PDA

View Full Version : سوال: مسابقات acm

dousti_design
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 22:35 عصر
سلام خدمت همه اساتید. چندتا سوال راجع به مسابقات acm داشتم:
1-کی برگذار میشه؟
2-سطحش چطوریه؟
3-میشه سوالای سالهای قبل رو قرار بدید؟
4- برای شرکت در این مسابقه از کجا باید اقدام کنم و آیا هزینه ای داره؟
5-مرحله اول و دوم و... داره یا فقط یه مرحله است؟ یعنی مثلا توی مرحله اول یه سری گروه ها بمونن بقیه حذف بشن و همینطور الا آخر...؟؟؟
ممنون

SamanS
جمعه 21 اسفند 1388, 22:35 عصر
سلام
۱) معمولاً اواسط آذرماه برگزار می‌شه
۲) یکی از معتبرترین مسابقات برنامه‌نویسی هست که تو دنیا برگزار می‌شه اسپانسر اصلیش در حال حاضر شرکت IBM هست و اکثر بچه‌های المپیاد کامپیوتر وقتی وارد دانشگاه می‌شن به سمت این مسابقات می‌یان. شرکت در این مسابقات رو به همه‌ کسانی که علاقه دارن مهارت‌هاشون رو در زمینه کدزنی و الگوریتمی توسعه بدن به شدت توصیه می‌کنم.
۳) می‌تویند از اینجا (http://acmicpc-live-archive.uva.es/nuevoportal/) به سؤالات مسابقات منطقه‌ای و جهانی دسترسی پیدا کنید. در ضمن وبلاگ رسمی مسابقات هم اینجا (http://acmtehran.blogspot.com/) هست
۴) برای شرکت در مسابقات باید حتماً دانشجو باشید و مسابقه به صورت تیمی برگزار می‌شه و هر تیم از سه نفر تشکیل شده که باید پشت یک کامپیوتر بشینن و به سؤالات جواب بدن. هزینه‌ی شرکت برای هر تیم معمولاً ۱۵۰ هزار تومان هست که اکثر تیم‌ها از دانشگاه می‌گیرن و یه جورایی مجانی شرکت می‌کنن ;) نحوه‌ی ثبت نام هم تو وبلاگ acmtehran.blogspot گفته می‌شه
۵) قرار که یک سری تغییرات انجام بشه ولی تا الان این طوری بوده که دانشگاه‌ها با توجه به سهمیه‌ای که می‌گیرن ۱ یا چند تیم به مسابقه‌ی منطقه‌ای (Regional) اعزام می‌کنن که مسابقات منطقه‌ی غرب آسیا تا الان فقط در دانشگاه صنعتی شریف انجام شده و با توجه به سهمیه‌ی منطقه‌ی غرب آسیا ۱ یا چند تیم به مسابقات جهانی اعزام می‌شن که مسابقه‌ی نهایی هست که معمولاً تیم‌های ایرانی از دانشگاه شریف و امیرکبیر هستن.

اگه مطالب وبلاگ رو که لینک کردم بخونید خیلی بیش‌تر از این چیزهایی که گفتم می‌تونید مطلب گیر بیارید. در ضمن دانشگاه آزاد مشهد معمولاً تابستون‌ها یک سری مسابقه با نام CCC برگزار می‌کنه که ۳ مرحله‌ای هست: مرحله‌ی اول اینترنتی و مرحله‌ی دوم و سوم به صورت حضوری در خود دانشگاه هست. فرقش با acm این هست که این مسابقه انفرادی هست و در سطح کشور انجام می‌شه و معمولاً اکثر کسانی که تو acm هستن تو این مسابقه هم شرکت می‌کنن. علاوه بر این‌ها یک سری سایت هستن که بهشون Online Judge گفته می‌شه یه سری سؤال دارن شما سؤال رو حل می‌کنید و برای سایت می‌فرستین و سایت اعلام می‌کنه که درست حل کردین یا نه. چندتا از این سایت‌ها:
topcoder (http://www.topcoder.com/tc)
UVa (http://uva.onlinejudge.org/)
USACO (http://ace.delos.com/usacogate)
ZOJ (http://acm.zju.edu.cn/onlinejudge/)
سایت USACO و به خصوص TopCoder یه سری مطالب آموزشی در مورد الگوریتم‌ها داره که بسیار آموزنده هستن. سایت TopCoder یه سری مسابقات به نام SRM داره که اون موقع‌ها هفتگی بود و می‌تونستید در اون شرکت کنید و تجربه کسب کنید ولی الان خبر ندارم که هفتگی انجام می‌شه یا نه. تقریباً اکثر افراد موفق در acm تو سایت TopCoder عضو هستن.

tah_206207
شنبه 22 اسفند 1388, 00:04 صبح
سلام دوستان من می خوام خودمو واسه مسابقات ای سی ام سال آینده آماده کنم می خواستم از شما مشورت بگیرم که چطوری خودمو واسه این مسابقات آماده کنم که گروهمون بتونه از گروه های top 10 بشه گروه ما اینطوری شروع کرده که ابتدا می خواییم سوالات کتاب programming challenge رو حل کنیم البته ما این ترم تازه داریم طراحی الگوریتمو می خونیم مثل اینکه در مسابقات acm امسال که در شریف برگزار شد تیم اول ( تیم تایوانی ) بچه های سال اولی بودن
یه سوال داشتم ما باید چند تا سوال حل کنیم تا بتونیم به سوالات به خوبی جواب بدیم؟
اگه منابع خوبی دارید لطف کنید معرفی کنید.
و کلا داشتن اطلاعات در چه زمینه هایی لازمه؟
و به نظر شما تیم هایی که نتایج خوبی کسب میکنن چقدر واسه اینکار وقت میذارن؟
زبان برنامه نویسی که گروه ما انتخاب کرده c++ هست.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

qwerty11
شنبه 22 اسفند 1388, 01:26 صبح
سلام،

سلام دوستان من می خوام خودمو واسه مسابقات ای سی ام سال آینده آماده کنم می خواستم از شما مشورت بگیرم که چطوری خودمو واسه این مسابقات آماده کنم که گروهمون بتونه از گروه های top 10 بشه گروه ما اینطوری شروع کرده که ابتدا می خواییم سوالات کتاب programming challenge رو حل کنیم البته ما این ترم تازه داریم طراحی الگوریتمو می خونیم مثل اینکه در مسابقات acm امسال که در شریف برگزار شد تیم اول ( تیم تایوانی ) بچه های سال اولی بودنخیلی خوشحالم کسایی اینجا هستن که به ای سی ام علاقه مند هستن :) و اما جواب سوالاتون
راستش نمیدونم تو چه دانشگاهی هستین و آیا المپیادی هستین یا نه ؟ اما فقط اینو میتونم بگم که بین 10 تا تیم اول شدن واسه کسایی مثل شما که تازه شروع کردن احتمالش به شدت به صفر نزدیکه... یه وقت حمل بر بی ادبی نشه اما برای قرار گرفتن بین 10 تا تیم اول تقریباً شب و روز باید کد زده باشین... اون کتابی هم که گفتین کتاب خیلی خوبیه و متن خیلی روونی داره. اما کتاب خوندن فقط و الگوریتم یاد گرفتن یه قسمت کوچیک acm هستش، مهمترین قسمت acm پیاده سازی الگوریتمی هستش که تو ذهنت داری و این فقط و فقط با حل کردن سوالای زیاد و دیدن مسائل مختلف به دست میاد. اون تیم تایوانی هم که گفتین اگه سال اولی بوده باشن که دمشون گرم و مطمئن باش همشون مدال المپیاد کامپیوتر جهانی داشتن ...

یه سوال داشتم ما باید چند تا سوال حل کنیم تا بتونیم به سوالات به خوبی جواب بدیم؟ هرچی بیشتر بهتر. واقعاً هیچ عددی واسه این سوال وجود نداره...

اگه منابع خوبی دارید لطف کنید معرفی کنید.اون چیزایی که دوستمون تو پست دوم گفتن خیلی مفید بود... همونا کار شما رو راه میندازه

و کلا داشتن اطلاعات در چه زمینه هایی لازمه؟تقریباً هر چیزی که مربوط به ریاضی میشه... از نظریه اعداد و ترکیبیات گرفته و ... حتی جالبه بدونین که اغلب تو acm یه سوال هندسه هم میدن ! البته تا حدود زیادی الگوریتمی هستش اما داشتن معلومات هندسی هم خیلی کمکتون میکنه ...

