PDA

View Full Version : windows application یا asp.net

آرام جان گل
دوشنبه 17 اسفند 1388, 11:55 صبح
سلام

این امکان وجود داره که من برنامه ای ویندوزی با Vs بنویسم و بعد از گذاشتن روی سرور یک سازمان و Share کردن آن برای کاربران امکان استفاده را برای تمامی کاربران آن سازمان فراهم کنم

و در ضمن این امکان وجود دارد که من برنامه ای را با ASP.NET بنویسم و با گذاشتن ان روی IIS آن سازمان امکان استفاده رابرای تمامی کاربران آن سازمان فراهم کنم

در این صورت چرا من از ASP.NET استفاده کنم ؟ این در حالیه که تولید یک نرم افزار کاربردی از طریق َASP.NET بسیار مشکل تر از سمت ویندوزی است.

فلسفه و وجه تمایز امکان کار سمت ویندوز و سمت وب چیه ؟ و چه زمانهایی از هر کدام استفاده کنیم و کدام به صرفه تر است؟

ممنون راهنمایی کنید

mehdi.mousavi
دوشنبه 17 اسفند 1388, 13:48 عصر
سلام این امکان وجود داره که من برنامه ای ویندوزی با Vs بنویسم و بعد از گذاشتن روی سرور یک سازمان و Share کردن آن برای کاربران امکان استفاده را برای تمامی کاربران آن سازمان فراهم کنم و در ضمن این امکان وجود دارد که من برنامه ای را با ASP.NET بنویسم و با گذاشتن ان روی IIS آن سازمان امکان استفاده رابرای تمامی کاربران آن سازمان فراهم کنم در این صورت چرا من از ASP.NET استفاده کنم ؟ این در حالیه که تولید یک نرم افزار کاربردی از طریق َASP.NET بسیار مشکل تر از سمت ویندوزی است. فلسفه و وجه تمایز امکان کار سمت ویندوز و سمت وب چیه ؟ و چه زمانهایی از هر کدام استفاده کنیم و کدام به صرفه تر است؟
ممنون راهنمایی کنید

سلام.
به این سوال به دفعات پاسخ داده شده... (میتونید اینو هم بخونید) (http://dotnet.celeritas.com/Windows-or-Web-Application.html) من فقط میخواستم بگم به اعتقاد من "توسعه برنامه های Desktop از برنامه های تحت وب، ساده تر که نیست"، هیچ، بسیار هم دشوارتره. مدیریت نسخه های عرضه شده هم بسیار مشکل تره، در حقیقت من چیزی به ذهنم نمیرسه که حاکی از دشوار بودن توسعه برنامه های تحت وب، نسبت به برنامه های Desktop باشه...

در هر حال، این انتخاب، بستگی مستقیم به شرایط اجرایی، نیاز کاربران، ماهیت کاری که قراره انجام بشه و ... داره و چیزی نیستش که بشه صراحتا در موردش سخن گفت. کاش حداقل میگفتید که این چه برنامه ای هستش و قراره چیکار کنه...

موفق باشید.