PDA

View Full Version : باز کردن مثلا یک فایل word با یک اسم خاص با فشردن یک دکمه

شاپرک
شنبه 24 اردیبهشت 1384, 12:04 عصر
من میخوام با زدن دکمه مشاهده نامه نامه ای که شماره اون در فیلد شماره نامه ها وجود داره و به صورت فایل word هم هست نمایش داده بشه ...

داود شهبازی
شنبه 24 اردیبهشت 1384, 22:23 عصر
لطفا بیشتر توضیح بدین که مسیر فایل مورد نظر را در بانک ذخیرع کرده اید یا خود فایل را ؟
ولی نمونه زیر دستور زیر هر گونه گزارش یا فرم ویا جدول را به سایر برنامه های مرتبط میفرسد

DoCmd.OutputTo acReport, "Query1", "RichTextFormat(*.rtf)", "c:\tt.doc", False, ""

داود شهبازی
شنبه 24 اردیبهشت 1384, 22:23 عصر
لطفا بیشتر توضیح بدین که مسیر فایل مورد نظر را در بانک ذخیره کرده اید یا خود فایل را ؟
ولی نمونه زیر دستور زیر هر گونه گزارش یا فرم ویا جدول را به word میفرسد

DoCmd.OutputTo acReport, "Query1", "RichTextFormat(*.rtf)", "c:\ttdoc", False, ""

شاپرک
یک شنبه 25 اردیبهشت 1384, 07:20 صبح
فایل مورد نظر روی هارد :cry:

شاپرک
یک شنبه 25 اردیبهشت 1384, 12:06 عصر
کمک :strange:

hrh
یک شنبه 25 اردیبهشت 1384, 14:28 عصر
رای انجام این امور می بایستی از Automation استفاده نمود.

برای همین منظور فایل Help رو براتون می فرستم تا مطالعه اش کنید.

:oops:

شاپرک
یک شنبه 25 اردیبهشت 1384, 15:48 عصر
این که خالیه .... چیزی load نشده :(

داود شهبازی
یک شنبه 25 اردیبهشت 1384, 20:30 عصر
سلام
من یه نمونه ساده نوشتم البته اگه روش کار کنید عمومی تر می شه
برای امتحانش فایلهای word را یادر c ذخیره کنید یا آدرس را در بانک تغییر دهید

شاپرک
دوشنبه 26 اردیبهشت 1384, 07:48 صبح
خیلی ممنون از اینکه لطف کردید و این برنامه رو برام نوشتید :oops: :embr:

اما .... من قراره که یه Folder داشته باشم که توش نامه ها باشن و همه چیز رو روی سرور بذارم ...؟؟؟؟
چطور میتونم مسیر folder رو که روی سرور بدم امکان پذیره با این برنامه که اینجا گذاشتید

یعنی من فقط مسیرfolder رو بدم خودش فایل wordمخصوص رو باز کنه ؟؟؟؟؟ :گیج:

داود شهبازی
دوشنبه 26 اردیبهشت 1384, 16:09 عصر
سلام
شکل عمومی یک مسیر در شبکه به این صورت است
نام فایل \نام شاخه share\نام کامپیوتر\\
بنابراین شما اگر بخواهید فایل L1.DOC را از شاخه SHARE شده LETTER برروی کامپیوتری که نام أن در شبکه DSH می باشد بخوانید می بایست مسیر زیر را داشته باشید

\\DSH\LETTER\L1.DOC
حالا همانگونه که خودتان گفته اید نام سرور و شاخه مورد نظر ثابت است بنابراین یا باید نامه ها را در بانک خود به نام فایل ثبت کنید یا نامه ها را به صورتی که ثبت کنید که داده موجود در بانک تابعی از نام فایل باشد
در مثال بالا هم با ان می شد همه کد ها را در یک خط نوشت ولی قسمت مسیر فایل و نام فایل به صورت دو متغیر جداگانه نوشته شده تا شما بتوانید برای هریک مقدار لازم را در فرم خود تعیین نمایید و بعد توسط تابع موجود به مسیر کامل فایل دست پیدا کنید

شاپرک
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 07:08 صبح
ولی قسمت مسیر فایل و نام فایل به صورت دو متغیر جداگانه نوشته شده تا شما بتوانید برای هریک مقدار لازم را در فرم خود تعیین نمایید و بعد توسط تابع موجود به مسیر کامل فایل دست پیدا کنید
دقیقا همین

اما چطور؟ :گیج:

داود شهبازی
سه شنبه 27 اردیبهشت 1384, 22:01 عصر
شکل عمومی یک مسیر در شبکه به این صورت است
نام فایل \نام شاخه share\نام کامپیوتر\\
این همان چطوریشه دیگه ببینید فرقی نمی کنه فایل شما کجاست فقط باید مسیر درست را در قسمت path بهش بدی اون قسمت همان مسیره و ثابته می تونه در ابتدای اجرای برنامه از یک بانک جداگانه خوانده بشه ودر یک متغیر ذخیره بشه نام فایل هم که همان فیلد شماست به نظر من بهتره روش کار کنید تا ببینید مشکلات عملی ان چیه
:mad:

شاپرک
شنبه 31 اردیبهشت 1384, 08:37 صبح
ممنون برنامه خوبی بود اما...

چرا می زنی خوب بلد نیستم دیگه :cry:

شاپرک
شنبه 31 اردیبهشت 1384, 09:14 صبح
من میخوام path دیده نشه invisible باشه و من فقط شماره نامه وارد کنم و بعد مشاهده ...همین :(

داود شهبازی
شنبه 31 اردیبهشت 1384, 23:45 عصر
برای انکه textbox شما در فرم وجود داشته باشد و بتوانید از داده های ان استفاده کنید ولی دیده نشود گزینه Visible ان را برابر No قرار دهید

شاپرک
یک شنبه 01 خرداد 1384, 07:25 صبح
اینو که خودمم می دونم :D

شاپرک
یک شنبه 01 خرداد 1384, 10:35 صبح
من نمی خوام مسیر فایل رو دستی تغییر بدم یعنی مسیر توی بانک ثابته
من فقط می خوام با عوض کردن نام فایل و زدن دکمه مشاهده نامه مربوطه رو ببینم یعنی در واقع خود برنامه بتونه مسیر فایل مربوطه رو از تو بانک پیدا کنه و بازش کنه .

:embr: تونستم منظورمو برسونم ؟

شاپرک
یک شنبه 01 خرداد 1384, 10:40 صبح
ممنون از همه و آفرین به خودم درست شد :تشویق: :oops:

شاپرک
یک شنبه 01 خرداد 1384, 12:37 عصر
یه مشکل کوچیک : :(

وقتی به صورت subform داخل یه فرم دیگه قرار میگیره عمل نمیکنه یعنی وقتی شماره نامه رو عوض میکنم مسیر update نمیشه در صورتیکه وقتی subform رو به تنهایی اجرا میکنم درسته ..... خیلی عجیبه :گیج:

چرا؟

شاپرک
یک شنبه 01 خرداد 1384, 13:58 عصر
اشکال از من بود :wink: حل شد .

شاپرک
دوشنبه 09 خرداد 1384, 08:32 صبح
یه سوال دیگه : :oops:

چطور میتونم برای دیدن عکس مثلا با فرمت Bmp یا Jpgاز این روش استفاده کنم . اخه اونجا winword.exe رو فراخوانی کردیم اینجا چی؟ :گیج: