PDA

View Full Version : Replication

gh_fereydonpoor
شنبه 24 اردیبهشت 1384, 09:20 صبح
سلام به همه دوستان مخصوصا آقای ثباتی عزیز
من در مورد Replication یه چیزایی می دونم ولی خیلی دوست دارم که با یک مثال اونو بیشتر درک کنم اگر برای دوستان مقدور هست با طرح یک مثال عملی Replication را توضیح داده و نحوه کار عملی را نیز بگویند
ممنون مرسی
یا علی

karimi84
شنبه 24 اردیبهشت 1384, 18:08 عصر
برای کار کردن با replication باید این رو در نظر بگیرید اگر مدت زمانی از ان استفاده نکنید این امکان از شما گرفته میشود( یعنی اینکه باید برای اینکه بتونید از این امکان استفاده کنید باید ان را خریداری کنید)

gh_fereydonpoor
شنبه 24 اردیبهشت 1384, 19:11 عصر
سلام
من منظورتان رو از خریدن Replication متوجه نمی شوم!؟
مگر Replication از Sevice های خود SQL Server 2000 نیست؟
مرسی ممنون

vadood
شنبه 24 اردیبهشت 1384, 21:44 عصر
برای کار کردن با replication باید این رو در نظر بگیرید اگر مدت زمانی از ان استفاده نکنید این امکان از شما گرفته میشود( یعنی اینکه باید برای اینکه بتونید از این امکان استفاده کنید باید ان را خریداری کنید)

چنین چیزی نیست، میشه منظورت را واضح تر بگی؟

karimi84
یک شنبه 25 اردیبهشت 1384, 18:05 عصر
تا اونجا که میدونم از serves های sql نیست
اجازه بدین دقیقا سئوال کنم تا بعد بگم

titbasoft
یک شنبه 25 اردیبهشت 1384, 19:10 عصر
:strange:

AminSobati
یک شنبه 25 اردیبهشت 1384, 22:47 عصر
تا اونجا که میدونم از serves های sql نیست
اجازه بدین دقیقا سئوال کنم تا بعد بگم
ظاهرا در اوراکل چنین چیزی وجود داره. یعنی Replication جزء امکاناتی هست که جداگانه تهیه میشه

اگر برای دوستان مقدور هست با طرح یک مثال عملی Replication را توضیح داده و نحوه کار عملی را نیز بگویند
اگر منظورتون نحوه انجام تنظیمات برای Replication هست که به تنهایی یک کتاب داره! امکان توضیحش در اینجا نیست. ولی در Books Online اطلاعات بسیار مفیدی برای یادگیریه اون پیدا میکنین

gh_fereydonpoor
دوشنبه 26 اردیبهشت 1384, 07:04 صبح
سلام آقای ثباتی
مرسی
بله من اون Help هارو دیدم ولی هر کاری که کردم نتونستم یک رابطه بین 2 تا دستگاه که یک دیتابیس یکسان از نظر Design داشتند برقرار کنم .(البته هردو دستگاه Sql Server 2000 Personal بودند.)
آیا در Book Online مثال خاصی وجود دارد و یا شما مثال خاصی را دارید که من را Step by Step راهنمایی کند؟
مرسی ممنون
یا علی

AminSobati
دوشنبه 26 اردیبهشت 1384, 22:07 عصر
سلام،
برای تست کردن Replication پیشنهاد میشم اول روی کامپیوتر خودتون بین دو تا Instance این کار رو انجام بدین، بعد که مهارت پیدا کردین و به تنظیماتش آشنا شدین، روی دو کامپیوتر جداگانه..
با توجه به اینکه Replication مثلا یک دستور نیست که بشه ازش مثال زد، فقط میتونم مطالعه کتاب رو پیشنهاد کنم... واقعا مبحث گسترده ای هستش..
تا جایی که به خاطر دارم، در اینجا قبلا دوستان eBook و مقاله پست کردن. یک جستجویی بکنین

gh_fereydonpoor
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 14:30 عصر
سلام مهندس
مرسی از راهنمایتان
یاعلی