PDA

View Full Version : غير فعال كردن RequiredFieldValidator در شرايط خاص؟؟؟

SAMARE
سه شنبه 25 اسفند 1388, 09:59 صبح
سلام دوستان
چطور ميشه يك RequiredFieldValidator رو در شرايط خاص غير فعال كرد؟؟؟

---------------------------------------------
من يك گريد ويو طراحي كردم كه در هر سطر اون يك RequiredFieldValidator وجود داره كه پر يا خالي بودن تكست باكس هر سطر گريد رو چك ميكنه حالا ميخوام وقتي كه گريد من فقط يك سطر داره RequiredFieldValidator غير فعال بشه !!!

ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد....

alireza_s_84
سه شنبه 25 اسفند 1388, 10:24 صبح
سلام دوستان
چطور ميشه يك RequiredFieldValidator رو در شرايط خاص غير فعال كرد؟؟؟

---------------------------------------------
من يك گريد ويو طراحي كردم كه در هر سطر اون يك RequiredFieldValidator وجود داره كه پر يا خالي بودن تكست باكس هر سطر گريد رو چك ميكنه حالا ميخوام وقتي كه گريد من فقط يك سطر داره RequiredFieldValidator غير فعال بشه !!!

ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد....

سلام دوست عزیز:
خصوصیت Enabled RequiredFieldValidator رو به تعداد سطرهای GridView بایند کن:

<asp:RequiredFieldValidator ID="RequiredFieldValidator1" runat="server"
ErrorMessage="*" ControlToValidate="TextBox1" Enabled='<%# (GridView1.Rows.Count>1) %>'>*</asp:RequiredFieldValidator>

موفق باشید

SAMARE
سه شنبه 25 اسفند 1388, 13:16 عصر
دوست عزيز واقعا ممنونم
مشكل مربوط به گريدم حل شد

يه سوال ديگه اينكه اگه بخوام RequiredFieldValidator يك تكست باكس در رويداد يك دكمه خاص فقط فعال باشد و در بقيه موارد غيرفعال باشد چه بايد كرد؟؟؟

Milad Mohseny
سه شنبه 25 اسفند 1388, 13:34 عصر
هروقت Enable مربوط به RequiredFieldValidator رو False کنی RequiredFieldValidator غیر فعال میشه. مثلاً اگه تو رویداد button_click مقدار RequiredFieldValidator.Enable=False کنی غیر فعال میشه.

alireza_s_84
سه شنبه 25 اسفند 1388, 13:56 عصر
دوست عزيز واقعا ممنونم
مشكل مربوط به گريدم حل شد

يه سوال ديگه اينكه اگه بخوام RequiredFieldValidator يك تكست باكس در رويداد يك دكمه خاص فقط فعال باشد و در بقيه موارد غيرفعال باشد چه بايد كرد؟؟؟
ValidationGroup هر دو تا رو (دکمه و RequiredFieldValidator) یک مقدار مساوی بده. تا فقط اون دکمه باعث اعتبارسنجی اون کنترل بشه

SAMARE
سه شنبه 25 اسفند 1388, 14:04 عصر
هروقت Enable مربوط به RequiredFieldValidator رو False کنی RequiredFieldValidator غیر فعال میشه. مثلاً اگه تو رویداد button_click مقدار RequiredFieldValidator.Enable=False کنی غیر فعال میشه.
دوست عزيز من اينكار رو قبلا تست كرده بودم ولي جواب نميداد
روشي كه جناب عليرضا توضيح دادن درسته و جواب ميده!!!

بازم ازتون ممنون ....