PDA

View Full Version : حرفه ای: ارسال اس ام اس از طریق VB.net ؟

3Dmajid
جمعه 21 اسفند 1388, 11:10 صبح
آیا میشه برنامه ای نوشت که به شماره ی مورد نظر SMS ارسال کنه ؟ :لبخند:

hossein-khoshseyar
جمعه 21 اسفند 1388, 11:19 صبح
آیا میشه برنامه ای نوشت که به شماره ی مورد نظر SMS ارسال کنه ؟ :لبخند:
به دو روش اینکار امکان پذیره
1 - اینترنت
2 - at command ( که باید یه gsm modem یا یه گوشی رو وصل کنی به کامپیوتر و ازش استفاده کنی)

M.T.P
جمعه 21 اسفند 1388, 11:31 صبح
روش اینترنت؟

ali_kolahdoozan
جمعه 21 اسفند 1388, 11:55 صبح
از ابزار kylix استفاده کن . یا برو gateway بگیر روی اینترنت

SamIran
جمعه 21 اسفند 1388, 14:38 عصر
یه راه ارزون تر هم هست! استفاده از مدار یک موبایل با یک میکرو کنترلر مرتبط با کامپیوتر! هزینه تقریبی 30000 تومان!!!

earse+erse
جمعه 21 اسفند 1388, 15:01 عصر
اگه یه توضیحی یا کدی یا سورسی چیزی بزارین متشکر میشم.

hossein-khoshseyar
جمعه 21 اسفند 1388, 17:06 عصر
یه راه ارزون تر هم هست! استفاده از مدار یک موبایل با یک میکرو کنترلر مرتبط با کامپیوتر! هزینه تقریبی 30000 تومان!!!

روش دومی که گفتم gsm modem خودش یه نوع موبایل
یعنی همه موبایلا خودشون یه gsm modem دارن ولی استفاده از موبایل دیگه میکر کنترلر نمی خواد که
فقط کافیه گوشی موبایل رو با کابل وصل کنی به کامپیوتر و با AT command باهاش ارتباط برقرار کنی

amin_iman82
شنبه 22 اسفند 1388, 02:18 صبح
اگه گوشی موتورولا داری ، داخل CD برنامه MotoPhone هست که میشه از طریق کامپیوتر توسط گوشی sms های تکی یا گروهی فرستاد.
اگه کارت راه میفته ، دیگه نمیخواد برنامه بنویسی. :لبخند:
اگه سفارش گرفتی به جای صرف هزینه بابت مودم جس اس ام برو یه موتورولا L6 یا L7 بخر به 40-50 تومن بعد باهاش sms بفرست. :لبخند:

اگه حتما میخوای ساخته ی خودت باشه که دوستان راه حلش رو گفتن.

ricky22
شنبه 22 اسفند 1388, 08:06 صبح
اگرم گوشیت sony ericsson هست با برنامه my phone explorer می تونی این کارو انجام بدی.

Shahram_Shobeiri
شنبه 22 اسفند 1388, 09:56 صبح
برای ارسال sms (یا هر کار دیگری مثل برقراری تماس یا ...) بوسیله شبکه موبایل، از طریق کامپیوتر، میکرو کنترلر یا هر چیز دیگری (چیز دیگری به ذهن من نمی رسه) باید یک سری at command رو به صورت رشته از طریق هر پورتی برای یک مودم gsm ارسال کنی.
at command یک پروتکل ارتباطی بین مودم و سایر دستگاه هاست.
در مورد ارسال sms از طریق دستورات at دو نوع استاندارد وجود داره.
1 - text mode
pdu mode - 2
باز هر کدام از این مود ها واسه خودشون داستانی دارند که با یه سرچ تو google میشه به داستانشون پی برد!
حالا یه کلاس برای شما می گذارم که این کار خطیر(!) رو انجام میده. لازم به ذکر است که شما باید یه مودم gsm یا یه موبایلی چیزی داشته باشی که به کامپیوتر وصلش کنی. این کلاس با مود pdu کار می کنه. در مورد مود pdu در همین حد بدون که متن، شماره، تاریخ ارسال و ... رو به نحوی در یک رشته رمز میکنه که در هر بایت، یه بیت فشرده سازی صورت می گیره!
در ضمن این کلاس علاوه بر ارسال پیامک(!) کار های دیگری مثل شماره گیری و ... رو هم انجام میده. :چشمک:

sari-1369
شنبه 22 اسفند 1388, 13:01 عصر
اینجا مفصلا در مورد دستورات AT صجبت شده .

http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=87

programmermp
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 18:42 عصر
برای ارسال sms (یا هر کار دیگری مثل برقراری تماس یا ...) بوسیله شبکه موبایل، از طریق کامپیوتر، میکرو کنترلر یا هر چیز دیگری (چیز دیگری به ذهن من نمی رسه) باید یک سری at command رو به صورت رشته از طریق هر پورتی برای یک مودم gsm ارسال کنی.
at command یک پروتکل ارتباطی بین مودم و سایر دستگاه هاست.
در مورد ارسال sms از طریق دستورات at دو نوع استاندارد وجود داره.
1 - text mode
pdu mode - 2
باز هر کدام از این مود ها واسه خودشون داستانی دارند که با یه سرچ تو google میشه به داستانشون پی برد!
حالا یه کلاس برای شما می گذارم که این کار خطیر(!) رو انجام میده. لازم به ذکر است که شما باید یه مودم gsm یا یه موبایلی چیزی داشته باشی که به کامپیوتر وصلش کنی. این کلاس با مود pdu کار می کنه. در مورد مود pdu در همین حد بدون که متن، شماره، تاریخ ارسال و ... رو به نحوی در یک رشته رمز میکنه که در هر بایت، یه بیت فشرده سازی صورت می گیره!
در ضمن این کلاس علاوه بر ارسال پیامک(!) کار های دیگری مثل شماره گیری و ... رو هم انجام میده. :چشمک:
سلام دوست عزیز
ممنون واسه راهنمایی که کردی و همچنین اون ضمیمه طلایی ای که گذاشتی
اما من هر کاری می کنم نمی تونم باهاش اس ام اس فارسی بفرستم واسه این مشکل چه باید کرد ؟
این کلاسی که شما گذاشتی همانطور که خودت گفتی مود pdu هست آیا می شه با مود text اس ام اس فارسی فرستاد یا با همین کلاسی که دادی می شه مشکل رو حل کرد؟
با تشکر از راهنمایی شما

saeid.memfis
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 21:25 عصر
سلام
دوستان من از کامپوننت برای این کار استفاده کردم و خیلی هم راضی هستم...برنامه توامضام هم با همون کامپوننت نوشته شده(اسمشو یادم نیست)ولی اگه کسی خواست خودش و ک ر ک ش رو هم دارم

aminsharifloo
شنبه 28 فروردین 1389, 23:02 عصر
با سلام اگه اون کامپوننتو به من میل کنید ممنون میشم
amin.sharifloo@gmail.com

DoDoklak
یک شنبه 29 فروردین 1389, 09:02 صبح
به لینک زیر مراجعه کنید یک فایل فشرده از نوع RAR هستش

هم نمونه سورسه و کامپونینت با کرک(Kylix)

ابتدا کامپونینت را نصب کنید و بعد از برنامه استفاده کنید

در برنامه از فونت B trafic استفاده شده .فونت در پوشه برنامه موجوده

http://www.upload.tc/download/25153/kylix-componenet_sms-project.rar.html

جهت استفاده از این کامپونینت باید دو بخش را به درستی انجام داده باشید

1-اضافه کردن رفرینس های مورد نیاز کامپونینت به پروژه
(سه ردیف اول)

http://www.lookpictures.net/photos/anonymous_photos/1154-refrence.jpg

- اضافه کردن کامپونینت به فرم مورد استفاده که احتمالا شما این کار رو نکردید
اگر شکل کامپونینت تو Toolbox ظاهر نشود میتونید از پروژ ه ای که براتون فرستادم شکل کامپونینت را کپی کنید و تو فرم خودتون اونو Paste کنید اونوقت میاد
(البته به شرطی که رفرنسها رو اضافه کرده باشی)

http://www.lookpictures.net/photos/anonymous_photos/1155-component.jpg

برنامه دفترچه تلفن با توانایی ارسال SMS و گرفتن شماره تلفن از طریق مودم

جهت ارسال SMS گروهی یک دفترچه تلفن میزارم که میتونید شمارهای مورد نظر رو داخلش ثبت کنید و بعد یک متن رو برای همشون بفرستی.البته این برنامه میتونه از طریق مودم شماره گیری هم بکنه(خط ثابت)

http://www.upload.tc/download/25336/phone-book.rar.html

aminsharifloo
دوشنبه 30 فروردین 1389, 23:29 عصر
با سلام ممنون از زاهنمایی تون فقط من یه مشکل دارم اونم اینه که وقتی من فایل اجرایی و کامپوننتارو روی یه کامپیوتر دیکه اجرا می کنم خطا میده چطور درست کنم

aminsharifloo
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 18:46 عصر
باسلام دوسا عزیز ممنون از راهنمایی شما
من تو ارسال پیام کوتاه یه مشکا دارم تو بعضی مواقع پیام میدی که نمتونه تبدیل به حالت PUD بکنه لطفا کمکم کنید

kermaki
سه شنبه 21 تیر 1390, 19:30 عصر
چطوری می تونم یه وب سرویس ارسال اس ام اس ایجاد کنم؟؟؟ چه متد های باید بنویسم؟