PDA

View Full Version : سوال: كمك در خواندن از فايل

bghad1
شنبه 22 اسفند 1388, 21:07 عصر
با سلام خدمت همه دوستان عزيز.....
يه سوال داشتم...
اميدوارم كه بتونم انجام بدم اينكارو و ياد بگيرمش...
من يه فايل با پسوند تكست دارم كه يه خط متن توش داره...
حالا من اگه بخوام اين يك خط متنم رو توي برنامم ، به جاي اينكه فقط يك بار باز كنم و محتوياتش رو ببينم، 100 بار ،‌1000 بار و يا بيشتر بازش كنم بايد چي كار كنم؟
در ضمن ،‌اگه بخوام كه بغل هر خط متنم كه توي برنامهم باز مي شه ، توسط برنامه يه شماره بزنم كنارش بايد چيكار كنم؟
به علت زياد بودن تعداد دفعات نياز به تكرار ، نمي شه عددها رو توي همون فايل تكست گذاشت.

ممنون مي شم راهنمايي كنيد...
با تشكر...
موفق باشــــــيم...

Netsky
شنبه 22 اسفند 1388, 21:29 عصر
سلام دوست عزیز .
با این کد میتونی اینکار رو انجام بدی . قبلش باید یه لیست باکس با نام listbox1 روی فرمت قرار بدی .
و در کد زیر هم در قسمتی که آدرس رو نوشتم آدرس فایل تکست خودت رو قرار بدی :

for (int i = 0; i <= 100; i+=1)
{
listBox1.Items.Add(i.ToString() + " " + System.IO.File.ReadAllText(@"C:\test.txt"));
}

موفق باشی ......

bghad1
یک شنبه 23 اسفند 1388, 01:03 صبح
خيلي ممنون از راهنماييتون..
حالا اگه بخوام زمان رسيدن به اين يه خط متن رو كه به اين تعداد خاص ، خونده ميشه و تو برنامه نشون داده ميشه رو بغل هر خط نمايش داده شده بنويسم و ذخيره كنم جلوي اون خط و بعد ، مثلا زمان رسيدن از اولين خط به مثلاً 50امين خط رو بدست بيارم بايد چيكار كنم؟

Netsky
یک شنبه 23 اسفند 1388, 06:15 صبح
سلام روست عزیز .
فکر نکنم در این کار زمان زیادی لحاظ بشه . چون سرعت برنامه زیاده ، مدت زمان زیادی طول نمی کشه تا لاین ها نوشته بشن .

amirebm
یک شنبه 23 اسفند 1388, 09:07 صبح
سلام
دوست عزیز باید با فضای نامی IO کار کنین

search about it!

bghad1
یک شنبه 23 اسفند 1388, 12:37 عصر
به جاي اينكه فقط يك بار باز كنم و محتوياتش رو ببينم، 100 بار ،‌1000 بار و يا بيشتر بازش كنم.بخوام كه بغل هر خط متنم كه توي برنامهم باز مي شه ، توسط برنامه يه شماره بزنم كنارش.

amirebm جان ، من اصلا سوالم چيز ديگه بود كه شما اصلا يه چيز ديگه رو جواب دادي!!!:چشمک:

دوست عزيزم ،،‌ netSky جام ،‌درسته ، زمان كمي طول مي كشه،‌اما اون زمان حتي اگه به ميلي ثانيه هم باشه ،‌ايرادي نداره...
فقط مي خوام فاصله زمانيشونو بغل هر كدوم بنويسم و بعدش ، زمان اولي و آخري رو با هم مقايسه كنم...
چي كار بايد بكنم به نظرت؟

bghad1
دوشنبه 24 اسفند 1388, 00:41 صبح
هر كي مي دونه لطفاً كمك كنه...مهمه انجام اينكار برام...
خيلي ممنون :قلب:

Himalaya
دوشنبه 24 اسفند 1388, 01:45 صبح
فرض کن خط اول تا خط 100
زمانی که i به 1 میرسه زمان جاری سیستم رو تو یه متغیر بریز و زمانی هم که به 100 میرسه بازم زمان جاری سیستم رو تو یه متغیر دیگه بریز...بعد از اینکه کار تموم شد این 2 تا زمانو به میلی ثانیه تبدیل کن و از هم کم کن (چون گفتی حتی 1 میلی ثانیه گفتم حتما زمان خیلی برات مهمه. در غیر این صورت میشد زمانی که برنامه به i=1 میرسه همونجا عمل تبدیل زمان جاری به میلی ثانیه رو انجام داد)

bghad1
دوشنبه 24 اسفند 1388, 18:28 عصر
مرسي از راهنماييت دوست عزيز....

