PDA

View Full Version : سوال: نحوه ارسال و دریافت SMS

arefba
دوشنبه 24 اسفند 1388, 19:49 عصر
با سلام خدمت شما
من عارف هستم دانشجوی کاردانی کامپیوتر
مدتی هست به سی شارپ علاقه پیدا کردم
و برای خودم سعی می کنم هر پروژه ای رو که به ذهنم میرسه انجام بدم
متاسفانه به یه مشکل بزرگی در پروژه ام بر خورد کردم که مطمئنم کمک از دست شما ساخته هست

من می خوام یه نرم افزار بنویسم که اس ام اس دریافت کنه و بفرسته برای اینکار از یه گوشی sony ericsson (http://www.google.com/search?hl=en&ei=ul6eS7GGA5asmwOCvfieCw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&ved=0CAUQBSgA&q=sony+ericsson&spell=1) مدل کا 770 آی استفاده می کنم

سوال اینه که
1- چطور بدونم که پورت گوشیم چیه
2-چگونه کد بنویسم برای ازتباط با گوشی
3- چگونه ارسال کنم
4- چگونه دریافت کنم

من اولین بارمه که از این قبیل کار ها انجام میدم به همین خاطر از هر کدوم هر چقدر تونستین کمک کنید
به کمکتون نیاز دارم
مچکرم از لطفی که ممکنه در حقم بکنید
عارف .

mohammad kafiyan
دوشنبه 24 اسفند 1388, 20:46 عصر
اگر کسی از دوستان برنامه نویس کار کرده اند در زمینه کمک کنند
و راهنمایی بدهند من هم در این زمینه کار نکردم و موضوع تاپیک هم جالب و هم کاربردی است
:لبخندساده::لبخندساده:

r00tkit
دوشنبه 24 اسفند 1388, 21:09 عصر
سلام این ها رو بخون اگه سر در نیاوردی بگو توضیح بدم

http://www.codeproject.com/KB/cs/Send_and_Read_SMS.aspx

http://www.codeproject.com/KB/tips/easysmtpandsms.aspx

http://www.codeproject.com/KB/cs/SMS.aspx

http://www.codeproject.com/KB/database/SMS_message_from_SQL.aspx

http://www.codeproject.com/KB/mobile/ControlPCWithMobilePhone.aspx

http://www.codeproject.com/KB/webservices/OrangeSmsApi2.aspx

این یه component برای کار با gsm modem

arefba
دوشنبه 24 اسفند 1388, 23:01 عصر
آخخخخخخخخخخخخخخ قربووووووووون داداش گلم برم من :قلب::قلب::قلب:
بگم فدات شم کم گفتم:قلب::قلب::قلب::قلب::قلب:: لب::قلب::قلب::قلب::بوس::بوس::ب س:
عاااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااالی بود :کف::کف::کف::کف::کف::کف:
ولی من تو این سایت زیاد گشتم اما اینا رو ندیدم (خودت بهم معرفی کرده بودی ):متفکر:(میشه روش سرچ رو بگی مثلا تو چی سرچیدی )
بعدشم یه خواهش کوشولو یکی از اینا که گذاشتی رو که هم اس ام اس دریافت می کنند و هم ارسال به انتخاب خودت آموزش بده :بوس::بوس::بوس::بوس::بوس:
خواهش می کنم:افسرده::افسرده:
راستی یکمم اگه میشه در مورد این پورتا بگو چطور باید بفهمم وسیله من به کدوم پورت وصله باید چک کنم ؟ یا راه دیگه ای هست:تشویق::تشویق::تشویق::تشو ق::تشویق::تشویق::تشویق::تشوی :

غلامرضا شریفی
سه شنبه 25 اسفند 1388, 17:15 عصر
راستی یکمم اگه میشه در مورد این پورتا بگو چطور باید بفهمم وسیله من به کدوم پورت وصله باید چک کنم ؟ یا راه دیگه ای هست
من با گوشي nokia6300 وصل ميشوم براي بدست آوردن پورت در device Manager روي modemsوبعد روي nokia6300كليك راست و peropertice آن را ميگيرم در تب modem پورت مشخص شده است

djscsi
پنج شنبه 27 اسفند 1388, 08:54 صبح
ببینم با modem معمولی (منظورم همین مودم dial up ی هست که باهاش به اینترنت وصل میشیم) نمیشه وصل شد و sms فرستاد؟
component ی نیست؟
ممنون