و به نظر شما تیم هایی که نتایج خوبی کسب میکنن چقدر واسه اینکار وقت میذارن؟بی اغراق میگم شب و روز... حتی جالبه بدونین که بعضی ها برای همین acm حذف ترم میکنن تا با خیال راحت بتونن برای خودشون برنامه بریزن و سوال حل کنن

زبان برنامه نویسی که گروه ما انتخاب کرده C++‎‎ هست.بهترین تیمهای ایرانی و خارجی هم زبونشون C++‎ هستش. اما من خودم به جاوا عادت کردم و میدونم که دست کمی از C++‎ نداره.

بازم اگه سوالی بود در خدمت هستم :) موفق باشین...

tah_206207
شنبه 22 اسفند 1388, 18:08 عصر
کسی تو این فروم هست که تو مسابقات acm جزء top 10 ها شده باشه؟ چون من می خوام از راهنماییهاتون استفاده کنم کلا چیکار کنیم که رتتبه ی خوبی بدست بیاریم؟

Altech
یک شنبه 23 اسفند 1388, 19:12 عصر
با احترام به نظر دوستمون باید بگم که هیشکی به طور یقین نمی تونه بگه که کی تو Top 10 قرار می گیره کی نه . Top 10 شدن تو تهران زیاد سخت نیست ولی Top 10 شدن تو جهانی واقعا قدرت می خواد . که باز هم باید بگم که همون گروه تایوانی که اشاره شد تو جهانی سوم شدن .

accepted
یک شنبه 23 اسفند 1388, 19:52 عصر
کسی تو این فروم هست که تو مسابقات acm جزء top 10 ها شده باشه؟ چون من می خوام از راهنماییهاتون استفاده کنم کلا چیکار کنیم که رتتبه ی خوبی بدست بیاریم؟

بله من هستم. اگه سوالی بود در خدمتم.

dousti_design
یک شنبه 23 اسفند 1388, 20:02 عصر
بله من هستم. اگه سوالی بود در خدمتم.
میشه یکم راهنمایی بفرمایید؟ چه مسئله هایی رو باید بیشتر حل کنیم تا قوی بشیم؟ چه کتابهایی بخونیم؟
این آیدی من در یاهو هست: اگر تونیستید اونجا هم پی ام بدید عالی میشه!:چشمک:
dousti_design
ممنون

accepted
یک شنبه 23 اسفند 1388, 20:05 عصر
راستش وقعیت اینه که برای موفقیت تو ای.سی.ام باید خیلی انگیزتون قوی باشه. چون به قول دوستمون qwerty11 باید شبانه روز براش وقت گذاشت. فکر کنم Altech عزیز با سطح مسابقات region تهران آشنایی کافی ندارن.
اما اینکه میگم باید شبانه روز زحمت بکشید، معنیش این نیست که غیر ممکنه، فقط تلاش خیلی زیادی میخواد.
تیم ما همگی بیش از 5 سال سابقه کد زدن داشتیم و کلی هم تمرین کرده بودیم، با این حال از سه ماه قبل از مسابقه منطقه ای تمریناتمون در حد روزی یک contest بود که حدود 5 ساعت طول میکشید.
در هر حال ای.سی.ام مسابقه خیلی دوست داشتنی ای هست و فارغ از نتیجه ش می ارزه که براش زحمت زیادی بکشید. حتما میدونید که تو رزومتون هم تاثیر چشم گیری داره، حتی یه رتبه منطقه ای خوب هم کمک کنندست. بهتره اصلا به نتیجه فکر نکنید و وارد مسائل حاشیه ای نشید. از همین الان هم شروع کنید به تمرین کردن تو سایتای برنامه نویسی.
موفق باشید.
سوالی داشتین من در خدمتم

accepted
یک شنبه 23 اسفند 1388, 20:17 عصر
به جای کتاب خوندن، تمرین کردن تو سایتها رو توصیه میکنم.
کتاب مثل یه دیکشنری میمونه که هر وقت به لحاظ دانش کم میارید باید به سراغش برید و مثلا یک الگوریتم جدید رو از توش یاد بگیرین. موضوع مهمتر از یادگیری الگوریتمهای جدید، تمرین اون چیزایی هست که از قبل بلدین. سوالهای بسیار زیادی هستن که بدون نیاز به هیچ دانشی و فقط با داشتن مهارت برنامه نویسی و پیاده سازی حل میشن. خوبه که اول از اون سوالا شروع کنید.
سایتای زیادی هستن که برای تمرین برنامه نویسی وجود داره. سایتایی مثل tju, zju, timus, usaco, pku, ... همگی online judge هستند و برای تمرین مناسبند.
اگه لازمه در موردشون توضیح بدم، بفرمایید.

Altech
یک شنبه 23 اسفند 1388, 23:50 عصر
راستش وقعیت اینه که برای موفقیت تو ای.سی.ام باید خیلی انگیزتون قوی باشه. چون به قول دوستمون qwerty11 باید شبانه روز براش وقت گذاشت. فکر کنم Altech عزیز با سطح مسابقات region تهران آشنایی کافی ندارن.
اما اینکه میگم باید شبانه روز زحمت بکشید، معنیش این نیست که غیر ممکنه، فقط تلاش خیلی زیادی میخواد.
تیم ما همگی بیش از 5 سال سابقه کد زدن داشتیم و کلی هم تمرین کرده بودیم، با این حال از سه ماه قبل از مسابقه منطقه ای تمریناتمون در حد روزی یک contest بود که حدود 5 ساعت طول میکشید.
در هر حال ای.سی.ام مسابقه خیلی دوست داشتنی ای هست و فارغ از نتیجه ش می ارزه که براش زحمت زیادی بکشید. حتما میدونید که تو رزومتون هم تاثیر چشم گیری داره، حتی یه رتبه منطقه ای خوب هم کمک کنندست. بهتره اصلا به نتیجه فکر نکنید و وارد مسائل حاشیه ای نشید. از همین الان هم شروع کنید به تمرین کردن تو سایتای برنامه نویسی.
موفق باشید.
سوالی داشتین من در خدمتم

دوست عزیز من خودم تو مسابقات Regional امسال تو شریف حضور داشتم و آرشیو سوال ها رو هم دیدم . حالا با بیش از 5 سال سابقه Coding تو کدوم سال رتبه تون چند شد ؟

qwerty11
دوشنبه 24 اسفند 1388, 01:16 صبح
امکان داره بگین کدوم تیم هستین !؟ :لبخند: حدسم روی علم و صنعت هستش ...!؟
اما خودمونیما مثل اینکه خیلی با ای سی ام حال میکنی که نام کاربریت رو هم گذاشتی accepted :لبخند:

دوست عزیز من خودم تو مسابقات Regional امسال تو شریف حضور داشتم و آرشیو سوال ها رو هم دیدم . حالا با بیش از 5 سال سابقه Coding تو کدوم سال رتبه تون چند شد ؟خوب رتبه ی شما چندم شد که میگی زیر 10 شدن کاری نداره !؟ در مورد زیر 10 شدن تو مسابقات جهانی هم بگم که طرف باید مادرزاد کد زن به دنیا اومده باشه و راه دیگه ای هم نداره :لبخند: شوخی کردم! ولی آخه ولی کسی که تازه بخواد ای.سی.ام رو شروع کنه... من خودم خیلی علاقه مند بودم ببینم اونایی که جهانی رتبه های خوبی میگیرن المپیاد کامپیوتری بودن یا نه !؟ وقتی رفتم دنبالش دیدم که خیلیاشون این شکلی بودن...

accepted
دوشنبه 24 اسفند 1388, 10:13 صبح
من اگه بگم تو کدوم سال چندم شدم که معلوم میشه کی ام؟
ولی من ترجیح میدم معلوم نشه !
خواهشا بیخیال این حواشی بشین. به جاش میشه همین طور بحث راجع به ACM رو تو اینجا ادامه بدیم و کسایی که علاقه مندن بیان کد بزنن.

dousti_design
دوشنبه 24 اسفند 1388, 11:28 صبح
این سایت (http://acm.timus.ru) واقعا خیلی عالیه. ممنون که معرفی کردید. من شروع کردم مسئله های اونجا رو دارم حل میکنم.
عالیه:تشویق:
از دوستان کسی هست که همکاری کنه باهم یه تاپیک بزنیم(یا توی همین تاپیک) سوالاتی که توی این سایت حل میکنیم رو قرار بدیم(با راه حلش) تا بقیه هم استفاده کنن و هم راه حل های متفاوت ارائه بدن؟؟؟(البته من هنوز مبتدی هستم ولی خب کم کم تمرین میکنیم.)

accepted
دوشنبه 24 اسفند 1388, 15:25 عصر
از دوستان کسی هست که همکاری کنه باهم یه تاپیک بزنیم(یا توی همین تاپیک) سوالاتی که توی این سایت حل میکنیم رو قرار بدیم(با راه حلش) تا بقیه هم استفاده کنن و هم راه حل های متفاوت ارائه بدن؟؟؟

