PDA

View Full Version : پایگاه داده آموزشگاه کامپیوتر

armin8651
جمعه 28 اسفند 1388, 22:49 عصر
سلام
من می خوام یک پایگاه داده با sql server برای محیط آموزشگاه کامپیوتر بسازم.
دارم در باره جدول هاش و فیلد هاش و رابطه هاش و ... تحقیق می کنم. اینجا هم دوست دارم نظر شما رو بدونم که چه چیزهایی لازمه و ...
البته نتیجه کارهای خودم هم اینجا میذارم تا اگه خوب بود بقیه هم استفاده کنن.
ممنون.

ztx4
شنبه 29 اسفند 1388, 11:16 صبح
سلام
من خودم تو یک آموزشگاه تدریس می کنم.
برای این کار شما به جدول های زیرز احتیاج دارید:
1- جدول دوره هایی که تو آموزشگاه تدریس می شه
2-جدول مربی ها
3-جدول کار آموزها
4-جدول کلاس ها شامل ساعت تشکیل کلاس ها و ...
5-جدول شهریه

روابطش رو الان وقت ندارم بگم

اینا به ذهن من رسید
راستی من خودم هم باید همین بانک رو طراحی کنم.اما الان وقتش روندارم
خوشحال می شم اگه بانک ات رو تو سایت بگذاری تا بتونم استفاده کنم.
ممنون.

armin8651
شنبه 29 اسفند 1388, 16:57 عصر
ممنون z.t.x.4
همه این جدول ها وجودشون لازمه ، اول ببینیم که دیگه چه جدولی لازمه بعد در مورد فیلدهای جدول ها بحث کنیم :لبخندساده:
یک جدول که باید باشه جدول ثبت نام هستش
بعدش جدولی برای نمرات دانش آموز ها نباید در نظر گرفت؟ و یا حظور و غیاب دانش آموزها تو کلاس ها؟
بعد اگه هر دانش آموز چند تا دوره بخواد شرکت کنه اسمش فقط یک بار باید تو جدول ثبت بشه یا اینکه بهتره دانش آموزهای هر دوره جداگانه باشه؟

ztx4
شنبه 29 اسفند 1388, 17:46 عصر
یک جدول که باید باشه جدول ثبت نام هستش

منظورت رو در مورد جدول ثبت نام نفهمیدم.شما می تونی واسه ثبت نام یک فرم طراحی کنید که با وارد کردن اطلاعات داخل فرم ثبت نام انجام بشه.اطلاعات ثبت شده هم به وسیله ی فرم داخل جدول های مورد نیاز پخش بشن.

بعدش جدولی برای نمرات دانش آموز ها نباید در نظر گرفت؟ و یا حظور و غیاب دانش آموزها تو کلاس ها؟

چرا!هر دو جدول نیازه. من فراموش کردم بگم.

بعد اگه هر دانش آموز چند تا دوره بخواد شرکت کنه اسمش فقط یک بار باید تو جدول ثبت بشه یا اینکه بهتره دانش آموزهای هر دوره جداگانه باشه؟

با برقراریی روابط بین جدول ها دیگه نیازی نیست که شما اطلاعات تکراری رو وارد کنید. 100 در صد حالت اول باید برقرار باشه.یعنی اطلاعات هر دانش آموز فقط وفقط یکبار داخل یک جدول ثبت می شه و به هر دانش آموز یک کد داده می شه.
راستی شما به یک جدول سوم هم نیاز دارید که مشخص می کنه هر کار آموز تو چه رشته هایی شرکت می کنه.

منو در جریان کارات قرار بده و اگه چیزه جدیدی به ذهنت رسید به من هم اطلاع بده.
موفق باشی

armin8651
یک شنبه 01 فروردین 1389, 09:15 صبح
راستی شما به یک جدول سوم هم نیاز دارید که مشخص می کنه هر کار آموز تو چه رشته هایی شرکت می کنه.
دقیقآ منظورم از جدول ثبت نام همین بود.

یک جدول گروه درسی کار رو فکر کن راحت تر کنه ، جدولی که بگه یک دوره آموزشی توسط کدوم استاد و تو کدوم کلاس برگزار می شه (و بقیه اطلاعات) درسته؟

ztx4
یک شنبه 01 فروردین 1389, 11:49 صبح
دقیقآ منظورم از جدول ثبت نام همین بود.

یک جدول گروه درسی کار رو فکر کن راحت تر کنه ، جدولی که بگه یک دوره آموزشی توسط کدوم استاد و تو کدوم کلاس برگزار می شه (و بقیه اطلاعات) درسته؟

درسته.خورد خورد داره همه چیز درست می شه.
جوفتمون اگه ترشی نخوریم یه چیزی می شیم.:لبخند: