PDA

View Full Version : تحلیل:سیستم رزرو بلیط هواپیما؟

mohsen_zelzela00
دوشنبه 09 فروردین 1389, 15:23 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز

من می خوام سیستم رزرف بلیط هواپیما رو با استفاده از Asp.net پیاده کنم ولی قبل از آن می خوام اونو به صورت کامل تحلیل کنم بعد برم سراغ برنامه نویسی آن

ممنون میشم دوستانی که در مورد این سیستم اطلاعاتی دارند من رو راهنمایی کنند

Asad.Safari
دوشنبه 09 فروردین 1389, 17:18 عصر
مهمترین مسئله در این سیستم ها همزمانی است , باید این همزمانی کنترل بشود مثلا برای 50 تا seat
51 تا مسافر ثبت نشود .

اوبالیت به بو
سه شنبه 10 فروردین 1389, 02:43 صبح
منم مایلم اگر ممکن هست سیستم رزرو رو یاد بگیرم.

یادمه یه سیستم مدیریت هتل به من پیشنهاد شد که نتونستم انجامش بدم چون سیستم رزرو اتاق ها رو بلد نبودم پیاده کنم.

mohsen_zelzela00
جمعه 13 فروردین 1389, 20:59 عصر
اول به نظر من باید بری در مورد سیستم رزرو آژانس ها تحقیق کنی. یعنی چه جوری یک بلیط ثبت و تایید میشه !

بعد اینکه به نظر من میشه مثلا یه بخشی رو در دیتابیس در نظر گرفت که پروازها توش ثبت بشه و بعد برای هر پرواز سهمیه مسافر در نظر گرفته بشه. مثلا تهران - کیش توسط هواپیمایی کاسپین 10 مسافر امکانش هست که ثبت بشن.

بعد جستجوی بلیط و شماره پیگیری و این حرف ها. یعنی شما تا با نیازهای افراد و کسبه این کار آشنا نباشی نمی تونی ابزار دستشون رو به صورت الکترونیکی و با ASP.NET برنامه نویسی کنی !

موفق باشید

خب من این مسله رو اینجا مطرح کردم گفتم شاید دوستان با این سیستم آشنایی داشته باشند و یه کم با هم در این ضمینه صحبت کنیم که من وقتی رفتم سراغ کسبه لازم نباشه از صفر شروع کنم

ممنون

اوبالیت به بو
جمعه 13 فروردین 1389, 21:30 عصر
اول به نظر من باید بری در مورد سیستم رزرو آژانس ها تحقیق کنی. یعنی چه جوری یک بلیط ثبت و تایید میشه !
حالا چی جوری ثبت و تایید میشه؟

Miss_samira
شنبه 21 فروردین 1389, 18:16 عصر
با عرض خسته نباشید خدمت دوستان من هم قراره یه وب سایت آژانس هواپیمایی طراحی کنم خوشحال میشم با شما و کمکهاتون همراه باشم اونم از ابتدا با پایه ریزی دقیق، امیدوارم تا انتهای انجام پروژه این بخش پابرجا باشه.

Asad.Safari
شنبه 21 فروردین 1389, 20:49 عصر
با عرض خسته نباشید خدمت دوستان من هم قراره یه وب سایت آژانس هواپیمایی طراحی کنم خوشحال میشم با شما و کمکهاتون همراه باشم اونم از ابتدا با پایه ریزی دقیق، امیدوارم تا انتهای انجام پروژه این بخش پابرجا باشه.

من نمی دونم شما چرا اینجوری می کنید . اگر واقعا شما قرار است یک پروژه رو انجام بدی پس قرار داد داری و در قراردادت اومده که باید فلان نیازمندی ها رو پیاده سازی نمایید . خوب ما که اینجا نمی دونیم سیستمی که قرار است شما پیاده سازی بکنید چه نیازمندی هایی داره , شاید مشتری شما ویدئو کنفرانس هم می خواد !!!!!

پس در سوال پرسیدن دقت بفرمایید , مشکلات خود را به طور موردی بفرمایید و نه کلی و نه مبهم .

موفق باشید

mehdis2
دوشنبه 01 شهریور 1389, 03:50 صبح
سلام من با سیستم رزرو تا حدودی آشنایی دارم و سیستم هم نوشتم ولی الان وقتش نیست هر سوالی داشتید به میلم بفرستید سر فرصت جوااب بدم.
1 سالی تو آژانس بودم فکر کنم بتونم کمکتون کنم
seifi64@gmail.com
در ضمن به نظر من برای اینکه هر صندلی ها بیشتر رزرو نشه من اومدم یک فیلد رزرو موقت گرفتم اگه ثبت کنه به رزرو اصلی اضافه میشه در غیر اینصورتم به تعداد اضافه شده کم میشه از همون فیلد رزرو موقت.
اسمشو هم گذاشتم درفیلد در حال رزرو موقت و کاربرای دیگه میبینن کی داره رزرو میده.:متفکر:

tooti32
سه شنبه 23 شهریور 1389, 16:32 عصر
با سلام
سیستم رزرو باید آنلاین باشه؟ مشتری تقاضا میده و سیستم شما با هواپیمایی در ارتباط
میشه و جواب رزرو را میگیره
هواپیمایی باید برای سایت آژانس یک وب سرویس بده تا سایت آژانس رزرو مشتری را چک کنه و جواب نهایی بده