PDA

View Full Version : گفتگو: ساخت يك برنامه نمايشي(Demo)

ali682344
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 14:55 عصر
با سلام خدمت دوستان

من به شما يه سورس رو پيشنهاد مي كنم كه براي ساخت نسخه دمو كمك مي كنه

البته اين سورس لاتينه و از دوستان مي خوام با تجربيات خودشون اين سورس رو كاملتر و به صورت پيشرفته تري روي سايت قرار بدن يا اگر سورس مشابهي دارن بزارن

ali682344
شنبه 07 فروردین 1389, 16:56 عصر
دوستان هيچ كدوم در اين رابطه همكاري نمي كنند

ali682344
شنبه 07 فروردین 1389, 16:57 عصر
من يه سورس ديگه رو مي زارم

حمید محمودی
شنبه 07 فروردین 1389, 18:15 عصر
دوست عزیز روش های تریال کردن برنامه ها متفاوته. بسته به نوع برنامه ای که دارین مینویسید روشها شاید فرق بکنه. اینکه دوشتان همکاری نمیکنند دلیلش اینه که شما میخاین سورسی که دانلود کردین و اینجا ضمیمه شده رو دیگران براتون تغییر بدن و براتون اینجا بزارن. به نظر من بهتره که خودتون با توجه به نوع برنامه ای که دارین مینویسین پیش برین و بعد اگر مشکلی داشتین مطرح کنید تا دیگران کمک کنند.
موفق باشید

ali682344
شنبه 07 فروردین 1389, 19:23 عصر
دوست عزيز
من سورسو گذاشتم كه با نظرات شما آشنا بشم
و بر اساس همون نظرات تغييري در اون ايجاد كنيم

REZADG
شنبه 07 فروردین 1389, 21:45 عصر
درسته همیشه روش های ابداعی بهترین راه حل واسه این جور کارا

ali682344
شنبه 07 فروردین 1389, 22:26 عصر
نظرات شما در امر بهبود و پيشرفته كردن كمك زيادي مي تونه به من و ساير كسايي كه مي خوان يه برنامه قوي براي تريال سازي داشته باشن بكنه
اميدوارم هركسي كه اينو مي خونه اين سورس رو هم دانلود كنه و هم پيشنهاد خودشو بزاره

حمید محمودی
یک شنبه 08 فروردین 1389, 00:20 صبح
سلام.

ابتداً باید عرض کنم که برنامه هایی که بصورت نرم افزاری تریال میشن همشون قابل دور زدن هستند. البته بصورت قفل سخت افزاری هم همینطور. ولی با این حال من استفاده از قفل سخت افزاری رو پیشنهاد میدم. که خیلی امن تر هستش.

این روش ها ابداعی هم نیستند. خیلی وقته که شبیه این جور کار ها برای نرم افزار های زیادی که باید خرید( ولی در ایران به دلیل عدم رعایت کپی رایت خیلی راحت استفاده میشن) پیاده سازی شده.

هر دو مثال رو دیدم . دومی که هیچی. اما اولی رو میشه روش حساب کرد. اما نه همینطوری. این نرم افزار میاد همون سریالی که ساخته شده رو مستقیما توی مسیر زیر در ریجستری ذخیره میکنه. متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات این جور نرم افزارها مشکل ذخیره سازی سریال هست که چطور و کجا باشه.

پیشنهاد میکنم که هنگام ذخیره سازی اونو کد و هنگام خوندن اونو دیکد کنید( با روش هایی مثل BlowFish , ... که مطمئن باشه و نه با Xor و ...)

در آخر باید بگم که هر کسی که یه کمی کرک کردن بلد باشه متاسفانه میتونه راحت نرم افزار شما رو که با این روش میخاین بدین بیرون محدودیتشو برداره.

اینم اون مسیری که توی برنامه هستش :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Meja\Registration
موفق باشید

look20
یک شنبه 08 فروردین 1389, 11:14 صبح
با سلام ببخشید کسی میدونی با سریال cpu چطور میشه trial ساخت البته نمونه هایی که توی سایته برای ویژوال بیسیک 6 نیست اگه کسی میدونه ممنون می شم کمک کنه

ali682344
یک شنبه 08 فروردین 1389, 12:35 عصر
با این کد می تونید شماره سریال cpu رو فهمید

Dim oWMI, oCpu
Set oWMI = GetObject("winmgmts:")
For Each oCpu In oWMI.InstancesOf("Win32_Processor")
MsgBox "CPU: " & oCpu.ProcessorID
Next

ali682344
یک شنبه 08 فروردین 1389, 15:38 عصر
خدمت دوستان عرض كنم
يكي از دوستان در يك تاپيك گفته بود 90 درصد سريال هاي cpu مثل هم هستند

ايا صحت داره؟

look20
یک شنبه 08 فروردین 1389, 16:11 عصر
خدمت دوستان عرض كنم
يكي از دوستان در يك تاپيك گفته بود 90 درصد سريال هاي cpu مثل هم هستند

ايا صحت داره؟
فکر نکنم اینطور نیست

ali682344
یک شنبه 08 فروردین 1389, 16:36 عصر
بيشتر پيشنهاد شده با سريال هارد انجام بشه بهتره

البته ميشه تلفيقي از اونها رو استفاده كرد

مثل سريال مادربرد

look20
یک شنبه 08 فروردین 1389, 17:15 عصر
بيشتر پيشنهاد شده با سريال هارد انجام بشه بهتره

البته ميشه تلفيقي از اونها رو استفاده كرد

مثل سريال مادربرد

البته با کد نویسی و فرمول میشه سریال هارد رو توی فرم تغییر داد تا یه خورده امنیتش بره بالا

ali682344
یک شنبه 08 فروردین 1389, 17:45 عصر
بايد روي سيستم هاي متفاوتي تست بشه
ممكنه روي هر سيستم يا هر ويندوزي كار نكنه

kooroush
یک شنبه 08 فروردین 1389, 17:46 عصر
من یه مدت پیش یک ocx به نام hwinfo.ocx دیدم که تمام اطلاعات سخت افزارهای مارو می داد ولی مشکلش این بود که وقتی برنامه ات رو می نوشتی و به حالت exe در می آوردی و روی سیستم دیگه امتحان می کردی دقیقا همون کدهایی رو برای سخت افزارهای سشیستم جدید می داد که تو سیستم خودمون نشون می داد !!!!
آیا ocx ای غیر از این ocx وجود داره که بتونه مارو کمک کنه !!!؟؟؟؟؟

ali682344
یک شنبه 08 فروردین 1389, 18:02 عصر
از خود توابع api ويندوز مي توني استفاده كني

اگه شما سورس رو دانلود كرده باشي متوجه ميشدي كه نيازي به ocx نيست

HjSoft
یک شنبه 08 فروردین 1389, 18:27 عصر
من از توابع استفاده می کنم ، همنطوری که اولین بار گفتم هارد بهترین گزینه است . حتی مثلا اگه Cpu طرف بسوزه . Hard باز هم جوابگویه ، یعنی امنیت بالاست . تنها مشکل این ها تا جایی که من تست کردم روی Vista هست .... در ضمن این اصلا کد تکراری نمیسازه .... من 10 جا تست کردم ...
موفق باشید ./

kooroush
یک شنبه 08 فروردین 1389, 19:58 عصر
همه این توابعه ای که می گین اکتیویکسی دارید که توش خلاصه شده باشه تمام اینها !!!!به جز اکتیویکس hwinfo.ocx

حمید محمودی
یک شنبه 08 فروردین 1389, 20:02 عصر
سلام.

دوستان هم که پیشنهاد میدن بیایم سریالهای قطعات مختلف رو یه جوری بچینیم بعدشم با اون کدجنرایشن که خودمون داریم اون سریال رو بدیم به کاربر و اون استفاده کنه.
اما همونطور هم که قبلا گفتم برداشتن محدودیت اینطور نرم افزار ها راحته و ارزششو نداره. (حتی اگه سریالو کد کنیم و .... )

به نظر من استفاده از قفل سخت افزاری + قیمت مناسب( نرم افزاری که بیرون میدیم) + گرفتن یه لایسنس برای برناممون( که توی ایران درد سر داره ولی تا اونجایی که اطلاع دارم غیر ممکن نیست) خیلی بهتر میتونه موثر باشه.

ما که کمی که ک . ر . ک کار کردیم این جور نرم افزار ها ( البته نه همشون ) روش های امنیتی جالبی نداشتن . چه برسه به اون فوق حرفه ای هاش

ali682344
یک شنبه 08 فروردین 1389, 23:21 عصر
من يه pdf در مورد Encryption مي زارم شايد به درد ما خورد

حمید محمودی
دوشنبه 09 فروردین 1389, 02:28 صبح
این روش های انکرایپت که دیگه خیلی .... :افسرده:

پیشنهاد میکنم Crypto رو استفاده کنید.

REZADG
دوشنبه 09 فروردین 1389, 06:49 صبح
منم چون کمی درس کرک خوندم با dcamera (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=85593) موافقم البته نه قفل سخت افزاری چون قفل های سخت افزاری هم کرک میشن به سادگی همین نرم افزار ها
من یه طرح دارم ببینم کسی میتونه رو دست این بزاره
اولین راهش مهندسی اجتماعی هست این راه حل مخصوص هکر هاست اونم اینجوریه که طرف رو دور بزنی به قول خودمون مخ زنی کنی و پسورد رو بگیری پس کمی سر در گومی کرکر در برنامه خوبه مثلا خود پرمیس دیکشنری یک ایمیل به همراه یک نام و نام شرکت میگیره ولی تنها از نام کاربر استفاده میکنه و کد فعال سازی می سازه اونم با چه الگریتمی تعریف نباشه الگریتمش خیلی پیچیدست پس گرفتن نام کاربر و ایمیل و این چیزا خیلی خوبه + گرفتن یک کد اکتیو از سیستم کاربر اونم چطوری کنیم به نظر من چون سریال سی پس یو واسه هر کدوم فرق داره و نمیشه یکی باشن سریال سی پی یو + سریال هارد رو بگیرین و با هر الگریتمی که دوست دارین مخلوط کنید و به عنوان کد اکتیو به کاربر بدید عین فتوشاپ بعد اون رو بگیرین و از روی اون کد فعال سازی طولید کنید
حالا رسیدیم به بخش ذخیره همون جور که دوستمون گفتن محل ذخیره ی ستینگ برنامه های وی بی
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\
هست که از اونجا می تونید به برنامه نفوظ کنید اما ذخیره یک فایل دیگه چی مثلا در برنامه ی پرمیس بعد این که اون مقدار رو در رجیستری ذخیره کرد یک فایل رو در پوشه ی ویندوز به یکی از فایل های اصلی ویندوز میچسبونه که حذف نشه بعد این که کی از رجیستری حذف شد به کرکر عزیز اختار میده که کرک واسه نرم افزار ها ی پارسی نیومده

حالا مرد میخوام کرک کنه

HjSoft
دوشنبه 09 فروردین 1389, 09:04 صبح
فکر نمی کنید تمام این موضوع ها رو بشه با RegMon و FileMon حل کرد . چون دقیقا فایل هایی رو که برنامه داره می سازه رو دنبال می کنه !!!

REZADG
دوشنبه 09 فروردین 1389, 11:59 صبح
فکر نمی کنید تمام این موضوع ها رو بشه با RegMon و FileMon حل کرد . چون دقیقا فایل هایی رو که برنامه داره می سازه رو دنبال می کنه !!!

خوب نخوندی ببین من گفتم

یک فایل رو در پوشه ی ویندوز به یکی از فایل های اصلی ویندوز میچسبونه که حذف نشه
تازشم رجیستری راحته پیدا کردنش اما اگر برنامه شما مثلا با 30000 تا فایل در ارتباط باشه چی ؟
خوب هنگام لود برنامه اون قدر فایل باز میکنم و نمی بندم تا کرکر گیج بشه Ok

ali682344
دوشنبه 16 فروردین 1389, 14:03 عصر
سلام به دوستان

من یه سورس مدیریت کافی نت رو پیدا کردم و یه قابلیت این نرم افزار اینه که این نسخه به صورت trail هست و به نظر من خوب طراحی شده
من این سورسو اینجا می زارم اگه درباره قسمت تولید سریال و کد سیستم نظری دارید
لطف بفرمایید

حمید محمودی
سه شنبه 17 فروردین 1389, 01:05 صبح
... البته نه قفل سخت افزاری چون قفل های سخت افزاری هم کرک میشن به سادگی همین نرم افزار ها

من فکر نمیکنم گفته باشم قفل سخت افزاری 100% مطمئنه.
منظور من از قفل سخت افزاری برای حالتی بود که بتونیم برای نرم افزارهای مختلف یه قفلی در نظر بگیریم که دو جهته باشه. یعنی فرض قسمت A قفل مون در برنامه و قسمت B در روی یه سرور . بدون این دو قسمت هم برنامه کار نمیکنه. البته این حالت برای برنامه های تحت شبکه Win APP بود. ولی در کل دردسر یه ک.ک.ر برای دور زدن یه قفل سخت افزاری بنه نظر من بیشتره.

من یه طرح دارم ببینم کسی میتونه رو دست این بزاره
اولین راهش مهندسی اجتماعی هست این راه حل مخصوص هکر هاست اونم اینجوریه که طرف رو دور بزنی به قول خودمون مخ زنی کنی و پسورد رو بگیری پس کمی سر در گومی کرکر در برنامه خوبه مثلا خود پرمیس دیکشنری یک ایمیل به همراه یک نام و نام شرکت میگیره ولی تنها از نام کاربر استفاده میکنه و کد فعال سازی می سازه اونم با چه الگریتمی تعریف نباشه الگریتمش خیلی پیچیدست پس گرفتن نام کاربر و ایمیل و این چیزا خیلی خوبه + گرفتن یک کد اکتیو از سیستم کاربر اونم چطوری کنیم به نظر من چون سریال سی پس یو واسه هر کدوم فرق داره و نمیشه یکی باشن سریال سی پی یو + سریال هارد رو بگیرین و با هر الگریتمی که دوست دارین مخلوط کنید و به عنوان کد اکتیو به کاربر بدید عین فتوشاپ بعد اون رو بگیرین و از روی اون کد فعال سازی طولید کنید

خیلی خیلی هم پیچیده نیست. اگه اینطور بود ک.ک.ر ها ک.ر.ک فتوشاپ رو بیرون نمیدادن.
نرم افزاره ای مشابه هم سعی میکنند با اضافه کردن فیلد های جدید به بخش اکتیو کردن برنامه، اونو پیچیده تر بکنن اما حتما دیدین که این روش هم رو خیلی راحت اومدن توی برنامه های مختلف دور زدن.
تازه اینم در حالتیه که نرم افزارها ی معروف به هیچ وجه با وی بی 6 که بسیار ضعیف هستش نوشته نمیشن.

حالا رسیدیم به بخش ذخیره همون جور که دوستمون گفتن محل ذخیره ی ستینگ برنامه های وی بی
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\
هست که از اونجا می تونید به برنامه نفوظ کنید اما ذخیره یک فایل دیگه چی مثلا در برنامه ی پرمیس بعد این که اون مقدار رو در رجیستری ذخیره کرد یک فایل رو در پوشه ی ویندوز به یکی از فایل های اصلی ویندوز میچسبونه که حذف نشه بعد این که کی از رجیستری حذف شد به کرکر عزیز اختار میده که کرک واسه نرم افزار ها ی پارسی نیومده

روش ذخیره سازی همزمان فایل و Key های مختلف به نظر میرسه خوب باشه. اما در اصل مشکل اینجاس که با نفوظ کردن به برنامه دیگه برنامه نمیتونه دسترسی به این قسمت ها داشته باشه و کار اکتیو شدنش لنگ میمونه.

در مورد آخرین برنامه ای هم که پیوست شده باید بگم که همونطوری که میدونین اومده سریال قطعات مختلف رو با الگوریتمی درست کرده بعدش اونو انکرایپت کرده و بعدش ذخیره میکنه.

به نظر میاد این روش از چند برنامه پیوست شده این تاپیک بهتر باشه. اما در کل قفل نرم افزاری بسیار ضعیفه ...

موفق باشید

REZADG
سه شنبه 17 فروردین 1389, 07:44 صبح
آره قبول دارم خیلی پیچیده نیست اما کدوم کرکر قوی میخواد این رو کرک کنه ما میخوایی واسه مبتدی ها برنماه بنویسیم نه برای برنامه نویس ها تو برنماه فتوشاپ اومده اون فایل رو که من تو پوشه ی ویندوز به یه فایل زروری گره کرده بودم رو کنار برنامه خودش گذاشته بود خوب معلومه که به راحتی کرک میشه و یه حرفی هم این که هیچ موقع برنماه های ایرانی رو با برنامه های خارجی مقابسه نکن میدونی چرا یه مثل هست میگه تنبل نشسته دکتر میشه مثال ما هم مثل اینه ما نیاز به کرک داریم تمام راه هاش رو چک میکنیم اما اونایی که اون ورن تقریبا اکثریت به اینا احتیاج ندارن درست هپس هیچ موقع بهش فکر نمیکنن فقط چین و ایران و چند کشوردیگه از کرک استفاده میکنه قفل های سخت افزاری کم و بیش یکین درسته بخش A برنامه هست و B فلش مموری یا هر چیز دیگه اما نه بازم میشه کرک کرد خوب کرکری که به برنماه نفوض کرده می تونه مسیر اون بخش B رو تغییر بده دیگه درسته پس نگو نمیشه هیچ چی نشد نداره حتی استاد بابام یه برنامه نحسسابداری نوشته بود به نامه پاتریس اولین ماه امد بیرون خکی کرک اونم قفل سخت افزاری داش و با دلفی کار کرده بود و توسط یه شرکت معتبر پشتیبانی می شد که واسه اون برنامه 600 ملیون گرفت و از ایران رفت به هر حال خودت به نظرم و از نوشته هات در باره ی هک و کرک خوندی هیچ موقع نگو برنامه فلان با فلان زبان قوی نوشته شده میدونی چرا یه روز یه اکتیو ایکس داشتم و خیلی نیازش داشتم به اینترنت هم دسترسی نداشتم یه 30 جلد کتاب مختلف در مورد کرک داشتم از پرشین داون گرفته بودم نشستم بیش از 1000 تا راه نفوض به اکتیو ایکس رو چک کردم نشد میدونی آخر چطوری کرکش کردم کاری نداره با ResHack بازش کردم دیدم اون صفحه ی اکتیوش اونجاست پاکش کردم و ذخیره خوب کار کرد وانم با C++ نوشته شده بود
یا علی

