PDA

View Full Version : سوال: چطور میتوان اطلاعات دیتا گرید را به صورت افقی نشان داد

amirjalili
دوشنبه 17 اسفند 1388, 23:11 عصر
دوستان چطور میشه اطلاعات دیتاگرید رو به صورت افقی نشون داد. چون در حالت عادی header ها در بالا قرار میگیرند و اطلاعات در پایین آن نمایش داده میشه. اما من میخوام اطلاعات رو افقی نشون بدم یعنی هدر در سمت راست و اطلاعات در کنارش نشون داده بشه . مثل زیر
---------------------------------------------------------------------------------
نام | علی
---------------------------------------------------------------------------------
کد | 1001
در حالت تحت وب میشه اطلاعات را به صورت افقی نشان دهیم. آیا سمت برنامه های ویندوز اپلیکیشن همچین امکانی هست؟ اگه نیست با چه کنترلی این کار انجام میشه؟
ممنون

FastCode
دوشنبه 17 اسفند 1388, 23:17 عصر
در ویندوز محدودیت تعداد ستون وجود داره(0xFFFF یا 0x7FFF نمی دونم کدومشون درسته ولی یکیشون درسته.)
راهش هم استفاده نکردن از *System.Data.Data است.

amirjalili
دوشنبه 17 اسفند 1388, 23:56 عصر
در ویندوز محدودیت تعداد ستون وجود داره(0xFFFF یا 0x7FFF نمی دونم کدومشون درسته ولی یکیشون درسته.)
راهش هم استفاده نکردن از *System.Data.Data است.

با تشکر از شما..
ولی والا من که نفهمیدم منظورت چی بود؟ بالاخره چی کار باید کرد..
این 0x7FFF اصلا چیه؟
یعنی چی از *System.Data.Data استفاده نکنم؟ این چه ربطی به افقی شدن دیتاگرید داره؟

ببینید این دیگه خیلی غیر منطقی که نشه اطلاعات دیتاگرید رو افقی نشون داد.!!
ببین مثلا سمت وب datalist هم اطلاعات رو افقی نشون میده.
راهنمایی میخوام لطفا.
ممنون

ASKaffash
سه شنبه 18 اسفند 1388, 08:51 صبح
با تشکر از شما..
ولی والا من که نفهمیدم منظورت چی بود؟ بالاخره چی کار باید کرد..
این 0x7FFF اصلا چیه؟
یعنی چی از *System.Data.Data استفاده نکنم؟ این چه ربطی به افقی شدن دیتاگرید داره؟

ببینید این دیگه خیلی غیر منطقی که نشه اطلاعات دیتاگرید رو افقی نشون داد.!!
ببین مثلا سمت وب datalist هم اطلاعات رو افقی نشون میده.
راهنمایی میخوام لطفا.
ممنون
سلام
می تونی یک شکل قرار بدی تا بهتر تجسم کنیم.

amirjalili
سه شنبه 18 اسفند 1388, 09:19 صبح
همه شما این نوع لیست رو دیدید. تو خیلی از فیش های حقوقی و غیره. من عکسی قرار دادم اینجا.. ممنون

ASKaffash
سه شنبه 18 اسفند 1388, 09:24 صبح
سلام
دو سئوال :
- بانک شما SQLServer است ؟
- اطلاعات افراد پشت سرهم را چطوری تفکیک می کنید ؟

amirjalili
سه شنبه 18 اسفند 1388, 09:42 صبح
بله.. بانک من sql هست.
فرض کنید یه combobox دارم.. با انتخاب اسم کارمند و تاریخ حقوقی اطلاعات به اون شکلی که دیدید میخوام نمایش داده بشه یعنی اطلاعات یک فرد رو میخوام نه چند نفر رو.. من فقط میخوام اطلاعات دیتاگرید افقی نمایش داده بشه. در حالت عادی به صورت عمودی دیده میشه.
آخه برام جالبه که ما سمت وب کاملا این امکان رو داریم.

ASKaffash
سه شنبه 18 اسفند 1388, 12:46 عصر
سلام
ببین این روش برای شما مفید است :

DataTable Dt1 = new DataTable(), Dt2 = new DataTable();
Dt2.Columns.Add("C1", typeof(string));
Dt2.Columns.Add("C2", typeof(string));
Dt2.Columns.Add("C3", typeof(string));
new SqlDataAdapter("Select Top 1 * From T", new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=DBName;Integrated Security=True")).Fill(Dt1);
for (int i = 0; i < Dt1.Columns.Count; i++)
Dt2.Rows.Add((i + 1).ToString(), Dt1.Columns[i].Caption, Dt1.Rows[0][i].ToString());
this.dataGridView1.DataSource = Dt2;