PDA

View Full Version : سوال: مقادیر مشخص در تکست باکس

ali190
یک شنبه 08 فروردین 1389, 12:48 عصر
با سلام
در فایل ضمیمه در تکست باکس اگر حروف از a تا L وارد شود باید پیغام "مقدار مجاز" و در غیر اینصورت باید پیغام "مقدار غیر مجاز" صادر شود .من کد رو هم نوشتم ولی نمیدونم چرا ارور میده؟
ممنون

فردان فردان
دوشنبه 09 فروردین 1389, 11:44 صبح
با سلام
در فایل ضمیمه در تکست باکس اگر حروف از a تا L وارد شود باید پیغام "مقدار مجاز" و در غیر اینصورت باید پیغام "مقدار غیر مجاز" صادر شود .من کد رو هم نوشتم ولی نمیدونم چرا ارور میده؟
ممنون

بايد از كد زير استفاده كني

If InStr("abcdefghijkl", Me.Text0) = 0 Then

ali190
دوشنبه 09 فروردین 1389, 12:23 عصر
با سلام
جناب فردان فردان عزیز عالی بود.
میشه از شما خواش کنم راجع به کارکرد فورمول های InStr , InStrRev , StrReverse , StrConv , StrComp , GetStr یه مختصر توضیح بدید.چون فکر میکنم در کار با رشته ها فورمول های توانمندی باشند.ولی تقریباً در کمتر جایی به معرفی این فورمولها پرداخته شده.اگر رفرنسی هم سراغ دارید که این توابع رو معرفی کنند ، به من معرفی کنید خیلی خیلی ممنون میشم.
بازهم ممنونم

فردان فردان
سه شنبه 10 فروردین 1389, 11:40 صبح
با سلام
جناب فردان فردان عزیز عالی بود.
میشه از شما خواش کنم راجع به کارکرد فورمول های InStr , InStrRev , StrReverse , StrConv , StrComp , GetStr یه مختصر توضیح بدید.چون فکر میکنم در کار با رشته ها فورمول های توانمندی باشند.ولی تقریباً در کمتر جایی به معرفی این فورمولها پرداخته شده.اگر رفرنسی هم سراغ دارید که این توابع رو معرفی کنند ، به من معرفی کنید خیلی خیلی ممنون میشم.
بازهم ممنونم

strreverse براي معكوس كردن رشته ها
instrrev جستجوي رشته از راست به چپ
InStr جستجوي رشته از چپ به راست
GetStr ؟
StrComp مقايسه دو رشته
StrConv تبديل حروف رشته از كوچك به بزرگ يا بزرگ به كوچك و ...
براي اطلاعات بيشتر مي توانيد از help اكسس استفاده كنيد.

ali190
سه شنبه 10 فروردین 1389, 13:01 عصر
با سلام
جناب فردان فردان عزیز خیلی ممنون
آیا امکانش هست که از هر کدوم از این توابع رو در یک فایل اکسس مثال بزنید؟
ممنون