PDA

View Full Version : سوال: بستن فرم و نمایش فرم دیگر

farshadvl
دوشنبه 09 فروردین 1389, 20:49 عصر
با سلام و تبریک سال نو
من برنامه ای دارم که یک فرم لوگین براش گذاشتم که نوعش معمولی هست و بقیه فرم هام توی فرم MDI باز میشن.
وقتی لوگین انجام شد این فرم لوگین باید بسته بشه و فرم MDi باز بشه
اومدم فرم لوگین را فرم لود اولیه برای برنامه گذاشتم دستور زیر را بعد از انجام عملیات لوگین کاربر نوشتم :

home homepage = new home();
homepage.Show();
this.Dispose(false);

حالا میرسیم به مشکلم
فرم لوگین بسته میشه و فرم MDi باز میشه اما وقتی میخام از برنامه خارج بشم خارج میشه اما کل برنامه خارج نمیشه و فایل اجرایش هنوز تو حافظه هست
حالا من چکار کنم که بعد از بستن فرم MDi که فرم دوم من هست کل برنماه ا زحافظه خارج بشه و بطور کامل بسته بشه؟

در ضمن من بیشتر تاپیک هایی که مشابه سوالم را بود مطالعه کردم و جوابم را چون نگرفتم این تاپیک را ایجاد کردم:لبخندساده:

با تشکر

Amir Oveisi
دوشنبه 09 فروردین 1389, 20:57 عصر
در رویداد FormClosed فرم دومتون از متد Application.Exit استفاده کنید.

naser2009
دوشنبه 09 فروردین 1389, 20:57 عصر
با سلام و تبریک سال نو

فرم لوگین بسته میشه و فرم MDi باز میشه اما وقتی میخام از برنامه خارج بشم خارج میشه اما کل برنامه خارج نمیشه و فایل اجرایش هنوز تو حافظه هست

با تشکر

سلام دوسته من
اگه از Application.exit() استفاده میکنی نباید مشکلی باشه
در ضمن من در مواقع (واسه فرم login) همیشه startup رو mdiparent میزارم و بعد در load فرم mdi فرمه login رو صدا میزنم و اگه خصوصیت windowstate فرمه mdi برابر با normal باشه در شروعه برنامه فقط فرمه login نشون داده میشه و مشکلی هم نداری:لبخندساده:و بعد در صورت login موفق میتونی اون hide یا dispose کنی!