PDA

View Full Version : زمان بندی صفحه

secureid
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 13:15 عصر
سلام
من یه لیست هزار تایی آدرس ایمیل دارم که می خوام واسشوم یه ایمیل بفرستم ولی
نمی خواهم همزمان باشد. مثلا وقتی دکمه ارسال رو می زنم برای هر آدرس با فاصله زمانی مثلاا 1 دقیقه ایمیل فرستاده شود. ینی زمان بندی یک task
از وب سرویس هم نمی خوام استفاده کنم.
کسی می تونه کمک کنه

mehdi.mousavi
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 14:00 عصر
سلام من یه لیست هزار تایی آدرس ایمیل دارم که می خوام واسشوم یه ایمیل بفرستم ولی نمی خواهم همزمان باشد. مثلا وقتی دکمه ارسال رو می زنم برای هر آدرس با فاصله زمانی مثلاا 1 دقیقه ایمیل فرستاده شود. ینی زمان بندی یک task از وب سرویس هم نمی خوام استفاده کنم. کسی می تونه کمک کنه

سلام.
میتونید از Ajax Extension ها استفاده کنید. برای صفحات Ajax-Style، یک Timer (http://www.asp.net/AJAX/Documentation/Live/mref/T_System_Web_UI_Timer.aspx) وجود داره که میتونید Interval و ... رو روش تنظیم کنید و بهش Handler ای معرفی کنید که بهنگام Expire شدن Timer، اون handler فراخوانی بشه. سپس، توی این Handler، هر بار یک آیتم رو انتخاب می کنید، ایمیل رو ارسال کرده و آیتم مزبور رو از تو لیست حذف می کنید. بدین ترتیب بعد از مدت زمان مشخصی همه Email ها در بازه زمانی مورد نظر شما به مقصد دلخواهتون ارسال میشن.

اما اینو به یاد داشته باشید، که چون ASP.NET، در واقع Sessionless هستش، شما نمیتونید از timer عادی برای اینکار استفاده کنید. روشهای فراوان دیگری نیز برای اینکار وجود داره، اما روشی که ذکر کردم، ساده ترین اونهاست.

موفق باشید.

secureid
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 11:17 صبح
ممنون دوست عزیزم. اینو امتحان می کنم. ولی کاش یه نمونه کدی هم معرفی می کردید.

shiralizadeh
پنج شنبه 15 مهر 1389, 11:41 صبح
من هم این مشکل رو برای زمان بندی دارم، کسی یه نمونه کد خوب برای زمان بندی صفحات وب داره ؟