PDA

View Full Version : برنامه نویسی برای iphone

ricky22
دوشنبه 24 اسفند 1388, 20:32 عصر
سلام دوستان
لطفا اطلاعاتی دررابطه با برنامه نویسی برای گوشیهای iphone دارید بدین.
زبان های که میشه
framework هایی که میشه و هر اطلاعات مفیدی که دارید با تشکر

irGeek
دوشنبه 14 تیر 1389, 11:14 صبح
iphone سيستم عاملي كه با objectiv-c نوشته شده اگر به سيستم عامل هاي موبايل و امنيتشون اهميت ميدهيد من كتاب زير را پشنهاد مي كنم:
Mobile Application Security نوشته Himanshu Dwivedi وChris Clark و David Thiel
انتشارات McGraw-Hill
ISBN: 978-0-07-163357-4
پي نوشت :جاوا براي موبايل بهترين هست چون علاوه بر ويژگي هاي منحصر به فردش ميتوانيد با اندريود هم كار كنيد.

mahdi68
دوشنبه 14 تیر 1389, 13:00 عصر
برای برنامه نویسی سیستم عامل آیفون باید زبان Objective-C بلد باشین . SDK و IDE مخصوص اون دانلود ونصب کنین (X-Code) اینم بگم که این ابزارها رایگان نیستند و باید برای دانلود کردن آنها مبلغی پرداخت کنین و SDK رو Mac های اینتل بیس نصب میشه

mahdi68
دوشنبه 14 تیر 1389, 13:02 عصر
پي نوشت :جاوا براي موبايل بهترين هست چون علاوه بر ويژگي هاي منحصر به فردش ميتوانيد با اندريود هم كار كنيد.
برنامه های نوشته شده با جاوا رو آیفون کار نمیکنند

ricky22
دوشنبه 14 تیر 1389, 13:30 عصر
پروژه mono هم ساپورت میشه در iphone

mahdi68
دوشنبه 14 تیر 1389, 14:13 عصر
بله ,MonoTouch , البته اونم پولی هست

Future
چهارشنبه 16 تیر 1389, 10:27 صبح
برای کار با آیفون شما باید یه سیستم عامل مک بگیری. به این فکر هم نباش که می تونی با VMware اونو نصب کنی.
من SDK و ... رو رایگان از سایتش دانلود کردم. زبانش هم Objective C و Cocca هست که ساده نیست. مثل C++ هست.
من خودم دارم با آیفنون برنامه نویسی می کنم. اگه سوالی داشتید بگید من در خدمتم البته اگه بتونم جواب بدم.

mahdi68
چهارشنبه 16 تیر 1389, 13:38 عصر
به این فکر هم نباش که می تونی با VMware اونو نصب کنی.
با Virtual Box ورژن ویندوز میشه نصب کرد

من SDK و ... رو رایگان از سایتش دانلود کردم.
من که میخواستم دانلود کنم واسه ریجیستر کردن 99 دلار پول میخواست !!!! میشه راهنمایی کنید چجوری دانلود کردین ؟؟؟

Future
چهارشنبه 16 تیر 1389, 19:27 عصر
شما فقط کافیه ریجستر کنی.
راستش با virtual Machin تست نکردم. ولی اگه هم بشه سرعتت خیلی خیلی پایینه.
اگه نتونستی لود کنی برام ایمیل کن تا برات بفرستم.

dahstar
دوشنبه 21 تیر 1389, 10:18 صبح
من mac 10.6.2 روی vmware تست کردم و xcode را هم رویش نصب کردم .یک error نامشخصی داد ولی بعدش خیلی خوب کار کرد.من حتی برنامه های opengl es برای آیفون را هم رویش نوشتم.vmware هیچ مشکلی باهاش نداشت.

amirreza alavi
شنبه 29 بهمن 1390, 19:03 عصر
میشه یکی ساخت بازی آیفون با ادوب فلش رو بگه ؟

rubako
سه شنبه 17 مرداد 1391, 01:03 صبح
دوستان سلام،
سری بعدی آموزش عملی برنامه نویسی آیفون (http://rubako.ir/studios?utm_source=barnamenevis&utm_medium=forum&utm_campaign=studio%2Bpromo) در استودیوهای روباکو از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ مرداد (https://www.facebook.com/events/350469188360929/) برگزار میشه. دوستانی که علاقه مند به یادگیری با انجام پروژه در کنار یک تیم حرفه ای از مربیان هستند خوش اومدن!

موفق باشید

smartchain
چهارشنبه 06 دی 1391, 14:18 عصر
سلام

اگر کسی برنامه نویسی آیفون بلده لطفاً پیغام خ بده مرسی

saeed-008
شنبه 05 مرداد 1392, 04:15 صبح
برای ساخت بازی بهترین گزینه استفاده از موتورهای بازی است که در اینترنت وجود دارن و نسخه کرک شده هم دارند و میتونی خروجی IOS رو داشته باشی اما برای IOS باید حتما رو مک بازی رو بسازی
نسخه موتور بازی :Unity اگه کرکشو خواستی بگو تا برات بذارم