PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط برقرار کردن با sql server -خطای A network-related or instance-specific error occurred

ak.royan
یک شنبه 23 اسفند 1388, 12:54 عصر
سلام به همه دوستان. چند روز پیش (sql server 2008 ( developer edition رو نصب کردم.
Sql server management هیچ مشکلی نداره ولی وقتی میخوام از محیط visual studio 2008 به دیتابیس متصل بشم خطای زیر رو اعلام میکنه
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified
توی اینترنت هم که سرچ کردم، تقریبا همشون میگفتن باید remote connection رو فعال کرد. من هم طبق دستورالعمل اونها این کار رو کردم ولی فایده ای نداشت. حالا چی کار کنم؟

AliRezaPro
یک شنبه 23 اسفند 1388, 15:11 عصر
دیتابیستون کجاست؟تو شبکه هست؟کانکشن استرینگ خودتو تست کنید.

slashslash2009
یک شنبه 23 اسفند 1388, 15:26 عصر
آیا مطمعن هستی که sqlserver به درستی نصب شده یه تستی کن مثا یه دیتا بیس جدید بساز ببین کار میکنه

ak.royan
یک شنبه 23 اسفند 1388, 23:14 عصر
دیتابیس روی کامپیوتر خودم قرار داره. هیچ مشکلی هم در رابطه ساخت دیتابیس یا تغییر اونها ندارم. مشکل من،در ارتباط برقرار کردن با دیتابیس ها از توی ویژوال استودیو هست. یه نکته ای هم تازه متوجه شدم. وقتی از مسیر زیر:

Server Explorer -> Data Connection -> Add Connection
Data source رو از نوع Microsoft SQL Server File انتخاب میکنم همون خطایی رو میده که خدمتتون عرض کردم ولی اگر Data source رو Microsoft SQL Server انتخاب کنم مشکلی پیش نمیاد و یه Connection String مثل این درست میکنه:

Data Source=my server name;Initial Catalog=my database name ;User ID=my user name;Password= my password

سوال من اینه که چرا در حالت اول error میده؟