کار خیلی خوبیه. شاید بهتر باشه یه تاپیک جدید بزنید و فقط مختص حل سوالای ای.سی.ام باشه
من حاضرم کمک کنم. میتونم هر سوالی که خواستید، کدش رو بذارم تو اون تاپیک. یا راه حلش رو

qwerty11
دوشنبه 24 اسفند 1388, 15:46 عصر
ایول منم هستم :)
کد زنیم هم بدک نیست :دی
راستی زود یه تاپیک بزنین چون یه سوالی هست که چند سالی مخ منو خورده ! دوست دارم هرچه سریعتر از جناب accepted بپرسم !

dousti_design
دوشنبه 24 اسفند 1388, 19:02 عصر
تاپیک جداگانه زدم:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=210499
لطفا همکاری کنید تا از مبتدی شروع کنیم بریم بالا.

Altech
سه شنبه 25 اسفند 1388, 12:57 عصر
خوب رتبه ی شما چندم شد که میگی زیر 10 شدن کاری نداره !؟
زیر 10 نشدیم . ولی خب راحت بود . اونی که زیر 10 بود 7 تا حل کرده بود . ما هم 4 تا حل کردیم .
اونم یه بدشانسی باعث شد حل سوال ها رو این قدر لفت بدیم .
فقط اینو بگم که فقط روی 4 سوال رو خوندیم و اون 4 تا رو حل کردیم .

مسعود اقدسی فام
سه شنبه 03 فروردین 1389, 22:05 عصر

ما شونزده شدیم سال 2007 (1386).

سری به این آدرس بزنید:

(http://%20www.labod.ir/algorithms)www.labod.ir/algorithms (http://www.labod.ir/algorithms)

وب سایت و کتابی معرفی شده که مخصوص چنین مسابقاتی هستن.

topline
دوشنبه 09 اسفند 1389, 00:12 صبح
به جای کتاب خوندن، تمرین کردن تو سایتها رو توصیه میکنم.
کتاب مثل یه دیکشنری میمونه که هر وقت به لحاظ دانش کم میارید باید به سراغش برید و مثلا یک الگوریتم جدید رو از توش یاد بگیرین. موضوع مهمتر از یادگیری الگوریتمهای جدید، تمرین اون چیزایی هست که از قبل بلدین. سوالهای بسیار زیادی هستن که بدون نیاز به هیچ دانشی و فقط با داشتن مهارت برنامه نویسی و پیاده سازی حل میشن. خوبه که اول از اون سوالا شروع کنید.
سایتای زیادی هستن که برای تمرین برنامه نویسی وجود داره. سایتایی مثل tju, zju, timus, usaco, pku, ... همگی online judge هستند و برای تمرین مناسبند.
اگه لازمه در موردشون توضیح بدم، بفرمایید.

سلام من الان دانشجوی ترم 2 نرم افزار هستم و علاقه مند به شرکت در این مسابقه می باشم
بله فکر می کنم احتیاج به توضیح بیشتری هست لطفا بیشتر راهنمایی کنید:متفکر::گیج:
لطفا در رابطه با زمان ثبتنام و چگونگی پیگیری برای شرکت در دوره های بعدی هم راهنمایی بفرمایید!:لبخندساده:

topline
دوشنبه 09 اسفند 1389, 00:19 صبح
سلام، ببخشیدا ولی نوشته های یه خورده زیادی مأیوس کننده اس :افسرده:من یه تازه کارم! خب بالاخره باید از یه جایی شروع بشه مگه نه؟! من المپیاد کامپیوتری نیستم ولی المپیادی بودم (رشته فیزیک)، لطفا یه کم امید بدین و بیشتر راهنمایی کنید...!
یه سوال چقدر مهمه که از کدوم دانشگاه باشی ؟ روی نتیجه اثر داره ؟؟؟!!!...

مسعود اقدسی فام
دوشنبه 09 اسفند 1389, 23:26 عصر
سلام، ببخشیدا ولی نوشته های یه خورده زیادی مأیوس کننده اس :افسرده:من یه تازه کارم! خب بالاخره باید از یه جایی شروع بشه مگه نه؟! من المپیاد کامپیوتری نیستم ولی المپیادی بودم (رشته فیزیک)، لطفا یه کم امید بدین و بیشتر راهنمایی کنید...!
یه سوال چقدر مهمه که از کدوم دانشگاه باشی ؟ روی نتیجه اثر داره ؟؟؟!!!...

