PDA

View Full Version : دریافت اطلاعات از وب سایت

payam_akr
یک شنبه 23 اسفند 1388, 20:49 عصر
سلام

چه طوری می شه با vb.net به یه وب سایت وصل شد و اطلاعات یک فرم رو بدون تایپ کردن از وب سایت دریافت کرد
فرض کنید من یه نرم افزار نوشتم که بانک کتابه می خوام فقط اسم کتاب رو وارد کنم و با اتصال به اینترنت بقیه مشخصات کتاب از یه وب سایت مثلا amazon دریافت شه و نیاز نباشه من اسم نویسنده و... رو خودم تایپ کنم
ممنون می شم راهنماییم کنین!

pirmard
یک شنبه 23 اسفند 1388, 21:24 عصر
سلام

چه طوری می شه با vb.net به یه وب سایت وصل شد و اطلاعات یک فرم رو بدون تایپ کردن از وب سایت دریافت کرد
فرض کنید من یه نرم افزار نوشتم که بانک کتابه می خوام فقط اسم کتاب رو وارد کنم و با اتصال به اینترنت بقیه مشخصات کتاب از یه وب سایت مثلا amazon دریافت شه و نیاز نباشه من اسم نویسنده و... رو خودم تایپ کنم
ممنون می شم راهنماییم کنین!

اینجا می تونید یک نمونه ساده ارسال درخواست ب وبسایت رو ببینید :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=203761

که توی این نمونه به ساده ترین حالت فیلدهای توی وبسایت رو پر می کنین و کلیدهای لازمه رو فشار می دین و نتیجه رو میگیرین

payam_akr
دوشنبه 24 اسفند 1388, 01:51 صبح
فکر کنم منظور منو موجه نشدید!
من می خوام فیلد های نرم افزارم از طریق اینترنت تکمیل شه!
ببینید:
توی نرم افزار من چندین فیلد برای هر کتاب در نظر گرفته شده:
نام کتاب
نویسنده
ناشر
عکس روی جلد
...

من می خوام کاری کنم کار بر نیازی به تکمیل همه فیلد ها به صورت دستی نداشته باشه و با کلیک دکمه ای کل این فیلد ها از وب سایت خاصی دانلود بشه!

Alirezanet
دوشنبه 24 اسفند 1388, 06:52 صبح
Pirmard سلام
در ارتباط با سوال این دوستمون میشه مقدار برگشتی از یهtext Box ویا یه Lable رو گرفت ؟
الان اون نمونه برنامت رو دیدم .. مقدار به تکس باکس فرستاده میشه و مثلا توی Lablel روبروش مینویسه (نام کاربری صحیح نیست ) اون نوشترو برنامه چجوری میتونه بگیره 1 و الان شما اسم TextBox ها رو چجوری در آوردی !؟ مثلا TextBoxUserName ؟ اگه اسمشو بدونیم فکر کنم با همون DirectCast بشه مقدارشو ببینیم ؟!

خطاب به پیام عزیز هم باید بگم این روش جواب میده ولی یه مشکل میمونه که اگه وبسایت مربوطه یه تغییراتی توی نحوه نمایشش بده برنامه شما هم از کار میفته و باید تغییرات روش اعمال شه ...

payam_akr
پنج شنبه 26 فروردین 1389, 22:59 عصر
Pirmard سلام
در ارتباط با سوال این دوستمون میشه مقدار برگشتی از یهtext Box ویا یه Lable رو گرفت ؟
الان اون نمونه برنامت رو دیدم .. مقدار به تکس باکس فرستاده میشه و مثلا توی Lablel روبروش مینویسه (نام کاربری صحیح نیست ) اون نوشترو برنامه چجوری میتونه بگیره 1 و الان شما اسم TextBox ها رو چجوری در آوردی !؟ مثلا TextBoxUserName ؟ اگه اسمشو بدونیم فکر کنم با همون DirectCast بشه مقدارشو ببینیم ؟!

خطاب به پیام عزیز هم باید بگم این روش جواب میده ولی یه مشکل میمونه که اگه وبسایت مربوطه یه تغییراتی توی نحوه نمایشش بده برنامه شما هم از کار میفته و باید تغییرات روش اعمال شه ...
سلام
ببخشید می شه بیشتر توضیح بدین!
من متوجه نشدم!
ممنون می شم اگه با یه نمونه کد راهنماییم کنید!

