

http://up.iranblog.com/37261/1268260433.jpg

موفق باشی :چشمک: