PDA

View Full Version : سوال: ساخت ایمیل مجازی

hassancd
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 17:59 عصر
سلام دوستان
من میخواستم برای کاربران سایتم امکان ساختن یک ایمیل مجازی رو بدم نمی دونم باید چیکار کنم از دوستان کسی هست من رو راهنمایی کنه
ممنون میشم

digitak
چهارشنبه 04 فروردین 1389, 18:24 عصر
برای ارسالش که مشکلی نیست با php میشه از طرف ایمیل هایی که وجود ندارن ایمیل ارسال کرد ! ولی برای دریافتش یادمه یک ایمیل همیشه توی هاست ها هست به اسم خود دومین . مثلا اگر دومین شما Example باشه یه ایمیل هست به اسم example@example.com که اگر ایمیلی برای دومین شما بیاد که گیرنده نداشته باشه می ره توی اون ایمیل . حالا نمی دونم چطوری باید تشخیص داد که کدوم ایمیل برای کی اومده !

hassancd
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 14:53 عصر
نه داداش گلم منظور من رو نفهمیدی
من میخوام هر کسی که عضو سایتم میشه امکان ساختن میل داشته باشه

digitak
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 17:08 عصر
پس نمی تونی اسمش رو ایمیل مجازی بزاردی ! باید بگی ایمیل واقعی . چون ایمیل مثل ساب دومین نیست که یک طرفه باشه و بشه به صورت مجازی اونو ساخت .

امیـرحسین
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 20:53 عصر
راست میگن، این مجازیش کجاست؟
به هر حال فکر کنم با همون روش اول هم بشه این مدل رو شبیه سازی کرد و آدرس ایمیل هم نساخت. برنامه Email Cacher همونجوری که گفتند، ایمیلهایی که به دامنه شما هستند ولی وجود ندارند رو میگیره. اگر بشه آدرس رو به طریقی دریافت کرد، من میام وقتی داره به example1@myDomain.com ایمیل میره، example1 رو میگیرم و متن ایمیل رو به شکل PMهای معمولی بهش میدم و موقع ارسال هم از همین آدرس استفاده می کنم.
که این البته فقط یه نظریه است با اینکه میشه یا خوبه کاری ندارم.

اگر میخواید به کاربران امکان ساختن ایمیل رو بدید که خودشون بتونن این کار رو بدون مدیر سایت انجام بدهند، این آدرس یک اسکریپت PHP معرفی کرده که این امکان رو میده: cPanel Email Account Creator (http://www.zubrag.com/scripts/cpanel-create-email-account.php)

اگر مشکل شما محدودیت تعداد ایمیله، می تونید از سرویسهای گوگل و live استفاده کنید که امکان ساختن ایمیل رو با دامین خودتون میده. اینجوری آدرس ایمیل به نام دامین شماست ولی ایمیل در Gmail باز میشه و کاربر از همون امکانات و فضای جیمیل استفاده می کنه.

hassancd
جمعه 06 فروردین 1389, 02:00 صبح
امیر حسین جان ممنون
ببخشید من از خیر مجازی گذشتم ومی خوام کاربر بتونه یک میل برای خودش بسازه و از امکانات اون استفاده کنه به شرطی که وارد کنترل پنل نشه می تونید راهنماییم کنید و گفتید که gmailامکان اتصال به میل رو هم داره اون هم برام توضیح دهید و مثالی برام بگذارید

امیـرحسین
جمعه 06 فروردین 1389, 04:13 صبح
اون اسکریپتی که معرفی کردم، یه فرم میده که کاربر مثلا برای خودش user و pass وارد می کنه و واسش ایمیل ساخته میشه بدون دردسر و چیزای دیگه که خوب مشکلات خودش رو داره و مثلا ایمیلهای بی رویه ساخته شه.

این آدرس رو ببینید: mail.eavar.com
این سایت ایمیلهای خودش رو توسط Gmail هاست کرده. آدرسهای ایمیلها eavar.com@ هست ولی همه امکانات و کارها توسط Gmail انجام میشه. توی cPanel بخشی به نام Mx Entry وجود داره که مخصوص همین کاره. باید مشخصاتی رو از Gmail بگیرید و اونجا وارد کنید. من تا حالا خودم چنین کاری نکردم.

در کل، این کاریه که خیلی ها می تونند انجام بدهند ولی همونطور که میبینید اصلا رایج نیست. علتش سوء استفاده است! خیلی خوبه که شما برای اعضای معتبر سایت اینجوری ایمیل درست کنید ولی به نظر من جالب نیست که برای همه چنین امکانی رو داشته باشید چون اگر یه نفر از این آدرس برای ارسال Spam استفاده کنه و شناسایی شه، سرویسهای اینترنتی رفتارشون با ایمیلهای دامین شما تغییر می کنه و اونجوری در حالت خوبش، ایمیلهایی که از دامین شما میره، spam میشه (حالتهای بدتری هم وجود داره)...

hassancd
جمعه 06 فروردین 1389, 15:50 عصر
ممنون
نه عضویت در سایت من محدود هست و برای یک شرکت هستش و محدودیت داره و بعد من اسکریپت رو دانلود کردم ولی بلد نیستم وصلش کنم به هاستم و اصلا نمی دونم چیکارش کنم اگه میشه کمکم کن
بعد قضیه gmail رو در میارم تا ببینم چی میشه
ممنون