PDA

View Full Version : آیا دلفی از رده خارج است ؟

jafari1
جمعه 23 اردیبهشت 1384, 18:07 عصر
با سلام
آقای خسرو مترجمی در شبکه ITc (چند ماه پیش) اظهار داشت به سمت برنامه نویسی دات نت میکروسافت بروید و نیز اظهار داشت زبانهایی مثل دلفی و غیره از رده خارج است و در امریکا کسی از آن استفاده نمیکند آیا این جمله صحیح است و اگر صحیح نیست چرا آقای خسرو مترجمی چنین اظهار کرد؟

mehrzad007
جمعه 23 اردیبهشت 1384, 23:08 عصر
بنده خدا از این سوالا نپرس کتکه رو می خوریا . از من نصیحت . اینجور سوالا پس زمینه های بدی داره .

مهدی کرامتی
جمعه 23 اردیبهشت 1384, 23:26 عصر
این آقا اگر تخصص داشت که روزگارش این نبود.

arshia_
شنبه 24 اردیبهشت 1384, 08:39 صبح
آقا دلفی سالاره...مایکروسافت نسخه های فولش در حد بتا است و وقتی رفع عیبشون می کنه که از رده خارج شده مثل ویندوز 98

شنبه 24 اردیبهشت 1384, 09:44 صبح
این آقا اگر تخصص داشت که روزگارش این نبود.
مهدی جون ببین منم 4و5 ساله دلفی کار متعصبم ولی به این بابا نمیتونی گیر بدی .حالیشه
یکی از دوستان نزدیک 100تا سی دی از برنامه هاش رایت کرده چندتاشو دیدم واقعا چیزای خوبی گفته بود
فکر میکنی این برنامه از محل تبلیغات و فروش دی وی دی چقدر واسش پول داره واسه هر یه روز رو ایر رفتن میدونی چقد باید پول اجاره ستلایت بدن؟
زیاد هم نزن تو سر مال!!! :wink:

شاید کد نویس نباشه ولی قرار نیست هرکی کامپیوتر کار میکنه حتما کد نویس باشه

مثل دلفی و غیره از رده خارج است و در امریکا کسی از آن استفاده نمیکند
خیلی هم بی ربط نگفته یه سر به Yellow Page های امریکا بزن ببین چند تا دلفی کار و چند تا جاوا کار میخان! چند تا از رفیقای خودم هم که از اون ور آب!!! اومدن میگن تو اروپا دلفی کار خیلی کمتر از جاوا کار میخان
البته من اصلا از دات نات!! خوشم نمیاد
ولی با تمام این اوصاف دلفی چیزه ردیفیه :)

masoode
شنبه 24 اردیبهشت 1384, 09:59 صبح
این جمله رو از من داشته باشید خیلی هم توی دانشگاهمون معروفه چون من توی کلاسی هم که برگزار می کردم می گفتم :
دلـــــــــــــــــــــــ فــــــــــــــــــــــــ ــی خــــــــــــــــــــــــ ــــــــداســــــــــــــ ـــــــــت!!!

Inprise
شنبه 24 اردیبهشت 1384, 10:20 صبح
قبل از اینکه تاپیک رو قفل کنم :

دلفی و غیره از رده خارج است و در امریکا کسی از آن استفاده نمیکند

- ستاد کل ارتش ایالات متحده برای توسعهء نرم افزارهاش از دلفی استفاده میکنه ( ر-ک بورلند کستومرز )
- بخشی از ناسا ( ر-ک بی دی ان ) - موتورولا ( ر-ک بورلند کستومرز ) - و ... به عنوان شرکتهای غول پیکر نمونه از دلفی استفاده میکنند

فکر میکنم در این مجال دیگه حرف زدن در مورد توسعه گران معمولی و شرکتها و غیره کمی بی معنی باشه ؛ عموما" اینطور اظهار نظرها رو از افراد کم مایه و البته کم خرد میشنوید نه افراد مطلع .

یکی از دوستان نزدیک 100تا سی دی از برنامه هاش رایت کرده چندتاشو دیدم واقعا چیزای خوبی گفته بود
شاید کد نویس نباشه ولی قرار نیست هرکی کامپیوتر کار میکنه حتما کد نویس باشه

اگر تو فکر میکنی خزعبلاتی که توی شبکه هائی از این دست منتشر میشه مفیده احتمالا" باید رو ارتقاء معلوماتت سرمایه گذاری بیشتری بکنی ، لیکن اظهار نظر در مورد یک حوزه زمانی معقوله که فرد اظهار نظر کننده دانش و تجربهء کافی در اون مورد داشته باشه .

خیلی هم بی ربط نگفته یه سر به Yellow Page های امریکا بزن ببین چند تا دلفی کار و چند تا جاوا کار میخان! چند تا از رفیقای خودم هم که از اون ور آب!!! اومدن میگن تو اروپا دلفی کار خیلی کمتر از جاوا کار میخان

جاوا اصولا" موجود پر طرفداری است ، که دلائل این استقبال تا حدود زیادی غیر فنیه ( بحث اش به این تاپیک مربوط نیست ) لیکن همچنان پر کاربردترین بستر تولید کاربردهای عمومی و غیر سازمانی Win32 دلفی است ؛ سلام حقیر رو به دوستانت برسون و ازشون بپرس چطور با یک سفر یا همچین چیزهائی موفق شدن این اطلاعات رو کسب کنند ؟ چون من که مدت قابل توجهیه اینجا ساکن هستم نتونستم به هر ترتیبی به نتیجه گیری معقولی برسم...

:wise1: