PDA

View Full Version : فرمت خاص (شخصی)

morteza_2009
دوشنبه 09 فروردین 1389, 10:59 صبح
چطور می شه فرمت خاصی رو ایجاد کرد ؟

می خوام برنامه ای داشته باشم که فایلی رو ذخیره کنه با فرمت خاص و شخصی خودم و اون بفایل هم فقط با برنامه من باز بشه ... راستش درست و حسابی نمی دونم اصل کار چجوریه ... شاید نیاز به برنامه نویسی نمداشته باشه یا شایدم ..............

بهرحال خوشحال می شم راهنمایی کنید .

Shahram_Shobeiri
دوشنبه 09 فروردین 1389, 11:49 صبح
فرمت خاص چیز بخصوصی نیست. یک مشت اطلاعاته که توسط یک برنامه بخصوص قابل درکه. مثلاً شما یک متن رو به یک روش بخصوص (هر روشی) کد می کنید و با یک پسوند خاص ذخیره می کنید. این میشه فرمت خاص شما. وقتی هم که این فایل رو با برنامتون باز می کنید محتویات اون رو با توجه به روش کد کردن خاص خودتون، دی کد می کنید تا به متن معمولی تبدیل بشه. حالا اگه همین فایل رو با یک برنامه دیگه مثل word باز کنید یک مشت کاراکتر بی معنا خواهید دید.

morteza_2009
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 19:08 عصر
خوب روش کدینگ کردن این فایل چجوریه ؟... یعنی چطور می تونم فرمت خودم رو داشته باشم ؟

salehbagheri
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 22:25 عصر
خوب روش کدینگ کردن این فایل چجوریه ؟... یعنی چطور می تونم فرمت خودم رو داشته باشم ؟

اين ديگه بستگي به هوش و ذكاوت خودتون داره! به هر روشي كه ميتونيد ذخيره كنيد! چون يه راه نيست كه بگيم!

هر برنامه اي روش مخصوص به خودش رو در ذخيره اطلاعات داره!

در ضمن برنامه شما هم معلوم نيست چي هست كه روشي پيشنهاد بديم!

معمولا ساده ترين روش ذخيره همون حالت Txt يا روش متني هست!

ACorvinus
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 23:56 عصر
سلام.

نوشتن فرمت ذخیره سازی در فایل کاری نیست که هر کسی بتونه انجام بده (مایکروسافت - کتاب آموزشی Net Framework 3.5. فصل ششم) مگر برنامه نویسان بسیار حرفه ای و این اتفاق بسیار نادره ولی مایکروسافت پیشبینیشو کرده و امکاناتشو برای کاربران فراهم کرده.

اگه اطلاعات بیشتری میخواین میتونم بیشتر راهنمایی کنم، در صورت خواستن اطلاعات یه نامه خصوصی بزنین. ممنونم.