خودمم همين فكر توي ذهنمه ، فقط توي پياده سازيش به مشكل بر خوردم!!

نمي دونم چيكار كنم...:عصبانی++:
هركاري مي كنم به در بسته مي خوره!!!:ناراحت::لبخند:

حالا به هر حال هنوز دارم سعيم رو مي كنم...
اگه تونستي روشش رو بهم كامل تر بگي ممنونت ميشم...:قلب:

با تشكر...

Himalaya
دوشنبه 24 اسفند 1388, 19:17 عصر
من يه فايل با پسوند تكست دارم كه يه خط متن توش داره...
حالا من اگه بخوام اين يك خط متنم رو توي برنامم ، به جاي اينكه فقط يك بار باز كنم و محتوياتش رو ببينم، 100 بار ،‌1000 بار و يا بيشتر بازش كنم بايد چي كار كنم؟
شما اول بگو اصلا این کارو میخوای واسه چی انجام بدی؟
بعدش فایلت همیشه 1 خط متن داره ؟ یا ممکنه چند خط باشه و باید اینتر رو هم در در نظر گرفت... واسه شماره خط مهمه
لازمه که مثلا 1000 دفعه یه فایلو باز کنیم و بخونیم؟ چون میشه یه بار خوندش و مثلا تو یه متغیر ریختش و از همون استفاده کرد...یا مثلا تو اولین آیتم لیست باکس بریزیمش و برای سریهای بعد هم از همون استفاده کنیم
اول به اینا جواب بده

bghad1
دوشنبه 24 اسفند 1388, 19:30 عصر
بازم سلام...ممنون از توجهتون دوست عزيز...

راستش اين سوال من ، يه قسمت از يه پروژه دانشگاهيمه ...

داره ديوونم مي كنه اين قسمتش...
سر زمانش لنگ موندم كه چه جوري پياده سازيش بايد بكنم!!!:گیج:

بله...فايل هميشه 1 خط متن داره...احتياجي به اينتر نيست...(البته اگه لازم بشه اينتر مي ذارم براش)
ترجيحا بايد از همون فايل خونده بشه و ريخته نشه تو متغير و آرايه و ليست و اينجور چيزا...

منتظر جوابتون هستم..خيلي خيلي ممنون:قلب:

Himalaya
دوشنبه 24 اسفند 1388, 22:31 عصر
این فقط یه ایده هستش همین... تو بهینه نبودن کدهاش شک نکنید :بامزه:

bghad1
دوشنبه 24 اسفند 1388, 22:40 عصر
دوست عزيز خودم...مرسي...
حتماً روش كار مي كنم...
خيلي خيلي ممنون....
براي ايده خيلي خيلي چيز خوبيه...يه دنيا ممنون./اگه سوال داشتم بازم مي پرسم..
خيلي لطف كردي :قلب:

bghad1
سه شنبه 25 اسفند 1388, 02:26 صبح
فقط مي خواستم بدونم كه مي تونم مثلا بيام يكي از خط هايي كه توي برنامه باز كردم رو از طريق برنامه تغيير بدم؟
مثلا اگه يه خطي رو بخوام بزارم تا بعدا با يكي از خط هاي توي برنامه عوضش كنم ،بايد چيكار كنم؟
حتما بايد از آرايه استفاده كنم؟ يا بايد اون خط متن رو هم ذخيره كنم تو همون فايل تكست؟
يا راه ديگه اي هم هست؟
چي جوري ميشه يعني؟!:متفکر:

Himalaya
سه شنبه 25 اسفند 1388, 08:51 صبح
به نظرم اصلا تست نمیکنی و مستقیم بدون تست کردن سوال میپرسی... بابا یه چند تا سرچ و یه کم ابتکار میخواد ...