mohammad kafiyan
شنبه 14 فروردین 1389, 12:21 عصر
با سلام به دوستان اگر کسی بیشتر در این زمینه کار کرده نمونه برنامه کوچک یا نمونه کد جهت ارسال و دریافت sms را بگه در تایپیک ها مختلف نگاهی انداختم ولی چون کار نکردم متوجه نشدم باید چه کارم کنم
لطفا بیشتر در این زمینه اگر ممکنه به من کمک کنید با تشکر
:ناراحت::اشتباه::ناراحت:

mohammad kafiyan
سه شنبه 17 فروردین 1389, 21:43 عصر
اگر کسی از دوستان در این زمینه کار کرده
با سلام به دوستان من به تاپیک سر زدم ولی بیشتر کار با gsm modem است
ولی من می خواهم بدون استفاده از gsm modem از طریق بلوتث یا کابل usb تلفن همراه را به کامپیوتر متصل کنم و از طریق یک فرم که در آن دو عدد textbox قرار دارد که یکی شماره موبایل و دیگری متن مورد نظر است با استفاده از سیم کارت تلفن همراه ارسال شود
لطفا کمک کنید
در ضمن برای در یافت sms چه کاری باید انجام بدهم
با تشکر
:متفکر::متفکر::کف:

mohammad kafiyan
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 11:55 صبح
آیا کسی نیست در این زمینه به من کمک کنه این نمونه را پیدا کردم ولی هر چی تست می کنم جواب نمی دهد
:گریه::گریه::گریه:

mohammad kafiyan
جمعه 20 فروردین 1389, 12:56 عصر
از دوستان یعنی کسی نیست من را راهنمایی کنه بدجوری نیاز دارم اگه کسی هست کمک کنه
:گریه::گریه::ناراحت:

Mohandes2009
جمعه 20 فروردین 1389, 13:04 عصر
1- چطور بدونم که پورت گوشیم چیه

گوشی را که وصل کامپیوتر کردی البته نرمافزارش باید نصب بشه بعد میری توی قسمت Device Manager قسمت مودم اسم گوشیت را که دید می ری Properties و اونجا نوشته مثلا COM3 این هست پورت گوشیت.

2-چگونه کد بنویسم برای ازتباط با گوشی

3- چگونه ارسال کنم

4- چگونه دریافت کنم

برای ارسالش هم از این مثال هایی که گزاشتن استفاده کن و لی دریافتش توی کامپیوتر را منم هنوز نفهمیدم اگه فهمیدی به منم بگو یعنی بزار اینجا ببینیم همه :لبخند: دریافت در کامپیوتر نه داخل گوشی منظور اینه که چجوری اس ها را از گوشی به کامپیوتر انتقال بدیم مثه همون کاری که نرمافزار های گوشی انجام میده :افسرده:

Mohandes2009
جمعه 20 فروردین 1389, 13:05 عصر
از دوستان یعنی کسی نیست من را راهنمایی کنه بدجوری نیاز دارم اگه کسی هست کمک کنه
:گریه::گریه::ناراحت:

چه پیامی میده؟:متفکر:

mohammad kafiyan
جمعه 20 فروردین 1389, 14:23 عصر
دوست عزیز وقتی از طریق کابل تلفن همراه به usb کامپیوتر وصل می کنم بعد از شناسایی گوشی
با نمونه کوچکی قرار دادم توی تایپیک اصلا هیچ کاری انجام نمی ده و پیغام هم نمی ده
در ضمن باید حتما نرم افزار گوشی را نصب کنیم ، اگر گوشی باشه که نرم افزار مخصوص خودش را نداشته باشه اون وقت باید چه کار کرد
باز هم راهنمایی کنید
:افسرده::افسرده:

arefba
جمعه 20 فروردین 1389, 15:21 عصر
همه چیز معلومه تو این کار
این نرم افزاری که من میزام کارش ارسال اس ام اس با موبایله
مواد لازم
1دستگاه موبایل که بستگی به نوعش نرم افزارش نصب شده باشه مثلا سونی اریکسون نرم افزار Sony Ericsson PC Suite رو میخواد
دوماستفاده از نرم افزار پایین نرم افزار و چک کردن پورت ها در اول اجرای برنامه
برنامه که اجرا میشه یه لیست پورت بهتون میده تو گوشی سونی اریکسون معمولا پورت 3 هست
خوب پورت مورد نظر رو انتخاب کنید بعد کانکت بشید
خیلی راحت
اینم نرم افزاری است که این کار رو می کنه با سورس کامل و خیلی واضح
http://arefvasara.persiangig.com/other/183.rar