Alirezanet
یک شنبه 29 فروردین 1389, 21:58 عصر
اسم TextBox های توی سایت و یا Label توی سایت رو از کجا میتونیم در بیاریم که بتونیم مقدار براش بفرستیم ! ...
2 - مقدار توی textBox توی سایت رو از کجا میشه گرفت ؟ مثلا محتویات داخل UserName رو اگه به صورت پیش فرض توش باشه ؟!

بیشتر مشکل سوال 1 هست؟

pirmard
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 22:45 عصر
Pirmard سلام

اینکه اسم تکست باکسا رو چجوری در آورد رو که مسلما باید به پیج سورس اون صفحه نگاه کرد دیگه !
مثلا توی اون مثال داریم :

</TR>
<TR>
<TD>نام کاربري &nbsp;</TD>
<TD>
<input name="TxtUserName" type="text" id="TxtUserName" style="height:20px;width:160px;" />
<span id="RequiredFieldValidator1" style="color:Red;visibility:hidden;">*</span>
</TD>
</TR>
<TR>
<TD style="HEIGHT: 21px">کلمه عبور
</TD>
<TD style="HEIGHT: 21px"><input name="TxtPassWord" type="password" id="TxtPassWord" style="WIDTH: 160px; HEIGHT: 20px" size="20" />
<span id="RequiredFieldValidator2" style="color:Red;visibility:hidden;">*</span></TD>
</TR>

همچین کار سختی نیست .همینطور برای خوندن اون لیبل ها هم باید اسمشونو ببینین چیه و مقدارشو بخونین .

pirmard
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 22:48 عصر
2 - مقدار توی textBox توی سایت رو از کجا میشه گرفت ؟ مثلا محتویات داخل UserName رو اگه به صورت پیش فرض توش باشه ؟!

چه مقدار پیشفرضی مثلا ؟ توی تکست باکس که خالیه عموما" برای وارد کردن کاربر .
یه سایت مثال بزنین که توش مقدار پیش فرض داشته باشه تا در صورت امکان ببینیم چطور میشه خوندش .

Alirezanet
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 12:29 عصر
پير مرد حس كردم ناراحت شدي از سوالها !
بالاخره شما استادي و ما شاگرد بايد بپرسيم ديگه !!!!:ناراحت:

خوب مشكل همون كديه كه گذاشتي چجوري اطلاعات پيج رو گرفتي ! ؟ اون كد رو خود .net بهتون داد ؟ من توي اين زمينه فعاليتي نداشتم شايد مثله يه مبتدي سوال كنم باز شرمنده !؟

اونم كه گفتم اطلاعات يه text از سايت رو خوند منظورم اين بود كه يه ليبل يامطلب كه توي يه وبلاگ هست اينارو برنامه بتونه بكشه بيرون ! .... خوب ميشه ؟! چجوري؟

جواب هم ندادي مشكلي نيست !

pirmard
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 13:36 عصر
پير مرد حس كردم ناراحت شدي از سوالها !
بالاخره شما استادي و ما شاگرد بايد بپرسيم ديگه !!!!:ناراحت:

خوب مشكل همون كديه كه گذاشتي چجوري اطلاعات پيج رو گرفتي ! ؟ اون كد رو خود .net بهتون داد ؟ من توي اين زمينه فعاليتي نداشتم شايد مثله يه مبتدي سوال كنم باز شرمنده !؟

لول . ناراحتی کجا بوده . توی اون صفحه ی مورد نظر(مثلا توی همون صفحه ی وب دانشگاه) راست کلیک کنید تو بروزرتون و بعد view page source رو بزنین . سورس اون صفحه رو می بینین . و می تونین اسم اون تکست باکس و ... رو پیدا کنین . یعنی همون کد بالا که من گذاشتم رو توش پیدا می کنین .

اونم كه گفتم اطلاعات يه text از سايت رو خوند منظورم اين بود كه يه ليبل يامطلب كه توي يه وبلاگ هست اينارو برنامه بتونه بكشه بيرون ! .... خوب ميشه ؟! چجوري؟

با پیدا کردن اسم و نوع اون مثلا لیبل ها (یا هر چی) می تونین محتواشو هم بخونین . اگه بازم نشد بگین ببینیم چی کار میشه کرد. نمونه لوگین کردن و انجام یه سری کارا توی فیس بوک رو قبلا نوشته بودم . اگه گیرش آوردم میزارم .