PDA

View Full Version : سوال: مشکل در مقایسه رشته ها

ماهان مقدم
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 17:53 عصر
سلام. آقا یک مشکلی که تو این 6 سالی که با وی بی کار می کنم بهش بر نخوردم. اول یه سوال. چطور میشه که دو رشته "تهران" و "تهران" با هم مساوی نشن یعنی true بر نگردونن ؟
مثلا رشته اولی که تهران هست رو با رشته دومی که اون هم تهران هست رو مساوی قرار میدیم ولی false بر میگردونه. :لبخند:

راستی من رشته اولم رو از فایل میگیرم که با روش write هم نوشتمش. ممنون میشم جواب بدین.

spring69
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 18:22 عصر
سلام.
امکان داره در زمان خواندن/نوشتن از/در فایل یک فاصله خالی در اطراف متنتون ایجاد بشه.
طول هر دو رشته رو با تابع Length بگیر و چک کن ببین مساوی اند؟
میتونید پروژتون رو اینجا قرار بدین تا اگه تونستم کمکتون کنم.

Netsky
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 19:21 عصر
سلام .
با توجه به پاسخ دوستمون بنده هم عرض میکنم که واسه حذف فواصل خالی میتونید از متد Trim استفاده کنید .
موفق باشید ...........

ماهان مقدم
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 23:09 عصر
ممنون دوستان عزیز من قبلا طولشون رو چک کردم هردو درسته و برای محکم کاری از متد trim هم استفاده کردم ولی اصلا جواب نمیده واقعا برام خیلی عجیبه. ببخشید این حرف رو میزنم ولی برنامه من یکم گسترده است و نمی تونم قرارش بدم. یک موردی هست من وقتی مقدار های عددی رو میگیرم اصلا مشکلی نداره و حتی با بعضی از مقدار های رشته ای هم مشکلی نداره ولی نمی دونم چرا بعضی هاشون اینطوری میشن من کل برنامه رو و همینطور فایلی که میسازه و می خونه رو هم چک کردم. من یه نمونه کوچیک گذاشتم. پروژه که اومد بالا دکمه get رو بزنید بعدش تو سه تا فیلد مقدار ها رو میاره. و بعدش تو فیلد بقل دکمه check مقدار مورد جستجو رو بنویسید بعد دکمه check رو بزنید. مقدار های دوم و سوم رو پیدا می کنه ولی اصلا مقدار اولی رو پیدا نمی کنه.

spring69
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 01:29 صبح
سلام.
خوب من برنامتو چک کردم. خیلی عجیب بود.:متفکر:
اولش فکر کردم شاید به کلمه ایران حساسیت داره.(شوخی (دوباره سایت ف... نشه!!)) ولی بعدش متوجه شدم که هر حرفی که "ی" توش باشه (از هرنوعی) رو درست سرچ نمیکنه!!! مثلا کلمه ایران رو به اران تبدیل کردم جواب داد!!!!!!
میتونی هم واسه اینکه مطمئن بشی، زمانی که فایل نوت پدتو میخوای ذخیره کنی اگه توش حرف "ی" باشه میگه که باید با فرمت unicode دخیره کنی درصورتی که اگه ی نباشه این پیغام نمیاد.
حالا من با یونیکدم ذخیره کردم دیدم که موقع دریافت اطلاعات در vb.net حروف رو درهم میاره.
ممنون که باعث شدی یه چیز جدید یاد بگیریم.

ماهان مقدم
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 11:21 صبح
ممنون !. در مورد کلمه ایران هم من هم همین فکر رو اول کردم و یک کشور دیگه رو زدم که اون هم توش ی داشت ولی حالا فهمیدم. ممنون که هم یکچیز جدیدی یاد من دادید و هم خودتن یاد گرفتید. بنظر من انقدر که وی بی 6 بی قانون بود حالا انقدر .net قانونمند هست که آدم کلی گیج میشه. بازم ممنون.

ماهان مقدم
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 12:32 عصر
دوستان کسی راه حلی برای من نداره ؟. خوب البته همیشه ما ها دوست داریم بریم سراغ چیز های آماده ولی من رفتم از ماکروسافت تبدیل ASCII به UTF رو گرفتم انجام هم دادم ولی خیلی از راه خودم دور شدم. تازه اگه توجه کرده باشین وقتی کاراکتر UTF رو میارین تو وی بی نمیشناستش و برای عملیت انجام دادن روش مثل همین مقایسه کردن باید حتما ASCII باشه. ممنون میشم کمک کنید.