PDA

View Full Version : validate کردن یه textbox

Future
یک شنبه 01 فروردین 1389, 07:00 صبح
سلام دوستان, من یه textbox دارم و توسط Regularexpression Validator اونو کنترل کردم که فقط یه سری حروف خاص وارد شوند. نکته اینجاست که این فیلد هم باید حتما پر بشه و اگر خالی باشه سیستم باید پیغام خطاء بده. حالا به نظر شما دوستان این و باید بعد از زدن دکمه ثبت بررسی کنم از طریق دیتابیس یا از طریق RequiredfieldValidator. ممنون میشم اگه دوستانی که تجربه دارن در این زمینه یه راهنمایی کنن.

alireza_s_84
یک شنبه 01 فروردین 1389, 09:59 صبح
سلام دوستان, من یه textbox دارم و توسط Regularexpression Validator اونو کنترل کردم که فقط یه سری حروف خاص وارد شوند. نکته اینجاست که این فیلد هم باید حتما پر بشه و اگر خالی باشه سیستم باید پیغام خطاء بده. حالا به نظر شما دوستان این و باید بعد از زدن دکمه ثبت بررسی کنم از طریق دیتابیس یا از طریق RequiredfieldValidator. ممنون میشم اگه دوستانی که تجربه دارن در این زمینه یه راهنمایی کنن.
سلام دوست عزیز شما از RequiredfieldValidator استفاده کنید خود بخود هنگامیکه PageIsValid رو بررسی میکنید چک میشه که مقدارش خالی نباشه ضمنا توی دیتابیس مقدار فیلد رو اجازه null بودن نده تا آخرین سد دفاعی اونجا باشه.
موفق باشید

Future
یک شنبه 01 فروردین 1389, 12:49 عصر
آیا فیلدی هست که بشه Regularexpression Validator و RequiredfieldValidator هر ردو را با هم چک کرد. یعنی هم کارکترهای خاص و هم خالی بودن یا نبودن آن

Hossein Bazyan
یک شنبه 01 فروردین 1389, 14:05 عصر
آیا فیلدی هست که بشه Regularexpression Validator و RequiredfieldValidator هر ردو را با هم چک کرد. یعنی هم کارکترهای خاص و هم خالی بودن یا نبودن آن

سلام
از هر دو کنترل با هم میتوانید استفاده کنید

ironman
سه شنبه 03 فروردین 1389, 16:43 عصر
حالا به نظر شما دوستان این و باید بعد از زدن دکمه ثبت بررسی کنم از طریق دیتابیس یا از طریق RequiredfieldValidator. .

استفاده از Validatorها بهتره... اگه بخواید داخل دیتابیس فیلدی رو اجازه null بهش ندید و بعد از ورود داده چک کنید... عملا دارید با این کار دینابیس رو با خطا مواجه می کنید که این اصلا خوب نیست... در باره سوال دوم هم بنده با نظر Hossein Bazyan موافقم از هز دو کنترل استفاده کنید
موفق باشین