PDA

View Full Version : سوالي در مورد طراحي گزارش

csharpprogramer88
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 16:18 عصر
سلام
من گزارشي مي خوام طراحي كنم با فرمت زير اما نمي دونم چطور بايد اين طراحي را انجام دهم .لطفا راهنمايي كنيد .
مشخصات فردي:
نام و نام خانوادگي نام پدر تاريخ تولد و ...... اين سطر براي نشان دادن ستون است
حسام قبادي محمود 12/12/1368 اين سطر هم مربوط به داده هاي ديتابيس
ميزان تحصيلات :
مقطع رشته محل تحصيل اين سطر براي نشان دادن ستون است
فوق ديپلم برق آزاد اين سطر هم مربوط به داده هاي ديتابيس
وضعيت شغلي :
نام سازمان مسئوليت سابقه اين سطر براي نشان دادن ستون است
آموزش و پرورش دبير 10 اين سطر هم مربوط به داده هاي ديتابيس

xcomlock
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 17:42 عصر
چرا با کریستال ریپورت این کار رو نمیکنی ؟

csharpprogramer88
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 11:57 صبح
چرا با کریستال ریپورت این کار رو نمیکنی ؟

دوست من منم ميخوام با كريستال اين كارو بكنم اما نميدونم چطور به فرم طراحي كنم لطفا راهنمايي كنيد .

نام و نام خانوادگي --------------نام پدر --------- و ... بعنوان هدر
علي معصومي ----------------محسن--------و... بعنوان ديتيلز
.
.
.
.

ميزان تحصيلات :
مقطع --------------رشته------- محل تحصيل -----و ... بعنوان هدر
فوق ديپلم -----------برق ----------آزاد ا-------------و... بعنوان ديتيلز
.
.
.
.

csharpprogramer88
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 18:03 عصر
چرا هيچكسي جواب نميده دوستاني كه در كريستال ريپورت واردند نظر بدن

xcomlock
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 19:40 عصر
سلام دوست عزیز
این بخش مربوط به C# هست شما تو بخش کریستال ریپورت میتونی مطالب و مقاله های مفیدی در باره طراحی و برنامه نویسی کریستال ریپورت پیدا کنی.
موفق باشید.

csharpprogramer88
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 20:29 عصر
من نميدونم چه چيزي را بايد سرچ كنم چون من اون حالت طراحي را ميخوام

xcomlock
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 21:06 عصر
من نميدونم چه چيزي را بايد سرچ كنم چون من اون حالت طراحي را ميخوام

این فایل زیپ رو دانلود کن . یه فیلم آموزشی + یه فایل pdf آموزشی + یه نمونه کد C#‎ که میتونه کمکت کنه البته یه کم حجمش زیاده ولی به دانلودش می ارزه
موفق باشید.
http://www.pardislab.com/Crystal Report.zip

csharpprogramer88
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 21:35 عصر
آقا اينكه دوساعت طول ميكشه دانلو شه بااين دايل آپ كه هر لحظه امكان قطع هست ممكن نيست دانلود كنم تازه مطمئن نيستم با اون فرمت توش باشه . دوست من ، من قبلا با كريستال كار كردم و آشنايي مختصري دارم ولي توي اين فرمت بندي مشكل دارم اگر مي توني بگي چطوري مي تونم اين فرمت را اجرا كنم به من لطف بزرگي ميكني

xcomlock
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 22:17 عصر
آقا اينكه دوساعت طول ميكشه دانلو شه بااين دايل آپ كه هر لحظه امكان قطع هست ممكن نيست دانلود كنم تازه مطمئن نيستم با اون فرمت توش باشه . دوست من ، من قبلا با كريستال كار كردم و آشنايي مختصري دارم ولي توي اين فرمت بندي مشكل دارم اگر مي توني بگي چطوري مي تونم اين فرمت را اجرا كنم به من لطف بزرگي ميكني

اکه بتونی این فایل زیپ رو دانلود کنی همون چیزی رو که میخوای داره .
یه سری به لینک بزن
http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=52

sunn789
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 22:25 عصر
سلام
استفاده از Crystal یه روش خوبه اما من همیشه از ابزار Graphic که در خود برنامه هست برای نوشتن گزارشام استفاده میکنم
میتونی از این نوع هم خودت استفاده کنی فقط لازمه یه کم کد بنویسی

hakelberfin
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 22:34 عصر
سلام
دوست عزیز اگه منظور شما قرار دادن دو تا جدول در یه صفحه ی گزارشه
باید از Sub Report استفاده کنی

csharpprogramer88
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 23:02 عصر
hakelberfin سلام
من 5 تا جدول دارم كه همه اونا بايد توي يه صفحه باشه جدول اول مربوط به مشخصات فردي هست كه بايد تمام فيلد هاي اون چاپ بشه + عنوان ستون ها يعني نام و نام خانوادگي و .. و زير اون مقادير فيدهاي اون

