PDA

View Full Version : سوال: مقدار فالس ِ OnClientClick

h.alizadeh
دوشنبه 09 فروردین 1389, 17:56 عصر
سلام،
من دریک فرم یک validationGroup ایجاد کردم و به یک دکمه نسبت دادم. حالا من با کلیک بر روی این دکمه اگر مثلاً فیلدهایی که باید پر باشند خالی باشه کنترلهای اعتبارسنجی فعال شده و به اصطلاح مثلا ستاره میشند...
حالا من در دکمه مربوطه این رو هم نوشتم: OnClientClick ="return myFunc();" اما مشکلی که هست اینه که اگه مقدار Falseبرگردونه اون کنترلهای اعتبارسنجی م فعال نمیشه ...
میشه کاری کرد؟

mehdi.mousavi
سه شنبه 10 فروردین 1389, 12:17 عصر
سلام،
من دریک فرم یک validationGroup ایجاد کردم و به یک دکمه نسبت دادم. حالا من با کلیک بر روی این دکمه اگر مثلاً فیلدهایی که باید پر باشند خالی باشه کنترلهای اعتبارسنجی فعال شده و به اصطلاح مثلا ستاره میشند...
حالا من در دکمه مربوطه این رو هم نوشتم: OnClientClick ="return myFunc();" اما مشکلی که هست اینه که اگه مقدار Falseبرگردونه اون کنترلهای اعتبارسنجی م فعال نمیشه ...
میشه کاری کرد؟

سلام.
برای اینکار، توی تابع myFunc، ابتدا باید Page_ClientValidate رو فراخوانی کنید. بعنوان پارامتر هم می تونید اسم ValidationGroup ای رو که می خواهید Validate بشه، پاس کنید. اگر این تابع، مقدار false برگردونه، یعنی Validation با خطا مواجه شده در نتیجه از توی myFunc باید return کنید. در غیر اینصورت، می تونید کاری که مد نظرتون هستش رو بعد از فراخوانی Page_ClientValidate انجام بدید.

موفق باشید.