PDA

View Full Version : سوال: جابه جایی کنترلها در فرم

ma.andishe
سه شنبه 18 اسفند 1388, 11:14 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز من تازگیها شروع به کار با asp کردم.می خواستم بدونم از چه کار بایدکرد که بتوان حرکت کنترلها مثل label ,textbox,...را روی هر قسمت از فرم که بخواهیم بگذاریم
ضمنا از vs.2008استفاده میکنم؟

Hossein Bazyan
سه شنبه 18 اسفند 1388, 12:30 عصر
سلام
از جدول یا div ها استفاده کن

ma.andishe
سه شنبه 18 اسفند 1388, 13:18 عصر
من تو asp تازه کار هستم اگه میشه بیشتر توضیح بده
ضمنا من فقط میخواهم بدونم که چرا با drag کردن ابزار از toolsbox انها را نمیشه هر جا بخواهیم بگذاریم

Hossein Bazyan
سه شنبه 18 اسفند 1388, 13:24 عصر
من تو asp تازه کار هستم اگه میشه بیشتر توضیح بده
ضمنا من فقط میخواهم بدونم که چرا با drag کردن ابزار از toolsbox انها را نمیشه هر جا بخواهیم بگذاریم

سلام
کنترلها رو هم میشه در قسمت Design با Drag _ drop روی فرم قرار داد و هم میشه در قسمت Source کدنویسی کرد اما قبل از اینکار باید در قسمت Source با استفاده از دستوارات Html و Css پیکربندی برای فرمت ایجاد کنید که اینکار مستلزم دانستن HTML و Css میباشد و یا اینکه در FrontPage فرمت را طراحی کرده و کدهاش رو در صفحه Asp کپی کنید.
فرض کن شما برای صفحه لوگین به دو کنترل label و دو کنترل TextBox و دو دو کلید نیاز دارید
حال بیاید یه جدول با سه ردیف و دو ستون ایجاد کنید و در هر سلول یک کنترل رو بذارید

ma.andishe
سه شنبه 18 اسفند 1388, 13:50 عصر
اقا حسین از یکی از بچه ها شنیده بودم که میشه از منوی layaout>postion>absoulet این کار و کرد اما این منو در vs.2005هستش و تو vs.2008 من پیداش نکردم

Hossein Bazyan
سه شنبه 18 اسفند 1388, 14:04 عصر
اقا حسین از یکی از بچه ها شنیده بودم که میشه از منوی layaout>postion>absoulet این کار و کرد اما این منو در vs.2005هستش و تو vs.2008 من پیداش نکردم
سلام
یکی از راههاش هم همینه اما مشکلی که داره اینه که با تغییر اندازه پنجره کنترلهات به هم میریزند . بهترین و علمی ترین راه همان دستورات Html میباشد.
در ضمن در 2008 هم این کزینه وجود داره منوی format منوی New Style قسمت Position

Mostafa_Dindar
سه شنبه 18 اسفند 1388, 14:20 عصر
اگه از VS2008 استفاده ميكني ميتوني كنترل رو داخل فرم انتخاب كني و از منوي
Format=> SetPosition =>Absolute رو انتخاب كني . و كنترل رو در هرجاي صفحه قرار بدي .
VS2005 هم اين قابليت رو داره كه فكر ميكنم از منوي Layer بود .

ma.andishe
سه شنبه 18 اسفند 1388, 15:30 عصر
ممنون از راهنماییهای که کردی

ma.andishe
سه شنبه 18 اسفند 1388, 15:38 عصر
اما 1 مشکل دیگه هست که labael را با همه تغییرات گفته شده بالا هنوز قابل جا به جایی نیستند

Hossein Bazyan
سه شنبه 18 اسفند 1388, 15:41 عصر
اما 1 مشکل دیگه هست که labael را با همه تغییرات گفته شده بالا هنوز قابل جا به جایی نیستند
سلام
هدف از ایجاد جداول و Div ها اینه که نمیتوان کنترلها را جابجا کنیم حال اگر بخوای کنترل را در Cell ی که ایجاد کردی جابجا کنی باید از Position استفاده کنی.
من تقریبا تابحال برام پیش نیومده که کنترلی را بخوام جابجا کنم هرگاه لازم شد از Div یا جدول یا ... استفاده کردم
در ضمن برنامه نویسی وب با ویندوز فرق داره ( منظورم کد نویسی نیست UI )