PDA

View Full Version : مشکل در اضافه کردن منو برای Toolbutton با استایل tbsDropDown

Inprisee
سه شنبه 25 اسفند 1388, 04:29 صبح
سلام . راستش میخاستم برای کنترل toolbutton تولبار یه منو بزارم (منظورم مثل ویندوز explorer که جلوی دکمه های Back و Forward یه منو هست) . این کارو انجام دادم یعنی یه MainMenu گزاشتم و خاصیت MenuItem تول باتن رو بهش نسبت دادم. و style رو هم tbsDropDown کردم. الان نمایش میده ولی همزمان بالای فرم هم همین منو هست ولی من میخام مخفی باشه یعنی بالای فرم نباشه و فقط وقتی روی toolbutton کلیک کردیم نمایش داده بشه. Visible منو رو فالس کردم ولی وقتی کلیک کردم منو رو نمایش نمیده.

متشکرم

BORHAN TEC
سه شنبه 25 اسفند 1388, 08:37 صبح
سلام.
به جاي استفاده از كنترل TMainMenu از TPopupMenu استفاده كن. :قلب:

Inprisee
جمعه 28 اسفند 1388, 23:25 عصر
سلام

راستش من نتونستم درستش بکنم. قبل از اينکه اين تاپيک رو بزنم TPopupMenu رو امتحان کرده بودم. و خاصيت Popupmenu کنترل ToolButton رو به Popupmenu نسبت دادم. ولي مثل اون حالتي که ميخاستم نشده. يعني وقتي روي ToolButtonراست کليک ميکنم منو رو نمايش ميده.توي اين پروژه اي که ضميمه کردم دو تا toolButon هستش . که من ميخاستم مثل حالت همين ToolButton1 بشه ولي اون بالا روي فرم منو رو نشون نده! دوستان لطفا ببينين چيکار بايد بکنم.

BORHAN TEC
شنبه 29 اسفند 1388, 19:24 عصر
سلام
اشتباه نکن!!!
کنترل PopupMenu رو باید به خاصیت DropDownMenu مربوط به کنترل ToolButton نسبت بدی!!! خاصیت PopupMenu مربوط به کنترلها زمانی به کار میره که ما قصد داشته باشیم با کلیک راست روی آن کنترل به خصوص یک منو ظاهر بشه.

عید نوروز رو هم بهتون تبریک میگم. امیدوارم که سال بسیار خوبی داشته باشید :قلب:

Inprisee
شنبه 29 اسفند 1388, 19:31 عصر
سلام. بله درست شد (نمیدونم چرا قبلا هر کاری کردم برای این خاصیت نام popupmenu نمیومد ) . متشکرم. سال نو شما هم مبارک.