و بعد از اينكه مشخصات فردي تمام شد ميزان تحصيلات بافيلدهاي خودش مثل بالا چاپ بشه
و همينطور سه بخش ديگه دقيقا مثل بالا چاپ بشه

در ضمن درسته كه 5 تا جدول دارم ولي تمام اين جداول داراي كليد اصلي هستن . اگر در جدول مشخصات فردي يك فرد تعريف شد ، 4 جدول ديگر نيز با كد اصلي همين فرد پر مي شود . يادآوري مي كنم اين جداول از هيچ طريق ديگري مثل database diagram و ... در ارتباط نيستند .

hakelberfin
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 23:25 عصر
سلام

برای نشون دادن چند جدول در یک صفحه باید از SubReport استفاده کنی.
البته من در برنامه هام از جداولی در یه صفحه استفاده میکنم که با کلید اصلی در ارتباط باشند.
اگه جدول هاتون با هم در ارتباط نیستن چرا باید در یه صفحه نشون داده بشن؟

csharpprogramer88
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 23:38 عصر
چطور از SubReport استفاده كنم . آيا براي اون شكل جواب مي ده

hakelberfin
جمعه 21 اسفند 1388, 00:08 صبح
روش کلی اینجوریه:

در ابتدا بايد گزارش اصلي رو بسازید. بعد از اتمام ساخت گزارش اصلی( یا اولین جدولتون) از از منوي Insert گزينه subreport را انتخاب کنید. زير گزارش را در جايي كه ميخواهيد قرار دهید. به نظر من بهتره که یه Details دیگه اضافه کنید و در اون قرار بدید یا در PageFooter قرار بدید. البته بعدا هم میتونید اینکار رو انجام بدید.
روش کلی اینجوریه:

در ابتدا بايد گزارش اصلي رو بسازید. بعد از اتمام ساخت گزارش اصلی( یا اولین جدولتون) از از منوي Insert گزينه subreport را انتخاب کنید. زير گزارش را در جايي كه ميخواهيد قرار دهید. به نظر من بهتره که یه Details دیگه اضافه کنید و در اون قرار بدید یا در PageFooter قرار بدید. البته بعدا هم میتونید اینکار رو انجام بدید.
در پنجره ی Insert SubReport هم میتونید از قسمت اول گزارشی که قبلا طراحی کردید رو انتخاب کنید. و از قسمت دوم هم میتونید یه گزارش جدید رو ایجاد کنید.
من برای آشنایی کامل میخوا یه گزارش جدیدی رو ایجاد کنم پس قسمت دوم رو انتخاب میکنم.
ابتدا در TextBox مربوطه نامی برای گزارش درج میکنیم و دکمه ی Report Wizard رو انتخاب میکنیم.
در اين قسمت كافي است كه جدول موردنظرتون رو را بعنوان منبع داده معرفي كنید و دكمه Finish را كليك كنيد.
حال زیرگزارش به صفحه ی گزارش اصلی اضافه میشود و برای ویرایش آن میتوانیم روی آن کلیک راست کنیم و گزینه ی Edit Sub Report رو انتخاب کنیم.
حال در زیر گزارش بعد از انتخاب فیلد های مورد نیاز ، یه پارامتر (که به عنوان پل ارتباطی بین دو جدول عمل خواهد کرد انتخاب میکنیم. )ایجاد میکنیم. نوع این پارامتر میتونه از نوع String باشه.
از منوی Report گزینه ی Select Expert را انتخاب میکنیم.
از ComboBox اول گزینه ی is equal to و از Combo ی دوم پارامتری را که ایجاد کرده بودیم انتخاب میکنیم و سپس کلید Ok را کلیک میکنیم.
حال به بدنه اصلي گزارش برميگرديم و روي زير گزارش كليك راست كرده و گزينه Change Subreport Link را انتخاب ميكنيم.
در پنجره بازشده فيلد موردنظر از گزارش اصلي را که میخواهیمزیرگزارش هم براساس آن پر شود را انتخاب مكنيم و آنرا به مجوعه فيلدهاي Field(s) to link to اضافه كرده و در بخش subreport parameters field to use نام پارامتری را که در زیر گزارش ایجاد کرده بودیم را مشخص ميكنيم