PDA

View Full Version : تغییر مسیرهای OpenDialog و SaveDialog همه برنامه ها

Mask
جمعه 06 فروردین 1389, 14:33 عصر
با سلام
چطوری می تونم کاری کنم که مسیر پیش فرض کلیه OpenDialog و SaveDialog همه برنامه های ویندوز تحت کنترل من باشه.
یعنی اگه این dialog ها باز شد(با هر برنامه ای : مثلا word - photoshop) مسیر پیش فرض همون مسیر تعیین شده من باشه و یا با هر برنامه ای دیگر.
ممنون.

alinikaein
جمعه 06 فروردین 1389, 23:33 عصر
سلام؛
فكر نمي‌كنم روش يكسان و خاصي داشته باشه.
ولي احتمالاً تمامي اين برنامه‌ها، مسير قبلي را در يك شاخه درون رجيستري ذخيره مي‌كنند و بعد بازيابي مي‌كنند. مي‌تونيد از برنامه‌هاي كنترل رجيستري استفاده كنيد و براي هر برنامه چك كنيد ببينيد داخل چه مسيري ذخيره مي‌كنه، اون را تغيير بديد.

يا علي... موفق باشيد...

حمید محمودی
شنبه 07 فروردین 1389, 00:05 صبح
منم فکر میکنم از ریجستری میگیره. چون وقتی حتی اندازه دیالوگشو ازش میگره ، احتمال داره اونم از ریجستری باشه.

pezhvakco
شنبه 07 فروردین 1389, 11:49 صبح
درود :
این سوال به دلفی چه ربطی داره ! می خوای با دلفی این کار رو انجام بدی ؟
برنامه های دارای شرایط خاصی برای Open Dialog هستند ، بعضی برنامه ها مسیر اجرای برنامه رو در نظر می گیرن .
برنامه های خود ماکروسافت معمولا MyDoc رو در نظر می گیرن و داخل خود برنامه هم قابل تغییر است .
غیر از این داخل GroupPolice هم تنظیمات داره .
فکر خوش .

حمید محمودی
شنبه 07 فروردین 1389, 15:07 عصر
سلام. یه نگاهی به مسیر زیر بنداز به نظرم یه چیزایی دستت بیاد.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\ComDlg32

که در OpenSaveMRU برای هر اکستنشنی یه مسیرهای متفاوتی بصورت MRUList تعریف کرده تا بهشون دسترسی داشته باشه.

راستی مثلا در مورد جت آدیو فرق میکنه که در مسیر زیر و در قسمت recentFolder ذخیره میکنه.

HKEY_CURRENT_USER\Software\COWON\Jet-Audio

Mask
یک شنبه 08 فروردین 1389, 01:13 صبح
این سوال به دلفی چه ربطی داره ! می خوای با دلفی این کار رو انجام بدی ؟
بی خیال حاجی . ما گردنمون از مو باریکتره.
بچه که زدن نداره.

SAASTN
یک شنبه 08 فروردین 1389, 03:25 صبح
که در OpenSaveMRU برای هر اکستنشنی یه مسیرهای متفاوتی بصورت MRUList تعریف کرده تا بهشون دسترسی داشته باشه.
احتمالا ویندوز برای همچین کاری فقط به پسوند ها اکتفا نمی کنه. همین برنامه هایی هم که ما خودمون می نویسیم هربار که opendlg توشون باز میشه توی مسیریه که آخرین بار قبل از بسته شدن قبلی توش بوده.
حالا نمی دونم این کارو ویندوز می کنه یا خوده opendlg یک چیزی تو رجیستری میکاره؟ :متفکر:
البته حتما برنامه هایی که از opendlg و savedlg استاندارد استفاده نمی کنن و خودشون اونا رو نوشتن (مثل اکثر برنامه های بزرگ -یا همون شاخ-) از این قاعده مستثنی هستند و خودشون قضیه رو مدیریت می کنند. مثل همون Jet. البته jet به هیچ عنوان شاخ نیست. (نظر من:لبخند:)