PDA

View Full Version : برنامه نویسی خطی....

alidehban
سه شنبه 03 فروردین 1389, 18:38 عصر
میگم درمورد برنامه نویسی خطی که مربوط به حل ماتریسهای با مولفه های متغییر در هر بار محاسبه(منظور تعداد مولفه هاست) میشه کسی توضیحاتی فایل pdf ی چیزی داره راهنمایی کنه؟
قبلا از همه تشکر میکنم....

alidehban
جمعه 13 فروردین 1389, 21:03 عصر
خب تشکر میکنم.....
سوالمو یه جور دیگه میپرسم!!!
من تو برنامه م طی مراحلی چند نا معادله (نامساوی) میسازم که به فرض جمع مولفه های هر نامعادله کوچکتر مساویه یه عدد باید باشه....
در نهایت ضریب های مولفه های این نامعادلات خط به خط باید برن توی یک ماتریس و ماتریس حل بشه....
حالا مشکل کار اینجاست که تعداد مولفه های هر نامعادله و همینطور تعداد خود نامعادله ها ثابت نیست و در نتیجه معلوم نیست ماتریسم چند در چند میشه...

برای حل این مشکل اساتید پیشنهادی دارید...؟

اَرژنگ
شنبه 14 فروردین 1389, 04:22 صبح
خب تشکر میکنم.....
سوالمو یه جور دیگه میپرسم!!!
من تو برنامه م طی مراحلی چند نا معادله (نامساوی) میسازم که به فرض جمع مولفه های هر نامعادله کوچکتر مساویه یه عدد باید باشه....
در نهایت ضریب های مولفه های این نامعادلات خط به خط باید برن توی یک ماتریس و ماتریس حل بشه....
حالا مشکل کار اینجاست که تعداد مولفه های هر نامعادله و همینطور تعداد خود نامعادله ها ثابت نیست و در نتیجه معلوم نیست ماتریسم چند در چند میشه...

برای حل این مشکل اساتید پیشنهادی دارید...؟
مشکلتان مشخص نبودن سایز ماتریکس است؟
بستگی به اینکه از چه زبان برنامه‌نویسی استفاده میکنید و سایز این ماتریکسها روشهایه مختلف میشه پیشنهاد داد ولی این سوال مربوط به تالار الگریتم نمیشه، به تالار زبان بخصوص مراجعه کنید.

alidehban
یک شنبه 15 فروردین 1389, 01:08 صبح
مرسی....

سوالم کاملا واضحه مهندس فقط یکم پر دردسره گویا..
ضمنا من تو تالار دلفی پرسیدم که احتمالا آقایان مدیران انتقالش دادن اینجا...
اگه امکانش هست شما یکی از اون پیشنهاداتون رو بزارید به هر زبانیم که باشه اشکال نداره هرچند محیط اصلی که دارم توش پیاده سازی میکنم دلفی (یا همون میشه به عبارتی درجواب منظور شما پاسکال) هست...
از توجهتون ممنون:لبخندساده:

اَرژنگ
دوشنبه 16 فروردین 1389, 16:51 عصر
مرسی....

سوالم کاملا واضحه مهندس فقط یکم پر دردسره گویا..
ضمنا من تو تالار دلفی پرسیدم که احتمالا آقایان مدیران انتقالش دادن اینجا...
اگه امکانش هست شما یکی از اون پیشنهاداتون رو بزارید به هر زبانیم که باشه اشکال نداره هرچند محیط اصلی که دارم توش پیاده سازی میکنم دلفی (یا همون میشه به عبارتی درجواب منظور شما پاسکال) هست...
از توجهتون ممنون:لبخندساده:
شاید سولتان برایه شما واضح است ولی تنها چیزی که به نظر من میاد که سوال میپرسه اینه که سایز یک ماتریکس که تا زمان اجرا مشخص نیست را چطوری پیاده کرد؟
جابش در دلفی میشه از داینامیک اَرِی استفاده کنید:

M: Array of Array of Integer;

بعدش هم در زمان اجرا سایزش را با SetLength تعیین کنید.

alidehban
دوشنبه 08 شهریور 1389, 22:27 عصر
شاید سولتان برایه شما واضح است ولی تنها چیزی که به نظر من میاد که سوال میپرسه اینه که سایز یک ماتریکس که تا زمان اجرا مشخص نیست را چطوری پیاده کرد؟
جابش در دلفی میشه از داینامیک اَرِی استفاده کنید:

M: Array of Array of Integer;
بعدش هم در زمان اجرا سایزش را با SetLength تعیین کنید.

ببخشید این تابع SetLength آرایه ی دو بعدی رو هم میتونه مقدار دهی کنه؟
به چه صورت؟

returnx
دوشنبه 08 شهریور 1389, 23:00 عصر
من با دلفی کار نکردم اما تو vb میشه با ReDim این کارو کرد البته من با اریه یک بعدی این کارو کردم مشکلی نداشت و کاملا جواب داد اما با اریه چند بعدی دقیقا نمیدونم.

alidehban
دوشنبه 08 شهریور 1389, 23:52 عصر
با یه مقدار سرچ پیداش کردم....تشکر

var
multiArray : array of array of Integer;
SetLength(multiArray, 2, 3);

اینو گذاشتم اما اینا مرتبط با برنامه ریزیه خطی نیست که خیلی وقت پیش پرسیده بودم،ازون موقع خودم روش کار کردم روشهای مختلفی داره و پیچیده ست....
نتیجه ی کار رو در نهایت همینجا میزارم.

بدرود تا درودی دیگر...