PDA

View Full Version : شناختن session در لایه bll

MMStudent
یک شنبه 08 فروردین 1389, 13:21 عصر
با سلام می خاستم در لایه bll یک کلاس validate داشته باشم که سطح دسترسی کار بر ها رو چک کنه ولی بری این کار کلاس من باید session رو بشناسه . من بری این کار باید چه کار کنم من از System.Web.UI.Page بری کلاسم ارث بردم ولی نشد. /با تشکر/

mohammad.sakhidel
یک شنبه 08 فروردین 1389, 13:34 عصر
با سلام می خاستم در لایه bll یک کلاس validate داشته باشم که سطح دسترسی کار بر ها رو چک کنه ولی بری این کار کلاس من باید session رو بشناسه . من بری این کار باید چه کار کنم من از System.Web.UI.Page بری کلاسم ارث بردم ولی نشد. /با تشکر/
فکر کنم منظورت همین باشه :

HttpContext.Current.Session

-----------------------------------------------------------------
بازار مرزی ایرانیان :: تجربه یک خرید ارزان و با کیفیت (http://www.bazaremarzi.com)

اوبالیت به بو
یک شنبه 08 فروردین 1389, 13:40 عصر
آیا این کار صحیح هست که Session رو تو BLL بیاریم Validate کنیم؟

bachebahal_1363
یک شنبه 08 فروردین 1389, 14:29 عصر
اصولا استفاده از متد ها در همین جا نقش پیدا می کنند
شما به راحتی می توانید یک متد در لایه bll بنویسید که یک string دریافت کنه بعد در داخل page این متد رو call کنید و Session مربوطه رو بهش پاس کنید

MMStudent
یک شنبه 08 فروردین 1389, 15:17 عصر
می شه لطفا یه تیکه کد برای نمونه بنویسید. /باتشکر/

naser2009
یک شنبه 08 فروردین 1389, 18:11 عصر
آیا این کار صحیح هست که Session رو تو BLL بیاریم Validate کنیم؟
نه به نظره من هم استفاده از آبجکت Session در لایه BLL صحیح نیست
می بایست از این آبجکت در برنامه نویسی چند لایه در لایه ui یا Presentation استفاده کرد:لبخندساده:

Mostafa_Dindar
یک شنبه 08 فروردین 1389, 19:03 عصر
نه به نظره من هم استفاده از آبجکت Session در لایه BLL صحیح نیست
می بایست از این آبجکت در برنامه نویسی چند لایه در لایه ui یا Presentation استفاده کرد:لبخندساده:

خوب بود براي حرفتون دليل هم مياوردين ،

لايه تجاري يا BLL لايه اي هست كه Validation و قوانين تجاري در اون اعمال ميشه ، حال وقتي شما از Session براي Validation يا قوانين تجاري استفاده ميكنيد بهتره در لايه BLL اينكار رو انجام بديد

naser2009
یک شنبه 08 فروردین 1389, 23:41 عصر
خوب بود براي حرفتون دليل هم مياوردين ،

سلام دوست عزیز
من کاملا استفاده از Session در لایه BLL رو رد نکردم ولی اگه منطقی تر نگاه کنی میبینی مثلا موقع تبدیل web app به winapp احتمالا به مشکل بر میخوری و در این صورت لایه های شما حالت abstract خود رو از دست میدند و به آبجکتی مثله session که مخصوصه web هست وابسته می شن بهتره لایه های DAL,BLL نتایج رو به بالا پاس بدند و در اونجا عملیاتی که ممکنه در winو وب متفاوت باشه انجام بشه.
امیدوارم که دلیل خوبی آورده باشم:لبخندساده:

اوبالیت به بو
دوشنبه 09 فروردین 1389, 12:39 عصر
من کاملا استفاده از Session در لایه BLL رو رد نکردم ولی اگه منطقی تر نگاه کنی میبینی مثلا موقع تبدیل web app به winapp احتمالا به مشکل بر میخوری و در این صورت لایه های شما حالت abstract خود رو از دست میدند و به آبجکتی مثله session که مخصوصه web هست وابسته می شن بهتره لایه های DAL,BLL نتایج رو به بالا پاس بدند و در اونجا عملیاتی که ممکنه در winو وب متفاوت باشه انجام بشه.
امیدوارم که دلیل خوبی آورده باشم:لبخندساده:
درسته. تو تبدیل Win App و Web App فقط باید UI عوض بشه و یک خط از DAL و BLL نباید عوض بشه.