PDA

View Full Version : سوال: نتیجه دستورselect رو از sql server2008 تو یک بانک اکسس 2003

programer1389
سه شنبه 18 اسفند 1388, 14:23 عصر
سلام
ایا میتونم دیتا تیبل رو تو یک بانک اکسس ذخیره کنم یعنی وقتی رکوردها رو از sql گرفتم و تو یک گرید نشون دادم نتیجه جستجو رو تو یک فایل اکسس ذخیره کنم
یا هر روشی که بشه این کار رو کرد مثلا میدونم بعضی از گرید ها این قابلیت رو دارن که خروجی اکسل بدن اما من میخواهم خروجی بصورت مستقیم تو اکسس باشه
ممنون

saied_genius
سه شنبه 18 اسفند 1388, 15:48 عصر
خروجي مورد نظرتون رو توي datatable بريزيد و آن را در بانک access بريزيد.

موفق باشيد.

programer1389
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 10:46 صبح
سلام
کدش چجوری میشه یعنی دیتا تیبل رو چجوری میتونم تو یک بانک اکسس ذخیره کنم
ممنون

saied_genius
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 10:51 صبح
سلام

يک کانکشن sqldb مي سازيد و اطلاعات را مي خوانيد ، در dataset مي ريزيد ، سپس[datatable[0 آن را مي گيريد . تا اينجا را داشته باش . حالا ...

يک کانکشن oledb مي سازيد ، به بانک access مورد نظر وصل مي شويد. تا اينجا را هم داشته باش. حالا ...

يک حلقه مي سازيد بر روي اطلاعات موجود در datatable گرفته شده از sql و اطلاعات سطرها را يک به يک وارد ديتابيس access مي کنيد.

سوالي بود در خدمتم.

موفق باشيد.

programer1389
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 11:04 صبح
سلام
این رو من تو سایت میکروسافت پیدا کردم اما خیلی بهc# مسلط نیستم ببینید شما چیزی سردر میارید
http://support.microsoft.com/kb/200427
ممنون

saied_genius
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 11:21 صبح
من سر در ميارم ، ولي شما بايد سر در بياريد.

روش خوبي است ، ولي در اين حالت کل اطلاعات کپي مي شود ، اما روشي که من گفتم (در آينده اگر نيازتان بشود) مي توانيد سطرهاي خاصي را براي انتقال انتخاب کنيد.

در هر صورت شما بايد کانکشن استرينگ براي فايل access خود و ديتابيس sql خود داشته باشيد. و بدانيد چگونه استفاده کنيد.

اگر اين موارد را مي دانيد ، مابقي مراحل را مي توان رفت ، در غير اينتصورت بايد اول اين موارد را ياد بگيريد.

براي connection string زياد بحث شده ، بگردي پيدا ميکني.

موفق باشيد.

programer1389
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 11:55 صبح
این قسمت رو میدونم اگه ممکنه این قسمت رو توضیح بدین

يک حلقه مي سازيد بر روي اطلاعات موجود در datatable گرفته شده از sql و اطلاعات سطرها را يک به يک وارد ديتابيس access مي کنيد