PDA

View Full Version : مشکل در افزودن فایل بانک اطلاعاتی ساخته شده در SQL Server 2008 به پروژه C#

amirpub
جمعه 06 فروردین 1389, 13:11 عصر
با سلام

هنگامی که میخواهم فایل بانک اطلاعاتی را که با SQL Server 2008 ساخته ام را به صورت DataBase File به پروژه اضافه کنم با پیغام موجود در تصویر ضمیمه مواجه میشوم.

از دوستان صاحب نظر خواهشمندم راهنمایی فرمایند.

لازم به ذکر است که محیط توسعه VisualStudio 2008 SP1 می باشد.

با تشکر قبلی

yasemi
جمعه 06 فروردین 1389, 14:16 عصر
دوست عزیز اول باید بانک رو به sql اضافه کنی بعد توقسمت Data source مثل عکس زیر عمل کنید و بعد توی قسمت select or enter a database name بانک خودتونو انتخاب کنید
البته اگه از SQLEXPRESS استفاده نمیکنی احتیاج به SQLEXPRESS/ نداری

amirpub
جمعه 06 فروردین 1389, 14:31 عصر
دوست عزیز اول باید بانک رو به sql اضافه کنی بعد توقسمت Data source مثل عکس زیر عمل کنید و بعد توی قسمت select or enter a database name بانک خودتونو انتخاب کنید
البته اگه از SQLEXPRESS استفاده نمیکنی احتیاج به SQLEXPRESS/ نداری

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
اما من اصرار دارم که نوع Data Source را به جای Microsoft SQL Server از نوع Microsoft SQL Server Database File انتخاب کنم! زیرا در این حالت فایل دیتا بیس پس از build کردن پروژه به صورت اتوماتیک در کنار فایل اجرایی پروژه قرار خواهد گرفت و در سیستم کاربر مقصد نیازی به Attach کردن دیتا بیس به SQL Server نیست! و پس از نصب پیش نیازها و نصب برنامه، نرم افزار به صورت اتوماتیک با بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار کرده و کاربر استفاده کننده را درگیر جزئیات نمیکند!

آیا برای مشکل موجود در حالت انتخاب Data Source از نوع Microsoft SQL Server Database File راه حلّی ندارید؟!

yasemi
جمعه 06 فروردین 1389, 14:49 عصر
دوست عزیز خطای برنامه شما اینه که با ورژن database شما سازگاری نداره شاید بانکی که ساختی نسخه بالاتر از این sql که با vs نصب کردی باشه

amirpub
جمعه 06 فروردین 1389, 21:43 عصر
دوست عزیز خطای برنامه شما اینه که با ورژن database شما سازگاری نداره شاید بانکی که ساختی نسخه بالاتر از این sql که با vs نصب کردی باشه

روی سیستم SQL Server 2008 نصبه! + SQL Server 2005 Compact Edition که با خود Visual Studio 2008 نصب میشه!

yasemi
جمعه 06 فروردین 1389, 23:26 عصر
دقیقا سیستم منم اینا روش نصبه با سیستم خودم امتحان کردم جواب داد.
ببین یه بانک توی سیستم خودت بساز بعد بانک رو Detach کن بعد روشی رو که گفتی امتحان کن اگه خطا داد vs مشکل داره

slashslash2009
شنبه 07 فروردین 1389, 00:00 صبح
آقای amirpup شما یک بار فایل دیتا بیستونو detach کنید با sqlserver management studio بعدش ببینید اصلا میشه دوباره attach کردش با sqlserver management studio .امتحانش کنید بعدش بگید چه اتفاقی افتاد

SMRAH1
شنبه 07 فروردین 1389, 11:02 صبح
سلام
جناب amirpub (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=70672) ، یک جا نوشتید که VS2008 نصبه و یک جا نوشتید VS2008 SP1 نصبه،آخر کدومش؟
در ضمن من یک سال پیش با نصب SP1 برای VS2008 مشکل ارتباط با پایگاه داده (هم SQLSERVER و هم ACCESS) پیدا کردم ،البته خطا ها به این شکلی که شما نوشتین نبود(!)، اما برای اینکه شاید مشکل حل بشه می نویسم.راه حل مشکل من،بروز رسانی SQL SERVER 2008 به SP1 یا بروز رسانی SQL SERVER 2005 به SP2 بود که با این بروز رسانی حل میشد (البته خودش رنجنامه ای بود که یه جایی توی سایت نوشتمش!)
موفق باشید

amirpub
شنبه 07 فروردین 1389, 18:05 عصر
آقای amirpup شما یک بار فایل دیتا بیستونو detach کنید با sqlserver management studio بعدش ببینید اصلا میشه دوباره attach کردش با sqlserver management studio .امتحانش کنید بعدش بگید چه اتفاقی افتاد
بدون هیچ مشکلی detach و attach میشه.

سلام
جناب amirpub (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=70672) ، یک جا نوشتید که VS2008 نصبه و یک جا نوشتید VS2008 SP1 نصبه،آخر کدومش؟

اول از همه MicrosoftSqlServer 2008 رو نصب کردم، بعدش VS 2008 و پس از اون SP1 برای VS 2008 رو نصب کردم!

سلام
در ضمن من یک سال پیش با نصب SP1 برای VS2008 مشکل ارتباط با پایگاه داده (هم SQLSERVER و هم ACCESS) پیدا کردم ،البته خطا ها به این شکلی که شما نوشتین بود(!)،

راه حل مشکل من،بروز رسانی SQL SERVER 2008 به SP1 یا بروز رسانی SQL SERVER 2005 به SP2 بود که با این بروز رسانی حل میشد
ببخشید من درست متوجه نشدم نصب SP1 برای VS 2008 خودش باعث مشکل شد؟! یا اینکه مشکل رو حل کرد؟!

ممنون از پاسخ شما دوستان عزیز
منتظر راهنماییتون هستم

SMRAH1
یک شنبه 08 فروردین 1389, 11:52 صبح
سلام
1) یک اشتباه تایپی در پست 8 بود که دوباره می نویسم : «البته خطا ها به این شکلی که شما نوشتین نبود»
2) نصب SP1 بر روی VS2008 باعث بروز مشکل (بخصوص ORM) شده بود.حتی MSDN رو که نصب کرده بودن،یه طورایی از کار انداخت!
3) راه حل هم بروز رسانی SQL SERVER است (اگر SqlServer2008 دارید،اون رو به SqlServer2008 SP1 بروز کنید)
موفق باشید