PDA

View Full Version : سوال: اشکال در اجرای برنامه در حالت Shared در شبکه

soroush_k12
شنبه 22 اسفند 1388, 18:48 عصر
با سلام
من اخیرا به مشکل عجیبی برخورد کردم. من یک فایل اکسس را از روی سرور محلی اجرا میکنم و فایل را بصورت shared از طریق چند کار بر اجرا می کنم و همزمان ورود اطلاعات می کنم و مشکلی هم ندارم. اما فایل در یکی از سیستمها اجرا نمی شود و اصلا پیغامی هم نمیدهد(البته زمانی اجرا نمیشود که فایل توسط سیستم دیگری قبلا باز شده است و اگر قبلا باز نشده باشد بدون مشکل اجرا میشود.)
نمیدونم ریشه اشکال در کجاست؟
از دوستانی که با این مشکل برخورد کرده اند خواش می کنم نظریاتشان را اعلام کنند.

alirezabahrami
یک شنبه 23 اسفند 1388, 08:48 صبح
با سلام
من اخیرا به مشکل عجیبی برخورد کردم. من یک فایل اکسس را از روی سرور محلی اجرا میکنم و فایل را بصورت shared از طریق چند کار بر اجرا می کنم و همزمان ورود اطلاعات می کنم و مشکلی هم ندارم. اما فایل در یکی از سیستمها اجرا نمی شود و اصلا پیغامی هم نمیدهد(البته زمانی اجرا نمیشود که فایل توسط سیستم دیگری قبلا باز شده است و اگر قبلا باز نشده باشد بدون مشکل اجرا میشود.)
نمیدونم ریشه اشکال در کجاست؟
از دوستانی که با این مشکل برخورد کرده اند خواش می کنم نظریاتشان را اعلام کنند.
سلام
برنامه ات را در حالت Front End / Back End قرار بده !
موفق باشيد

soroush_k12
یک شنبه 23 اسفند 1388, 09:46 صبح
سلام
من از روش Front End / Back End استفاده نکرده ام چون اطلاع چندانی از آن ندارم ولی حتما چون شما میفرمایید روش بهتری است.
ولی با روش فعلی من فقط روی یکی از سیستمها مشکل دارم و بقیه به راحتی به بانک وصل می شوند .احتمالا اشکال از تنظیمات امنیتی و یا تنظیمات دیگر خود ویندوز است ولی نمیدانم کجا را باید بگردم

alirezabahrami
یک شنبه 23 اسفند 1388, 11:35 صبح
سلام
من از روش Front End / Back End استفاده نکرده ام چون اطلاع چندانی از آن ندارم ولی حتما چون شما میفرمایید روش بهتری است.
ولی با روش فعلی من فقط روی یکی از سیستمها مشکل دارم و بقیه به راحتی به بانک وصل می شوند .احتمالا اشکال از تنظیمات امنیتی و یا تنظیمات دیگر خود ویندوز است ولی نمیدانم کجا را باید بگردم

سلام
ميگن جلو ضرر را هر موقع بگيري منفعته
بنظرم طراحي برنامه بصورتيكه اینترفیس برنامه از اطلاعات آن جدا نباشه زياد نميتواند مطمئن باشد و در اين مورد دلايل زيادي مطرح است كه ميتوانيد در مورد آن جستجو كنيد
به همين لحاظ پيشنهاد مي كنم از همين الآن دست بكار شويد و برنامه را در حالتFront End / Back End قرار بدهيد يا بعبارتي اینترفیس برنامه از اطلاعات آن جدا كنيد . براي اينكار بصورت زير عمل كن :
1-يك ديتابيس جديد ايجاد كن و جدول هائي كه كاربران به اطلاعات آن جداول بايد دسترسي داشته باشند را از برنامه ات به داخل آن ايمپورت كن .
2 - براي اين ديتابيس يك رمز عبور ايجاد كن
3- اين ديتابيس جديد را در يك پوشه با نام دلخواه قرار بده و آن را براي كاربران share كن
4-در برنامه اصلي كه اينترفيس در آن قرار دارد ، جدول هائي كه كه به ديتابيس ايجاد شده جديد ايمپورت نموده ايد حذف كن
5- جداولي را كه به ديتابيس جديد ايمپورت كرده ايد به برنامه ات ( برنامه اي كه ديگر آبجكت ها شامل كوئري ها ، فرم ها ، ماكروها و ماژول ها در آن قرار دارد ) لينك كن
براي لينك هم بصورت زير عمل كن :
در بخش جداول در يك قسمت خالي كليك راست كن و گزينه link tables را انتخاب و در كادر باز شده ، مسير ديتابيس جديد را انتخاب ، بر روي آن دابل كليك كن و سپس در كادر link tables گزينه select all را انتخاب و دكمه ok را بزن
اينكار را بر روي هر كامپيوتر براي هر كدام از كاربران انجام بده
ببخشيد مطالب را با عجله نوشتم
موفق باشيد