سوالی بود بگین و اگه خواستین با عکس توضیح میدم
ممنون از کسانی که به من یاد دادن

mohammad kafiyan
جمعه 20 فروردین 1389, 16:41 عصر
سلام جناب آقای arefba من یکی از دوستام ترم قبل در این زمینه کار کرده بود به اینصورت که بلوتث وصل کرد به کامپیوتر و با روشن کردن بلوتث گوشی خودش کردن همدیگر را شناسایی کردن که نمی دونم از چه کد هایی استفاده کرده بود که شارژ گوشی و شامل یکسری اطلاعات را نشان می داد ( در ضمن بگم که اصلا هیچ نرم افزاری گوشی مخصوص گوشی بر روی کامپیوتر نصب نکرده بود)
بعد در فرم دو عدد textbox داشت که یکی برای وارد کردن تلفن همراه و دیگری متن بود ، به محض وارد کردن شماره و متن وقتی کلید send را می زد ارسال شروع می شد و دریافتش هم به همین صورت بود وقتی برای مبایلش sms فرستادم زمان و تاریخ و شماره مبایل و متن را دقیقا در textbox ها نمایش داد .
برای مثال مثلا گوشی من مدلش k310 sonyericsson حتما باید نرم افزار آنرا که اعلام کردید نصب کنم
ولی با تشکر از شما که من را راهنمایی کردید
:تشویق::تشویق::تشویق:

arefba
جمعه 20 فروردین 1389, 18:31 عصر
با سلام خدمت شما
بله شما درست می گید دوست شما هیچ نرم افزاری برای گوشی نصب نکرده
اما توجه کنید که دوست شما از بلوتوث استفاده کرده و هیچ نیازی هم به نرم افزار برای گوشی نداشته همون نرم افزاری که بلوتوث رو شناسایی میکنه تمامی این کارا رو انجام میده و برنامه ای که دوست شما نوشته لود کردن این نوشته ها و قرار دادن آن در تکست باکس مورد نظر هست

mohammad kafiyan
جمعه 20 فروردین 1389, 21:20 عصر
سلام دوست عزیز جناب آقای arefba با تشکر از توضیحی که دادید حال با توجه به توضیحات بیان شده مشخص می شود که در این زمینه کار کرده اید و من در این زمینه اصلا وارد نیستم اگر ممکنه با توجه به توضیحات نمونه کدی بگذارید که بتونم استفاده کنم با بلوتث به کامپیوتر متصل بشم sms را ارسال یا دریافت کنم
با تشکر از شما و دوستان که در این زمینه به من کمک می کنند
:لبخندساده::لبخندساده::تشوی ::تشویق:

aminsharifloo
جمعه 20 فروردین 1389, 23:08 عصر
سلام دوست عزیز منم این مشکل رو دارم البته من با دستورات At می تونم send va recive کنم البته با زبان انگلیسی ولی برا فارسی باید تبدیل به unicode کنم که بلد نیستم البته با کامپوننت ها میشه که خدارو شکر پولین ؟
البته من یکیشو خریدم با هزار جور بدبختی !
اگه کسی از دوستان روش تبدیل unicode رو میدونه مارو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohammad kafiyan
شنبه 21 فروردین 1389, 12:06 عصر
اگر از دوستان کسی در این زمینه کار کرده اید و من در این زمینه اصلا وارد نیستم اگر ممکنه با توجه به توضیحات نمونه کدی بگذارید که بتونم استفاده کنم با بلوتث به کامپیوتر متصل بشم sms را ارسال یا دریافت کنم

arefba
شنبه 21 فروردین 1389, 20:07 عصر
من یه نمونه کد پیدا کردم که برای همین کار ارسال هست با بلوتوث اما نه ارسال اس ام اس به هر حال اگه دو تا برنامه ای که گذاشتم رو ترکیب کنید میتونید به جاهایی برسید
46874

arefba
شنبه 21 فروردین 1389, 20:25 عصر
اینم یه نمونه دیگه که بهتره
46875

mohammad kafiyan
شنبه 21 فروردین 1389, 21:09 عصر
با سلام جناب آقای arefba یک pdf توی یک سایت parscloob پیدا کردم و یک کمی روش کار کردم ولی متاسفان جواب نداد از توضیحات مشخص بود که دو روش برای ارسال یکی از طریق gsm modem و دیگری از اتصال تلفن همراه به به کامپیوتر می باشد
آدرس pdf میگذارم اینجا شما یک نگاهی بکنید

http://www.parsacloob.com/catch/data/a14254/GSM_AT.pdf

tooti98
سه شنبه 02 خرداد 1391, 21:10 عصر
سلام دوستان
من یه مشکل کوچولو با کامپوننت kylix دارم،اونم اینه که همه چیز درسته فقط بعضی مواقع، موقع ارسال با خظای
Err_PDU_Parameter
مواجه میشه.
آیا کسی از دوستان دلیل تولید این خطا رو میدونه
با تشکر