اگه منظورتون اینه که دانشگاه محل تحصیل امتیاز داشته باشه، نه اینطور نیست. از هر دانشگاه و موسسه‌ آموزش عالی که باشی، همه در یک سطح قرار می‌‌گیرن.

برای موفقیت در این مسابقات، برنامه‌نویسی، ریاضیات، الگوریتم، ساختمان داده نقش مهمی دارن. و البته تمرین و تکرار و حل مساله. خیلی از اشکالات و نقایص و ابهامات در مورد زبان‌های برنامه‌نویسی، یا الگوریتم‎ها، یا مفاهیم ریاضی، زمان حل مساله خودشون رو نشون می‌دن.

ghiravani
جمعه 15 مهر 1390, 12:47 عصر
با سلام خسته نباشید.من ترم 5 کارشناسی IT هستم و تصمیم دارم از الان خودم رو برای مسابقات ACM آماده کنم.منبع یا کتاب فارسی (برای شروع) چاپ یا PDF شده هست؟؟ ضمنا من به PHP تسلط دارم.آیا میشه با PHP برای ACM کار کرد؟؟

ghiravani
یک شنبه 17 مهر 1390, 20:35 عصر
با سلام خسته نباشید.من ترم 5 کارشناسی IT هستم و تصمیم دارم از الان خودم رو برای مسابقات ACM آماده کنم.منبع یا کتاب فارسی (برای شروع) چاپ یا PDF شده هست؟؟ ضمنا من به PHP تسلط دارم.آیا میشه با PHP برای ACM کار کرد؟؟

دوستان کسی نیست اینجا جواب بده؟!!!

topline
سه شنبه 19 مهر 1390, 16:28 عصر
سلام
من تا بحال در این مسابقات شرکت نکردم ولی قصد شرکت در این مسابقه رو دارم بنابراین تحقیقاتی در این زمینه انجام دادم و تعدادی از منابعی رو که برای شروع پیدا کردم رو در زیر برای شما قرار دادم، امیدوارم مفید باشن:

مراجع کتاب برای مطالعه:
۱- استراتژي هاي حل مسئله (نوشته ي :آرش اميني - داود وکيلي)
۲- مسائل الگوريتمي و برنامه نويسي( نوشته ي :دکتر قدسي – محمد مهديان)
۳- سؤالات المپياد کامپيوتر در ايران(نوشته ي :رسول حاجي زاده)
۴- چگونه مسئله حل کنيم (نوشته ي :جرج پوليا / احمد)
۵- کارگاه اعداد کنيم (نوشته ي :جرج پوليا / پرويز شهرياري)
6- the Art of Programming Contest )Compiled by: Ahmed Shamsul A(
7-طراحی دیجیتال ( مدار منطقی ) ( نوشته ی: موریس مانو/ دکتر قدرت سپیدنام)

:خجالت:متاسفانه به دلیل حجم بالای فایل PDF کتاب های 6 و 7 نمی تونم اونا رو براتون ضمیمه کنم، ولی خودتون با ی سرچ توی گوگل می تونید لینک دانلود این کتاب ها رو پیدا کنید!
در رابطه با زبان برنامه نویسی هم تا اونجایی که من متوجه شدم زبان های پاسکال، C، ++C و جاوا مورد قبول هستند و در رابطه با زبان های دیگه هم اطلاعی ندارم ولی در حال پیگیری هستم که در رابطه با زبان های برنامه نویسی مجاز به استفاده در این مسابقات اطلاعات بیشتری بدست بیارم، که در صورت موفقیت حتما شما رو هم در جریان میزارم!

موفق باشید:لبخندساده:

reza-sj
یک شنبه 01 آبان 1390, 17:22 عصر
سلام به همه دوستان من یه تازه کار تویه رشته برنامه نویسی هستم و علاقه زیادی دارم الان ترم اول دانشگاه هستم میخواستم چند تا منبع رو که برای برنامه نویسی c++ مناسب هست رو بهم معرفی کنید و هم منابعی رو که برای بالا بردن سطح ریاضیات خوب هستن رو بگید ممنون میشم اگر پستم رو جایه اشتباهی گذاشتم ببخشید و لطفا راهنماییم کنید