soroush_k12
دوشنبه 24 اسفند 1388, 09:34 صبح
سلام
از توضیحات آموزشی شما ممنونم فقط یه سوال دارم. برای بردن برنامه در حلت حالتFront End / Back End حتما باید طراحی برنامه تموم شده باشه چون ظاهرا در اون حالت اضافه کردن و یا تغییر در جداول و فرمها و... بسیار کار مشکلی میشه. ایا گفته من صحیحه و یا در این حالت هم میتوان تغییرات را براحتی اعمال کرد؟ البته طراحی برنامه من تقریبا 90 درصد تموم شده است ولی احتمال تغییرات جزیی داره.

dadsara
دوشنبه 24 اسفند 1388, 10:14 صبح
سلام
این تغییرات را در هر مرحله ای می توان انجام داد با این اختلاف که اگر کار به پایان رسیده است باید فایلی که در آن فرمها و گزارشات و کوئری ها و . . . وجود دارد را در کامپیوترهای دیگر کپی کنی

alirezabahrami
دوشنبه 24 اسفند 1388, 10:37 صبح
سلام
از توضیحات آموزشی شما ممنونم فقط یه سوال دارم. برای بردن برنامه در حلت حالتFront End / Back End حتما باید طراحی برنامه تموم شده باشه چون ظاهرا در اون حالت اضافه کردن و یا تغییر در جداول و فرمها و... بسیار کار مشکلی میشه. ایا گفته من صحیحه و یا در این حالت هم میتوان تغییرات را براحتی اعمال کرد؟ البته طراحی برنامه من تقریبا 90 درصد تموم شده است ولی احتمال تغییرات جزیی داره.

سلام
پيشنهاد ميشود ابتدا تغييرات نهائي مورد نياز را در جداول انجام بدهيد مثلاً اگر قرار هست فيلدي اضافه يا حذف يا تغييرات ديگري روي آنهاانجام شود اين كار را انجام بده و سپس آنها را در ديتابيس براي كاربران به اشتراك بگذار وبعد فايل Front-end يا همون فايلي كه اينتر فيس برنامه در آن است بصورت mde بر روي كامپيوتر هريك از كاربران كپي كن كه در كار ورود اطلاعات توسط كاربران لنگ نمانيد و در اين خلال ميتوانيد بر روي فايل اصلي كه نزد خودت است كار كنيد و تغييرات لازم بر روي آن انجام بدهيد و هر زمان مطمئن شديد برنامه تقريباً كامل شده و نياز به تغييرات ديگري ندارد نسخه اي از آن ( بصورت فايل mde ) را مجدداً بر روي كامپيوتر كاربران كپي يا جايگزين فايل قبلي كنيد و سپس عمليات لينك نمودن جداول را انجام بدهيد .
موفق باشيد

ryonis
دوشنبه 24 اسفند 1388, 13:14 عصر
سلام
دوست عزيز، تا حالا چك كردي كه سيستم مورد اشاره (هموني كه برنامه توش باز نميشه) از نظر Refrence ها مشكلي نداره؟ منظورم اينه كه اگه برنامه ات در حالتي اجرا بشه كه منوهاي اكسس غيرفعال باشن و مثلاً منو شماره 2 كه خودت طراحي كردي باز بشه ممكنه اين مشكل پيش بياد. يعني سيستم هايي كه مشكلي ندارن به خوبي برنامه رو اجرا مي كنن اما اونايي كه error دارن يا اصلاً پيغام خطا نمي دن يا خيلي دير!!!

لطفاً برنامه رو روي سيستم مورد نظر كپي كن و با نگه داشتن كليد شيفت به مُدي برو كه بتوني منوهاي كامل رو ببيني. اگه errorي وجود داشته باشه ظاهر مي گردد. ضمناً در مورد سوال دوم هم پيغام شما خير است. در حالت Back END و ... مشكلي بابت اصلاحات وجود نداره. به اين صورت كه شما يك سيستم رو اصلاح مي كني و سپس فايلت رو روي تمام سيستم ها Overwrite كن:تشویق:

soroush_k12
دوشنبه 24 اسفند 1388, 21:54 عصر
سلام
از راهنمایی همه شما عزیزان ممنونم

goli2020
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 13:52 عصر
اگرdata base اي كه جداول داخلش وجود دارد2003 باشد. حال ما بخواهيم ديتابيسي كه مربوط به اينترفيس مي باشد را در اكسس 2007 بياوريم و بعد جداول را از كامپيوتري كه ديتابيس جداول قرار دارد لينك كنيم چيكار بايد كرد؟گزينه لينك جداول چرا ندارم؟