حمید محمودی
سه شنبه 17 فروردین 1389, 10:37 صبح
سلام.

آره قبول دارم خیلی پیچیده نیست اما کدوم کرکر قوی میخواد این رو کرک کنه ما میخوایی واسه مبتدی ها برنماه بنویسیم نه برای برنامه نویس ها تو برنماه فتوشاپ اومده اون فایل رو که من تو پوشه ی ویندوز به یه فایل زروری گره کرده بودم رو کنار برنامه خودش گذاشته بود خوب معلومه که به راحتی کرک میشه و یه حرفی هم این که هیچ موقع برنماه های ایرانی رو با برنامه های خارجی مقابسه نکن میدونی چرا یه مثل هست میگه تنبل نشسته دکتر میشه مثال ما هم مثل اینه ما نیاز به کرک داریم تمام راه هاش رو چک میکنیم اما اونایی که اون ورن تقریبا اکثریت به اینا احتیاج ندارن درست هپس هیچ موقع بهش فکر نمیکنن فقط چین و ایران و چند کشوردیگه از کرک استفاده میکنه

بنده فکر میکنم که قبلا هم گفته باشم که بستگی داره که ما بخوایم برای چه برنامه ای قفل بسازیم و بسته به نوع اون روش ها فرق میکنه و اگه قراره که برای یه نفری که مبتدی هستش برنامه بنویسی که این همه دردسر نمیخاد بکشین. مبتدی ها که خیلی از این چیز ها سر در نمیارن. منظور من نرم افزار های سطح ملی و کشوری بوده که در این صورت برنامه نویس ها هم میان تو کار و همچنین کرکر ها...

در مورد اون فتوشاپ هم که فکر کنم خودتون اول یه برنامه ای که به گفته خودشما میخاین برای یه مبتدی بنویسینش رو با PS مقایسه کردین و گفتین که روش من چطوره؟!
در مورد استفاده کاربران ما از کرک فکر کنم اگه کشور ما هم کپی رایت رو رعایت میکرد ، ما هم نرم افرهایی که باید بابتشون پول بدیم رو مجبور بودیم بخریم و الا عواقبش خیلی ...

بخش A برنامه هست و B فلش مموری یا هر چیز دیگه اما نه بازم میشه کرک کرد خوب کرکری که به برنماه نفوض کرده می تونه مسیر اون بخش B رو تغییر بده دیگه درسته پس نگو نمیشه هیچ چی نشد نداره حتی استاد بابام یه برنامه نحسسابداری نوشته بود به نامه پاتریس اولین ماه امد بیرون خکی کرک اونم قفل سخت افزاری داش و با دلفی کار کرده بود و توسط یه شرکت معتبر پشتیبانی می شد که واسه اون برنامه 600 ملیون گرفت و از ایران رفت به هر حال خودت به نظرم و از نوشته هات در باره ی هک و کرک خوندی هیچ موقع نگو برنامه فلان با فلان زبان قوی نوشته شده میدونی چرا یه روز یه اکتیو ایکس داشتم و خیلی نیازش داشتم به اینترنت هم دسترسی نداشتم یه 30 جلد کتاب مختلف در مورد کرک داشتم از پرشین داون گرفته بودم نشستم بیش از 1000 تا راه نفوض به اکتیو ایکس رو چک کردم نشد میدونی آخر چطوری کرکش کردم کاری نداره با ResHack بازش کردم دیدم اون صفحه ی اکتیوش اونجاست پاکش کردم و ذخیره خوب کار کرد وانم با C++‎‎ نوشته شده بود

خیر .بخش A برنامه هستش (خود نرم افزار + قطعه سخت افزاری ) و بخش B روی سرو هستش.
که گفتم بستگی داره که چه برنامه ای داشته باشیم و چه نیازمندی هایی رو بخوایم از کاربرمون برطرف بکنیم. که در طورت حذف هر یک از بخش ها برنامه دیگه اصلا نمیتونه کار بکنه!!!

