PDA

View Full Version : مبتدی: کار با کریستال ریپورت در سی شارپ

fatemehmoon
دوشنبه 24 اسفند 1388, 18:57 عصر
با سلام
یک سوال اساسی داشتم . آیا می شه برای کار با کریستال ریپورت از کد نویسی استفاده کرد ؟
من تو عمرم اصلا با کریستال کار نکردم تازه امروز یاد گرفتم با ویزاردش کارکنم . اما اصلا از ویزاردش خوشم نیامد. یک سوال دیگر حتما برای ارسال داده به کریستال باید حتما باید از dataset استفاده کرد ؟
با تشکر

fa_te64
سه شنبه 25 اسفند 1388, 20:03 عصر
برای کدنویسی در کریستال ریپورت باید پارامتر تعریف کنی تا بتونی با کد نویسی بهش دسترسی پیدا کنی

keivan mousavi
سه شنبه 25 اسفند 1388, 22:48 عصر
این برنامه رو همین الان برات نوشتم یه چیزهایی هم بهش اضافه کردم مثلاً طریق فرستادن یک پارمتر از طریق کاربر به ریپورت

در مورد DataSet هم باید از اون استفاده کرد باید اونو به صورت Disconnect بسازی و از طریق کد نویسی به دیتابیس متصل بشی

دوست عزیز یادت باشه هیچ وقت از امکانات ویزاردی ویژوآل استفاده نکنی چون اگر بخوای داخل شبکه استفاده کنی تمام یوزر و پسورد سرور داخل یک فایل XML قرار میگیره و اون موقع یک بچه 5 ساله هم میتونه توی برنامت دست ببره

sogand.star
دوشنبه 07 مهر 1393, 16:28 عصر
من یه برنامه نوشتم با Linq حالا برای گزارش گیری می خوام از کریستال ریپورت استفاده کنم.. تقریبا تو همه ی آموزش هایی که دیدم dataset درست کرده بودند!
کسی می تونه راهنمایی کنه من چطور باید گزارش بگیرم؟ بدون استفاده از dataset گزارش گیری امکان پذیر نیست؟