PDA

View Full Version : justify کردن متن label

Marzieh_A
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 16:15 عصر
دوستان عزیز
سوالم اینه که چه جوری میشه متن رو در یک لیبل justify کرد تا همۀ خطوط هم اندازه باشند؟
در ضمن textalignment لیبل top right هست که برای متن فارسی همۀ خطوط رو به سمت راست می بره.
اما من می خوام همۀ خطوط یک انداره باشند و فقط خط آخر سمت راست باشه.
دقیقا همون اتفاقی که برای متن توی word بعد از justify کردن متن میفته.

hamidreza20
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 19:03 عصر
سلام دوست عزیز

شما با استفاده از ابزار اتوماتیک مرتب سازی در دات نت می توانید اشیا و کنترل هایی که مثلا روی یک فرم قرار می دهید را مرتب سازید این خاصیت هنگامی که شما یک کترل را کلیک و سپس آن را درگ می کنید فعال می شود و آن کنترل را نسبت به دیگر کنترل های گذاشته شده بر روی آن فرم تنظیم می کند.

التماس دعا....

amirpub
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 08:13 صبح
سلام دوست عزیز

شما با استفاده از ابزار اتوماتیک مرتب سازی در دات نت می توانید اشیا و کنترل هایی که مثلا روی یک فرم قرار می دهید را مرتب سازید این خاصیت هنگامی که شما یک کترل را کلیک و سپس آن را درگ می کنید فعال می شود و آن کنترل را نسبت به دیگر کنترل های گذاشته شده بر روی آن فرم تنظیم می کند.

التماس دعا....

میشه بیشتر توضیح بدید؟!

mohammad diba
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 08:28 صبح
سلام دوست عزیز جواب آقای حمید رضا درسته ولی این برای خود کنترلها است نه خاصیت متن اونا .
منم این مشکل رو داشتم و دارم ولی تا حالا نتونستم حل کنم . البته می تونی از شی Graphics و متد MeasureString استفاده کنی ولی خیلی خسته کننده است.

Marzieh_A
شنبه 07 فروردین 1389, 01:24 صبح
سلام دوست عزیز جواب آقای حمید رضا درسته ولی این برای خود کنترلها است نه خاصیت متن اونا .
منم این مشکل رو داشتم و دارم ولی تا حالا نتونستم حل کنم . البته می تونی از شی Graphics و متد MeasureString استفاده کنی ولی خیلی خسته کننده است.
ممنون
اما دقیقا همونجوری که گفتید منظورم متن داخل کنترل هست.
یه مشکل دیگه هم هست که متن داخل این لیبل به صورت runtime ذخیره و بازیابی میشه و کلش بدون کاراکتر enter ذخیره شده در نتیجه فقط یک خط در نظر گرفته میشه که مشکل نمایش به صورت چند خطی با word wrap حل میشه اما مشکل justify کردن رو نمیشه حل کرد ... چون همونجوری که گفتم کل متن یک حط طولانی هست!