خوب در مورد اون برنامه ی حساب داری که گفتین اون مقدار پول گرفته بود که دلیل نمیشه. اصلا بحث خود نرم افزارهایی که با vb6 نوشته شده هستش نه قفلش.... که این دو به نظرم یه کم با هم فرق دارن. زبان vb6 اصلا قابل مقایسه با زبان هایی مثل دلفی نیست... . (که در موردش بحث شده است)

اینکه که گفتم فلان برنامه با فلان زبان نوشته شده و شما در جوابش گفتین که این حرف دست نیست . جواب من بر میگرده به گفته بالا. این موضوع که مثلا یه برنامه ای با دلفی یا C++‎ نوشه شده باشه و یه قسمتی رو برای تریال کردن بهش اینجکشن کرده باشن خوب اگه این روش خیلی مبتدیانه باشه که هر فردی بیاد با یه نرم افزار ساده ادیت کردن ریسورس EXE اونو به قول شما "کرک" کرده باشه که دلیل نمیشه گفته بشه ضعف در خود زبان برنامه نویسی بوده و نه در قفل نرم افزاری اون ...

در آخر هم باید بگم که برنامه نویس ها هر کاری که میخان انجام بدن تا روش ها سخت تر باشه برای کرک کردن ولی در کل تا یه قانون درست حسابی از نرم افزار های ما حمایت نکنه بازم مشکل داریم.

موفق باشید

REZADG
سه شنبه 17 فروردین 1389, 11:56 صبح
اره راست میگی که اگر واسه مبتدی قراره برنامه بنویسیم این همه دنق و فنق ولی چه فرقی میکنه مثلا به فرض که همه برنماه نویسن ولی همه که همه چیز رو نمیدونن مثلا تو مسابقات سطح ناحیه سه نفر میره بالا تو سطح استانی هم سه نفر من تو اون مدت مسابقات با همشون در این باره صحبت کردم هیچ کدوم نمیدونستن که باید با برنامه نویسی قفل واسه برنامه نوشت حتی یکی گفت مگه قرار نیست بدیم واسمون قفل بنویسن این رو گفتم تا بدونید افراد کمی تو ایران این رو می دونن و اگرم قرار باشه بین کل کشور ها باشه اولا دیگه مربوط به ایران نمیشه که قانون کپی رایت داشته باشه یا نه دوما کی میاد وقط بزاره برنامه ایرانی کرک کنه یا غیر اینه منی که گفتم اون قیمت فروخته منظورم این بود که برسونم که برنامه خوبی بود یه استاد دانشگاه نوشته بود و فکر نکنم از ما کم می دونست و در ضمن شما کدوم قفل سخت افراری رو دیدی که به سرور متصل بشه به جز تعداد معدودی که برنامه نویسی اونا هم سفارشی هست مثلا همین حسابداری قفلش یک رابط بین کیس و پرینتر بود حتی یادمه که این طرف با کسایی که نرم افزار رو خریده بودن کمی مشکل داشت تلفنی بهش گفت اگر کمی به حرفم گوش نکنی میدم همین جا یعنی تو تبریز از همون قفل ها بزنن یعنی کرک تو هر صطحی شدن داره گفتم با ریسورس هک کرکش کردم خوب معلومه که اگر بخواییم قفل بنویسیبم باید یک فرم داشته باشیم تو زبان C++ فرم ها تو رسورس ذخیره میشه که کرکش خیلی آسونه تو همه برنامه هاش اینم گفتم تا بدونید به قدرت برنامه بستگی نداره که کرک بشه یا نشه

حمید محمودی
سه شنبه 17 فروردین 1389, 18:26 عصر
سلام.

از مسابقات کشوری گفتینو ... . میترسم حرفی بزنم که بحث سیاسی بشه ولی این قضیه رو بیخیال بشیم بهتره چون منم دل خوشی از این ماجرا ها ندارم.

منظور من از کپی رایت برای برنامه های خارجی بود که شما گفتین کشور ما و چین .... . نه برای نرم افزار های داخلی. اون قانونی هم که گفتم بهتره محکم تر بشه تا هوای برناممون رو داشته باشه، که نمیدونم تا حالا دنبالش رفتین یا نه ولی دهن آدم ...... میشه و الان فایده چندانی برای برناممون نداره.

بحث نرم افزار هایی که بصورت ملی هستش هم پیچیده تره و ... . بهتره که اول فکر بکنیم به این قضیه که برناممون در چه مقیاسی هستش و بعد بیایم این بحث ها رو بکنیم. به هر حال ایرانی ها رو نمیشه دست کم گرفت... بحث ما سر این بود که چکار کنیم برناممون قفلش مطئن تر بشه و شما میگین که کاربرها و حتی برنامه نویس ها که اینها رو زیاد متوجه نمیش پس ما الان داریم برای چی بحث رو ادامه میدیم خوب همین قفل معمولی برای این حالتی که گفتین خوبه دیگه.

در مورد اون برنامه ای حسابداری که میگین ... ببینید دوست عزیز معمولا طراحی و پیاده سازی و نوشتن اینجور برنامه ها زمانبر و ... است و به نظرم یکی از مهمترین دلایل بالا بودن قیمتش همینه فقط. اگه به گفته خودتون اون نرم افزار اومده بود اون جور ناشیانه یه قفل به برنامه اضافه کرده بود که بحث باز میرسه به کاربرهایی که داریم براشون برنامه مینویسیم که در چه سطحی باشن ... که نتونستن اون محدودیت رو بردارن.
در مورد اون برنامه های C++ بله خیلی از قسمت ها رو میشه با اون جور نرم افزارهای ریسور ادیت دید که البته میشه کاری کرد که اینجور نرم افزارها رو براشون محدودیت لود کردن بنویسیم (که بازم میشه البته دورش زد). اما این رو قبول ندارم که قفلشم به همین راحتی با یه نرم افزار ساده هستش همه برنامه های c++ همین طور باشه.

اینم گفتم تا بدونید به قدرت برنامه بستگی نداره که کرک بشه یا نشه

این جمله چی بود متوجه نشدم . دوست عزیز فکر کنم شما تا اخر پست بنده رو نخوندید من هم که توی نوشته هام اشاره کرده بودم.

این مساله قدرت زبان برنامه نویسی رو که گفتم به خاطر این نبود که بگم مثلا قفل نرم افزاری یه برنامه ای که مثلا با vb6 نوشته شده حتما و لزوما ضعیف تر از قفل زبون های نرم افزاری دیگه هستش. توی پست قبلیمم گفتم این که مثلا یه نفر بیاد با یه روش مبتدیانه یه قفل بسازه و بگه من اون با زبانی قدرتمند تر از vb6 نوشتم نمیشه اونو کرک کرد حرف درستی نیست و روش هاست که مهمه . که شما به اون دقت نکردید...

موفق باشید

REZADG
سه شنبه 17 فروردین 1389, 18:42 عصر
کلا از این بحث خارج شیم بیایین اشکال زدایی کنیم چرا واسه هم اشکال تراشی کنیم خوب شما می گی الگریتمی که من دادم کجاش اشتباحه که کرکر بتونه به راحتی کرک کنه

حمید محمودی
سه شنبه 17 فروردین 1389, 20:08 عصر
کلا از این بحث خارج شیم بیایین اشکال زدایی کنیم چرا واسه هم اشکال تراشی کنیم خوب شما می گی الگریتمی که من دادم کجاش اشتباحه که کرکر بتونه به راحتی کرک کنه

کدوم الگوریتم رو میگین؟

REZADG
سه شنبه 17 فروردین 1389, 21:10 عصر
اونی که توی صفحه ی سه هست

REZADG
سه شنبه 17 فروردین 1389, 23:48 عصر
پست شماره ی 23 و 25

حمید محمودی
سه شنبه 17 فروردین 1389, 23:59 عصر
پست شماره ی 23 و 25

:متفکر: اونجا توضیح دادم که. درمورد اون چند هزارتا فایل باید بگم که به نظر من اصلا روش درستی نیست.

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=945938&postcount=27

REZADG
چهارشنبه 18 فروردین 1389, 06:15 صبح
اون جا چند هزار تا فایل رو باید باشیم میدونی اگر بخواییم برنماه کرک نشه حتما حتما باید اون کار رو بکنیم اوکی حالا اگر شما به جان این بخش نظر خاصی داری بگو جایگذین کنیم ببینیم چی میشه

www.pc3enter.tk
جمعه 20 فروردین 1389, 20:02 عصر
تغییرات ریجستری

http://pc3enter.40sotoon.net/blog/show/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%DB%8C%DA%98%D8%A7%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%DB%8C%DA%A9.html

حمید محمودی
جمعه 20 فروردین 1389, 20:25 عصر
اون جا چند هزار تا فایل رو باید باشیم میدونی اگر بخواییم برنماه کرک نشه حتما حتما باید اون کار رو بکنیم اوکی حالا اگر شما به جان این بخش نظر خاصی داری بگو جایگذین کنیم ببینیم چی میشه

میشه بگید این ایده چند هزار تا فایل در کدوم نرم افزار پیاده سازی شده؟ به نظر من این کار باعث میشه بعضی از کاربها مون دچار مشکل بشن.

