PDA

View Full Version : برنامه نويس مسلط به C# كيست؟

mf_007
شنبه 22 اسفند 1388, 21:38 عصر
تو آگهي هاي استخدام ميبيني كه نوشتن فرد مسلط به C#‎ فرد مسلط به sql
يعني چي؟اين فرد مسلط كيست؟چه توانايي هايي بايد داشته باشيم تا تبديل بشيم به اين فرد مسلط و استخدام بشيم؟
دوستاني كه در شركت هاي نرم افزاري و برنامه نويسي كار مي كنند راهنمايي كنن كه چه كارهايي در شركت انجام مي دهند؟
من تازه C#‎ رو شروع كردم و در حد ساخت يه برنامه كوچك بانك اطلاعاتي مي تونم كد بنويسم sql هم كار كردم در حد ابتدايي ,كدهاي ساده delete , insert و... چقدر بايد به دانسته هام اضافه كنم تا بتونم در يك شركت مشغول بشم؟

در صورتي كه تاپيك در محل مناسبي ايجاد نشده لطفا انتقال بديد و حذف نكنيد چون اين موضوع برام خيلي مهمه.
ممنون

dousti_design
شنبه 22 اسفند 1388, 21:54 عصر
برنامه نویس یعنی کسی که بتونه برای کارهایی که لازم داره الگوریتم مناسب طراحی کنه(بنویسه)، اشکال زدایی کنه، نگهداری کنه.
و مسلط به c# هم یعنی هر قابلیت و توانایی که c# داره شما بتونی پیاده سازی کنی. مسلط به sql هم همینطور

mf_007
شنبه 22 اسفند 1388, 22:13 عصر
يعني براي استخدام شدن در شركت هاي ايراني بايد به اين حد رسيد؟و بتونيم از تمام قابليت هاي c# استفاده كنيم؟

dousti_design
شنبه 22 اسفند 1388, 22:34 عصر
شرکت های ایرانی سطح هاشون متفاوته.
مثلا یه شرکت یه پروژه ساده میخواد که توش فقط چندتا ارتباط با دیتابیس هست.(درج اطلاعات و...)
یا یه شرکت یه پروژه صنعتی میخواد به عنوان مثال پروژه بینایی ماشین و...
بستگی داره کارفرمای شما کی باشه و چی بخواد ازتون.
تسلط به سی شارپ میتونه تقریبا یه مفهوم داشته باشه و در یه سطح باشه ولی "برنامه نویس" خیلی سطحش متفاوته.
همون مثالی که در بالا عرض کردم رو درنظر بگیرید. ببینید چقدر سطح هاشون فرق میکنه.
موفق باشید!

CYCLOPS
یک شنبه 23 اسفند 1388, 06:33 صبح
سلام
تو ایران بحث یه مقدار متفاوت از جاهای دیگه هست
معمولا تو کشور های دیگه منظورشون از مسلط به سی شارپ و . . . اینه که بتونی در مواقع لزوم گلیمت رو از آب بیرون بکشی و کار مورد نظر رو انجام بدی چون انصافا دات نت چیزی نیست که کسی بتونه ادعا کنه من همش رو بلدم ؛ چند هزار کلاس و چند برابر این متد و کلی خاصیت و . . .
به طور خلاصه اونجاها هدف اینه که بتونی با استفاده از ابزار هایی کمکی مثل MSDN کار رو پیش ببری
اما تو ایران همه چی در این مورد نسبی هست (تسلط تعریف مطلق نداره) و به سطح شرکت محل کارت و حوزه کاریشون بستگی داره یه شرکت اگر کار با بانک رو بلد باشی میگه مسلط هستی و یه شرکت منظورش از مسلط اینه که بتونی پروژه هوش مصنوعی و پردازش تصویر بنویسی :متفکر:
تو یه شرکت اگر بانک رو همین طور الکی با Design View هم بسازی بدون هیچ کار مهندسی هم ازت قبول میکنه و یه شرکت ممکن هست به خاطر حساسیت های کاریش بهینه ترین بانک ممکن رو ازت بخواد
البته اینم بگم هر چی بیشتر بلد باشی بهتر هست
حتی بعضی شرکت ها میبینی واسه برنامه نویس شرط تسلط به فلش و فوتوشاپ هم میذارن :عصبانی:
پس تا میتونی یاد بگیر

موفق باشی :چشمک:

amirebm
یک شنبه 23 اسفند 1388, 09:00 صبح
برنامه نویس مسلط به سی شارپ کسی است که پروژه های زیادی را برنامه نویسی کرده باشد.

aminghaderi
یک شنبه 23 اسفند 1388, 09:51 صبح
اشتباه نکنید ! استخدام انقدر هم که فکرشو می کنید ساده نیست ! و برنامه نویسی حتی توی ایران ما هم اینجوری که فرمودین نیست.
معمولا شرایط سنی ، سابقه کار ، پروژه های انجام دادین ، میزان تحصیلات از اهمیت زیادی برخورداره!!
اگه اینجوری نیست ، شمایی که مثلا 3 سال داری کار طراحی وب رو انجام می دی و هنوز دانشجویی ، برو و به یه تیمی که در حال ساخت سیستم مکانیزه یه ارگان دولتی هست ، پیشنهاد کار کردن بده و بعد ببین باهات چطوری برخورد میشه ؟! بعد می یای درس و برنامه نویسی رو می زاری کنار!
تصورشو بکن بخوای پرتال بانکی طراحی کنی !! اینجاست که تجربه و سواد در هم امیخته میشه و جز مهندس های خبره کار کسی نیست!
امروز به همه می گن برنامه نویس و طراح سایت!!
کسی که یک هفته برنامه نویس رو شروع کرده و کسی هم که 10 یا 15 سال داره کار می کنه!!!
بسته به تیز بینی و به قول دوستان پروژه های که قراره اون شرکت انجام بده ، برنامه نویسشون رو انتخاب می کنند.

Arsha iranfar
یک شنبه 23 اسفند 1388, 10:46 صبح
بايد حداقل زبان هاي base و ابتدايي رو كاملا" مسلط باشين مثل Qbasic,delphi,c

Vahid_moghaddam
یک شنبه 23 اسفند 1388, 11:01 صبح

delphi زبان ابتداییه؟

Delphi با Qbasic در یه رده قرار می گیره؟

مسلط بودن به دلفی چه ارتباطی به دات نت داره؟

Vahid_moghaddam
یک شنبه 23 اسفند 1388, 11:06 صبح
تو آگهي هاي استخدام ميبيني كه نوشتن فرد مسلط به C#‎‎ فرد مسلط به sql
يعني چي؟اين فرد مسلط كيست؟چه توانايي هايي بايد داشته باشيم تا تبديل بشيم به اين فرد مسلط و استخدام بشيم؟
دوستاني كه در شركت هاي نرم افزاري و برنامه نويسي كار مي كنند راهنمايي كنن كه چه كارهايي در شركت انجام مي دهند؟
من تازه C#‎‎ رو شروع كردم و در حد ساخت يه برنامه كوچك بانك اطلاعاتي مي تونم كد بنويسم sql هم كار كردم در حد ابتدايي ,كدهاي ساده delete , insert و... چقدر بايد به دانسته هام اضافه كنم تا بتونم در يك شركت مشغول بشم؟

در صورتي كه تاپيك در محل مناسبي ايجاد نشده لطفا انتقال بديد و حذف نكنيد چون اين موضوع برام خيلي مهمه.
ممنون

کی می تونه ادعا کنه با تموم کتابخونه های دات نت کار کرده و به اونها مسلطه؟ شاید هیچ کس.
به مرور با انجام پروژه های مختلف تجربه می ره بالا.
اما نکته مهم اینه هر چیزی اصولی یاد گرفته بشه. برنامه نویس مسلط به سی شارپ، msdn رو حفظ نیست اما حتما به شی گرایی تسلط داره. uml می دونه و...
برنامه نویس مسلط فقط دنبال کتاب ترجمه شده نمی گرده. و وقتی یه کتاب می خونه، فصل های اولش رو نخونده نمی ذاره و مستقیم نمی ره سراغ مثلا احراز هویت در دات نت.
یه برنامه نویس یه همچین موجودیه!

Himalaya
یک شنبه 23 اسفند 1388, 12:14 عصر
برنامه نويس مسلط به C#‎‎‎ كيست؟

کسیه که اگه خیلی هم برنامه نویس خوبی باشه به اون مقدار بسنده نکنه و بازم تشنه یادگیری باشه
جون خودم چه شعاری دادم. حال کردم :کف:

mehdi_turbo
یک شنبه 23 اسفند 1388, 20:51 عصر
برنامه نويس مسلط به C#‎‎‎‎ كيست؟

منم ، شمایید ، و همه ما ها یه جوری برنامه نویس مسلط هستیم به شرطی که بخواهیم به این مرحله برسیم ، مهم نیست چندتا کتابخونه های دات نت را بلد باشید مهم اینه که بخواهید اینها را یاد بگیرید !

این شعار نیست کاریه که من دارم انجام میدم !

اینا هم بدونید همه چیز به کتابخونه های دات نت تمام نمیشه ، بلکه اون که مسلطه یعنی از تمام جنبه های برنامه نویسی کم یا بیش سر در میاره

me1364
یک شنبه 23 اسفند 1388, 21:38 عصر

خیلی جالبه Qbasic را با دلفی و C مقایسه کردید وخیلی راحت می فرمائید ابتدایی در صورتی که دلفی اصلا قابل مقایسه با QBasic نیست.

Salar Ashgi
یک شنبه 23 اسفند 1388, 22:40 عصر
برنامه نویس مسلط :

- مسلط به تحلیل سریع مسائل و یافتن الگوریتم آنها .

- همیشه پشتکار داشته و از یادگیری دریغ نکند .

- هدفمند و اصولی برنامه نویسی کند .

- و نکته مهمتر اینکه باید اینو دونست که (( همه چیز را همگان دانند )) ، یعنی وقتی میگیم

مسلط به سی شارپ یعنی فردی که تا الان کاربردی با سی شارپ کرده و اگه مبحثی رو هم بلد نباشه

با پشتکار قوی میتونه یاد بگیره ؛ نه اینکه بگی من کل سی شارپ رو فولم ، چون عملا چنین چیزی زیاد

معقولانه نیست ، بیش از 3500 کلاس با کلی توابع و... ؛ به قول یکی از استادای ما :

کامپیوتر ( و مطمئنا برنامه نویسی بعنوان یک زیر شاخه) یه دریاست ، هر کس به اندازه لیوان خودش میتونه

از دریا آب بنوشه و نه کل دریا رو .

موفق باشید .