PDA

View Full Version : پيش نمايش چاپ (پرينت)

sunyniazi
جمعه 06 فروردین 1389, 02:41 صبح
سلام
چطور ميتونم در vb6 يه قسمت پيش نمايش چاپ تعبيه كنم ؟؟؟:متفکر:
البته با كد هاي چاپ ميتونم اين كارو بكنم ولي ميخوام حالت پيش نمايش هم به برنامم اضافه كنم.:لبخند:
تو اينترنت چند تا ocx پيدا كردم ولي چندان سر در نياوردم:خجالت:
از دوستان خواهشمندم راحت ترين و بهترين راه رو نشون بدن
تو دات نت اين مورد تعبيه شده ولي تو vb6 همچين موردي نديدم
متشكرم

HjSoft
جمعه 06 فروردین 1389, 08:45 صبح
می تونید بیشتر توضیح بدین پیش نمایش چیه ؟؟ یعنی میدونم چیه اما نباید فرقی با یک گزارش عادی داشته باشه ؟

ali682344
جمعه 06 فروردین 1389, 09:09 صبح
خود ديتاريپورت قبل از چاپ، پيش نمايش نشون مي ده

vbhamed
جمعه 06 فروردین 1389, 11:24 صبح
سلام

شما بايد از نرم افزارهاي گزارشگر براي ايجاد گزارشاتتون استفاده كنيد

براي VB6 معروفترين نرم افزار Crystal Report هستش
DataReport خود ويژوال بيسيك هم هست
ActiveReport هم بسيار عالي و ساده

FastReportStudio هم قدرتمند ترين و سريعترين ـ البته نسخه رايگانش فكر نكنم پيدا بشه
StimulReport
Access
و ...

sunyniazi
جمعه 06 فروردین 1389, 23:16 عصر
متاسفانه نتونستم منظورمو خوب بيان كنم
من الان برنامه رو نوشتم و به خوبي پرينت ميگيرم ولي ميخوام مثلا مانند word در قسمت پرينت گيري گزينه print preview داشته باشم تا قبل از چاپ ، مورد چاپ رو ببينم و روش تغييراتي هم بتونم انجام بدم (البته نمايش فقط مهمه)

HjSoft
شنبه 07 فروردین 1389, 08:24 صبح
ببین دوست از هر روشی که استفاده کنید شما PrintPreview دارید . Crystall هم PrintPriview پیشرفته ای داره و اگر بتونید براش کد بنویسید قابلیت تغییر تک تک اجزای گزارش را هم دارد . حتی Datareport هم این قابلیت رو داره . اما من نمی دونم منظور شما از تغییرات چیه ؟

vbhamed
شنبه 07 فروردین 1389, 09:01 صبح
متاسفانه نتونستم منظورمو خوب بيان كنم
من الان برنامه رو نوشتم و به خوبي پرينت ميگيرم ولي ميخوام مثلا مانند word در قسمت پرينت گيري گزينه print preview داشته باشم تا قبل از چاپ ، مورد چاپ رو ببينم و روش تغييراتي هم بتونم انجام بدم (البته نمايش فقط مهمه)

سلام

preview گرفتن نيازمند اين است كه اين امكان براش پيش بيني شده باشه كه نرم افزارهاي گزارشگر اين كار رو مي كنن

اما شما 2 راه داريد

1 - يك پيكچر باكس با خاصيت AutoRedraw = True داشته باشي و خاصيت ScaleMode رو هم روي گزينه 6 يا ميلي متر بزاري و به جاي دستورات Printer.Print كه تو برنامت داري از دستور Picture1.Print استفاده كني، براي خط و نقطه و مستطيل و دايره هم همينطور

اينطوري خروجي چاپي شما روي PictureBox رسم ميشه و مي توني ببيني

2 - راه راحت تر و البته با قابليت كنترل كمتر اينكه كه برنامه FinePrint رو نصب كني، اين برنامه يك چاپگر مجازي رو سيستم نصب مي كنه كه اگر با اون چاپگر مجازي چاپ كني هم پيش نمايش داري هم مي توني خروجي تصويري بگيري

البته Office هم چاپگر مجازي Microsoft Office Document Image Writer رو داره كه مي توني نصب كني ولي برنامه FinePrint ساده تر و سريعتره

sunyniazi
یک شنبه 08 فروردین 1389, 20:27 عصر
دوستان متشكرم
بخصوص از جناب hamed جان
روش picture فكر كنم به درد من بخوره ولي تا درگير نشم نميشه
به هر حال واسه شروع كار يه سر نخ دستم اومد
متشكر:قلب: