PDA

View Full Version : کار با rtf

majid2230
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 01:43 صبح
سلام
من برای برنامه ام لازم دارم داخل یه فایل Rtf جستجو کنم و متنی که بزرگترین سایز رو داره پیدا کنم .
خواهش می کنم کمک کنید خیلی لازم دارم .
ممنون

Mahmood_M
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 01:56 صبح
فايلهاي RTF رو مي تونيد با يك RichEdit نمايش بديد ، مثال :

RichEdit1.Lines.LoadFromFile('RTFFile.rtf');

اگر نياز به امكانات بيشتري داريد مي تونيد از كامپوننتهايي مثل RichView استفاده كنيد ...
اگر هم مشكلتون براي جستجو در متن هست ، لطفا در همين بخش جستجو كنيد ، چندين بار مطرح شده ...

موفق باشيد ...

majid2230
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 02:05 صبح
سلام
مشکل من گرفتن متن نیست بلکه اندازه فونت اونهاست .ممنون میشم راهنمایی کنید .
اندازه فونتش هم زیاد مهم نیست من می خوام متنی که بزرگترین فونت رو داره پیدا کنم .

Mahmood_M
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 02:14 صبح
سلام
مشکل من گرفتن متن نیست بلکه اندازه فونت اونهاست .ممنون میشم راهنمایی کنید .
محدوديتي برا اين مورد وجود نداره ، مي تونيد در فايل RTF با فونتها و رنگها و يا استايلهاي متفاوت متن رو بنويسيد و اون رو در يك RichEdit نمايش بديد ...

شايد من منظورتون رو بد فهميدم ، اگر مشكل چيز ديگه اي هست توضيح كاملتري بديد ...

...

majid2230
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 02:24 صبح
سلام
من دارم یه کتابخانه درست می کنم و لازم دارم اطلاعات مربوط به کتاب رو با جستجو از یه سایت خاص بدست بیارم , برای جستجو باید عنوان کتاب رو که طبق استاندارد بزرگترین فونت رو داره از متن بیرون بیارم و اون رو توی سایت جستجو کنم , من نیاز ندارم متن کتاب رو یا استایلش رو نمایش بدم فقط می خوام بزرگترین متن رو پیدا کنم .امیدوارم منظور رو رسونده باشم .
ممنون از کمکتون

vcldeveloper
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 03:16 صبح
به طور عادی در RichEdit به ساختار اصلی متن RTF دسترسی ندارید، و خصوصیت Lines آن فقط یک نمونه Plain Text از متن فرمت بندی شده ارائه میکنه. برای دسترسی به ساختار اصلی RTF باید با استفاده از متد SaveToStream یا SaveToFile متن را در یک استریم یا فایل برای پردازش تگ های RTF ذخیره کنید.

وقتی متن RTF اصلی را به دست آوردید، می تونید آن را در یک TStringList بریزید، و تگ های آن را بررسی کنید. مثلا با مراجعه به مستندات مربوط به RTF اول پیدا کنید که برای اندازه فونت از چه تگی در این فرمت استفاده میشه، سپس آن تگ را در داده RTF مورد نظر جستجو کنید، و اندازه های ارائه شده برای هر تگ یافت شده را با هم مقایسه کنید، تا به بزرگترین اندازه برسید.