تغییرات ریجستری

http://pc3enter.40sotoon.net/blog/show/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%DB%8C%DA%98%D8%A7%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%DB%8C%DA%A9.html

خوب ربط این برنامه به این تاپیک چی میتونه باشه؟

REZADG
جمعه 20 فروردین 1389, 23:21 عصر
بابا باز کردن یه 3000 تا فایل بدون استفاده و بدون تغییرات که چیزی از سیستم کثر نمیکنه من به صورت آزمایشی تو سیستم خودم امتحان کردم برنامه حدود یه 30 ثانیه تخیر پیدا میکنه تو لود شدن اما ارزشش رو داره که حد اقل یه یک ماه کرک شدن برنامه رو به عقب بندازیم مگه نه

حمید محمودی
جمعه 20 فروردین 1389, 23:50 عصر
بالاخره 3000 فایل یا 30/000 فایل؟

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=940727&postcount=25

بازهم میگم این روش اصلا مناسب نیست. وقتی قرار نیست فایلی رو که باز کنیم ببندیم رو بدون تغییرات باشه خوب به نظر من کرکر هم از اون قسمت ها صرف نظر خواهد کرد و به سکشن های بعدی برای کرک یرجوع خواهد کرد.

REZADG
شنبه 21 فروردین 1389, 18:08 عصر
آره دیگه وقتی گیج میشه که بین 3000 تا فایل کدوم فایل اصلیه خیلی ها کم حوصله میرسراغ بعدی و ما از کرک جون بدر می بریم

ali682344
شنبه 21 فروردین 1389, 20:43 عصر
آره دیگه وقتی گیج میشه که بین 3000 تا فایل کدوم فایل اصلیه خیلی ها کم حوصله میرسراغ بعدی و ما از کرک جون بدر می بریم

اینجا یه سوال برام پیش میاد
ظرفیت همه فایل هایی که می سازه یکسانه
یا فایل اصلی حجمش بیشتره

چون کرکر می تونه با حجم هم فایل اصلی رو پیدا کنه!

REZADG
شنبه 21 فروردین 1389, 21:16 عصر
درسته علی جون ولی اگر ما بیاییم توی تمام فایل ها یک کیلو بایت بنویسیم تا تشخیص سخت تر باشه چی ؟
ایول سوالات شما می تونه برنامه ها رو پیشرفت بده

ali682344
شنبه 21 فروردین 1389, 21:32 عصر
درسته علی جون ولی اگر ما بیاییم توی تمام فایل ها یک کیلو بایت بنویسیم تا تشخیص سخت تر باشه چی ؟
ایول سوالات شما می تونه برنامه ها رو پیشرفت بده

یه سوال دیگه اینجا پیش میاد
اسم این فایل ها که درست می کنه تقریبا مثل همن یا؟ و همه فایل ها در یک مسیر مشخص قرار دارند
اگه اینطوری باشه احتمال کرکش خیلی زیاد میشه

REZADG
یک شنبه 22 فروردین 1389, 06:38 صبح
آره علی جون منم دارم یه لیستی از فایل های تکستی که ویندوز بدون تغییرات داره رو جمع میکنم به جای این که 3000 تا فایل ایجاد کنم 3000 تا فایل تکست ویندوز رو باز کنم او کی

ali682344
یک شنبه 22 فروردین 1389, 08:56 صبح
آره علی جون منم دارم یه لیستی از فایل های تکستی که ویندوز بدون تغییرات داره رو جمع میکنم به جای این که 3000 تا فایل ایجاد کنم 3000 تا فایل تکست ویندوز رو باز کنم او کی

راستي فايل اصلي رو ميشه حذف كرد يا نه؟

REZADG
دوشنبه 23 فروردین 1389, 06:12 صبح
راستي فايل اصلي رو ميشه حذف كرد يا نه؟
منظورت فایل اصلی برنامه است یا خود ویندوز اگر خود ویندوز باشه که نه اگر که حذف بشه که دیگه ویندوز از کار می افته ولی اگر کرکر بتونه فایل برنامه رو پیدا کنه که آره دونبال یه راحیم برای جلوگیری از حذف اون فایل البته هنگام ورود به برنامه چک میکنه که آیا هست یا نه ولی نمی دونم خودش رو چکار کنم