PDA

View Full Version : این برنامه رو چطوری بنویسم ؟

xcomlock
دوشنبه 17 اسفند 1388, 21:55 عصر
سلام .
لطفا این عکس رو ببنید و بگین این برنامه رو چطوری بنویسم . این" کد" باید برای تک تک سطرها که در دیتا گرید هستن ثبت بشه (یعنی " کد" هم یک فیلد از بانک هست به ترتیب عبارتند

Code, Name , Age , Wight

peymanjon
سه شنبه 18 اسفند 1388, 02:15 صبح
من منظورتو کامل نگرفتم ، میخوای code وارد شده برای تمام سطرهای دیتا گرید نمایش داده بشه یا اینکه برای یک سطر خاص وارد بشه؟
لطفا واضحتر سوالتو بپرس تا بتونم کمکت کنم دوست عزیز

M.YasPro
سه شنبه 18 اسفند 1388, 07:25 صبح
سلام
اگر فیلد code از قبل توی جدول مربوط باشه می تونی تمام رکورد ها رو update کنی و code رو تو همشون ثبت کنی .
موفق باشید .

xcomlock
سه شنبه 18 اسفند 1388, 08:21 صبح
ببینید دوستان تو این برنامه کد وارد میشه سپس اطلاعات افراد وارد میشه و در آخر سر با زدن کلید اینزرت توی بانک ثبت میشه.فیلد های بانک به این صورت هست...

Code,Name,Age,Wight
یعنی این "کد" برای تک تک سطر ها ثبت میشه .

xcomlock
سه شنبه 18 اسفند 1388, 08:24 صبح
سلام
اگر فیلد code از قبل توی جدول مربوط باشه می تونی تمام رکورد ها رو update کنی و code رو تو همشون ثبت کنی .
موفق باشید .

دوست عزیز
من توی این مثال 3 تا اسم اوردم . این قراره یک برنامه تجاری باشه فکر کنم بهتره علمی تر رفتار کنه
تا اینکه یک بار ثبت کنه بعد بیاد آپدیت کنه .

M.YasPro
سه شنبه 18 اسفند 1388, 11:22 صبح
این قراره یک برنامه تجاری باشه فکر کنم بهتره علمی تر رفتار کنه
تا اینکه یک بار ثبت کنه بعد بیاد آپدیت کنه .

اگر میخواید علمی رفتار کنید نباید داده هاتون رو اجازه بدید کاربر تو سلولهای گرید وارد کنه.
بنده تصور کردم که این اطلاعات داخل گرید از دیتابیس اومده ، به خاطر همین گفتم UPDATE .
اگر اینجوریه خیلی راحت با یه foreach و خوندن تک تک سطر های گرید و در نظر گرفتن code خیلی راحت میتونید تمام سطرهارو insert کنید .
موفق باشید .

peymanjon
سه شنبه 18 اسفند 1388, 14:20 عصر
اگر میخواید علمی رفتار کنید نباید داده هاتون رو اجازه بدید کاربر تو سلولهای گرید وارد کنه.
بنده تصور کردم که این اطلاعات داخل گرید از دیتابیس اومده ، به خاطر همین گفتم UPDATE .
اگر اینجوریه خیلی راحت با یه foreach و خوندن تک تک سطر های گرید و در نظر گرفتن code خیلی راحت میتونید تمام سطرهارو insert کنید .
موفق باشید .
به نظر من هم M.YasPro درست میگه،میتونی در textbox داده هاتو بگیری و بعد از هربار insert در دیتا گرید ویو نشون بدی ، این بهتر از گرفتن داده در دیتا گرید ویو است.ولی اگه اصرار به همین کار داری همون روشی که M.YasPro گفت کاملا صحیحه.

xcomlock
سه شنبه 18 اسفند 1388, 18:56 عصر
موفق باشید .

از راهنمائیتون ممنون
میشه بگین برای ورود اطلاعاتی که مشخص نیست چند سطر هست از چی باید استفاده کنم ؟

M.YasPro
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 07:17 صبح
از راهنمائیتون ممنون
میشه بگین برای ورود اطلاعاتی که مشخص نیست چند سطر هست از چی باید استفاده کنم ؟

به تعداد فیلدها کنترل ورودی (textBox,combo,...) بزارین و برای ثبت این داده ها توی دیتابیس یه باتن که توی رویداد click کد مربوط به درج توی دیتابیس هستش قرار بدین .
به ازای هر click روی باتن درج یک سطر انجام می شود .
موفق باشید .