PDA

View Full Version : چاپ فيش

jigily
سه شنبه 18 اسفند 1388, 13:59 عصر
من همه مواردي كه مربوط به پرينت بوده خوندم...
ميخوام فيش غذا چاپ كنم مشكلم اينه اولا تعداد غذاهايي كه توي هر فيش مياد باهم فرق داره چجوري بايد اندازه تغيير كنه؟ وجاي خالي نمونه؟
دوم اينكه آيا خود چاپگرها برحسب اندازه كاغذ صفحه پرينت كوچك يا بزرگ ميكنن؟؟
يعني بايد من تصويري كه ميخوام طراحي كنم به اندازه برگه a4 طراحي كنم؟بعد موقع چاپ خودش درست ميشه؟

behzad1986
سه شنبه 18 اسفند 1388, 14:03 عصر
تو سايت codeproject اين كلمه رو جستجو كن FormPrinting مطبي كه مي خواي پيدا مي كني

jigily
سه شنبه 18 اسفند 1388, 18:43 عصر
چيزي پيدا نكردم...
كسي چيزي نميدونه؟

M.YasPro
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 07:26 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=187858

jigily
سه شنبه 25 اسفند 1388, 12:15 عصر
كسي چيزي نميدونه ...

jigily
دوشنبه 02 فروردین 1389, 20:22 عصر
من بايد فرمي كه براي فيش ميخوام طراحي كنم اندازش چقدر باشه يعني در حد برگه A4 يا در حد خود فيش؟
يعني پرينترها خودشون كوچك يا بزرگ مي كنن يا من بايد حين طراحي اين كار بكنم؟

seven7777777
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 14:27 عصر
دوست عزیز سلام
سال نو مبارک

خوب یه سری از پرینت ها قابلیت فیت کردن صفحه در حالپرینت رو به اندازه کاغذ موجود در مقصد خروجی دارن که البته بعضیاشونو باید دستی و هربار تنظیم کرد و بعضیاشون اتوماتیکن .

اما به هر حال این راه حل نادرسته به هزار دلیل . اما بهتره شما برای کاربر این قدرت رو بذاری که بتونه تویه یه سری اندازه استاندارد کاغذهای چاپ فیش مثلا با عرض 4 سانت ، 5 سانت و ... انتخاب کنه .

در ضمن اصلا این موردی که گفتی مشکلی ایجاد نمی کنه . شما فقط باید اطلاعات غذاهایی که سفارش داده میشه رو بفرستی به گزارش که اونم بهترین راهش استفاده از یک جدول تویه دیتاست و پرکردن اونه .

jigily
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 16:34 عصر
دوست عزیز سلام
سال نو مبارک

در ضمن اصلا این موردی که گفتی مشکلی ایجاد نمی کنه . شما فقط باید اطلاعات غذاهایی که سفارش داده میشه رو بفرستی به گزارش که اونم بهترین راهش استفاده از یک جدول تویه دیتاست و پرکردن اونه .
سال نو شما ام مبارك
ميشه يكم راجع بهش بيشتر توضيح بديد...

hakelberfin
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 01:21 صبح
سلام دوست عزیز

ميخوام فيش غذا چاپ كنم مشكلم اينه اولا تعداد غذاهايي كه توي هر فيش مياد باهم فرق داره چجوري بايد اندازه تغيير كنه؟ وجاي خالي نمونه؟

شما فیشتون رو با کریستال ریپورت طراحی میکنید؟
در هر فیش چند نوع اطلاعات دارید ؟ ( مثلا اطلاعات ثابت یا متغییر )
آیا اطلاعات فیش رو از بانک اطلاعاتی میخونید؟

من فکر میکنم شما در این گزارش دو نوع اطلاعات دارید . اطلاعاتی که تکرار نمیشن وشما میتونید اونا رو با در نظر گرفتن فیلدهایی در قسمت Header یا Footer گزارشتون چاپ کنید
و اطلاعاتی که تکرار میشن . مثل تعداد غذاها که ممکنه در یه فیش یکی باشه و در دیگری 5 تا
شما باید فیلدهای این اطلاعات رو در قسمت Details گزارشتون قرار بدید تا قابلیت تکرار شدن داشته باشن.
البته اگه این اطلاعات ( نام غذا ها برای هر میز ) در جدول دیگری باشه که حتما هم همینطوره شما باید از SubReport استفاده کنید و این اطلاعات تکرار شدنی مربوط به غذا ها رو در گزارش دیگه ای در قسمت Details طراحی کنی و اون گزارش رو با گزارش اصلیت بوسیله ی کلید اصلی ( که در اینجا فکر کنم شماره میز باشه) ارتباط بدی

مطمئن باش که روش کار همینه
ببخشید اگه ادبیات نوشتاریم خوب نیست.