PDA

View Full Version : مبتدی: بانک اطلاعاتی افراد

ayric2
سه شنبه 10 فروردین 1389, 23:10 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
من یک برنامه احتیاج داشتم ولی می دونم این برنامه اونقدر راحته که من روم نمی شد بنویسم ولی چه کنم که احتیاج باعث شده
من برنامه ای می خوام در داخل اکسس که حالت فرم ثبت نام باشه یعنی اطلاعات افراد مثل نام نام خانوادگی ایمیل شماره شناسنامه تاریخ تولد محل زندگی و غیره رو بگیره و ذخیره کنه و قابلیت سرچ هم داشته باشه
اگه کسی می تونه به من کمک کنه ممنون می شم

Profesorjd
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 01:31 صبح
با سلام
1- قوانين سايت را مطالعه فرماييد ( درخواست ساخت برنامه از ديگران ممنوع است )
2- مقدمات را خودتان شروع فرماييد .
3- فايل را در سايت آپلود كنيد با ذكر مشكلات يا سئوالات خود
4- دوستان در حد توان خود كمك مي‌نمايند
5- لطفاً اين درخواست را از تاپيك نمونه برنامه‌هاي كاربردي حذف كنيد . آنجا همانگونه كه از نامش پيداست نمونه برنامه است .

ali190
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 01:35 صبح
باسلام
یه نمونه دیشب برات ساختم.
ببین خوبه
میتونی خودت توسعه اش بدی
یاعلی

ayric2
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 23:40 عصر
با سلام خدمت شما
ممنون از زخمتی که در مورد بانک اطلاعاتی کشیدین
من در مورد برنامه اکسس بسیار کاراموزم یعنی فقط یک هفته است که شروع به کار با این برنامه کردم می شه به من توضیح بدید چطوری می تونم برنامه شما را کامل تر کنم چون وقتی باز می کنم جایی برای کم یا زیاد کردن برنامه نداره

ممنون می شم اگر راهنمایی کنید
راستی بازم ممنونم انشاالله که بتونم جبران کنم

ayric2
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 23:43 عصر
جناب پروفسور باید من رو به خاطر این اشتباه ببخشید سعی می کنم دیگه تکرار نشه

ali190
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 00:25 صبح
توی ای ننمونه میتونی کار کنی

Profesorjd
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 02:21 صبح
با سلام
1- من پروفسور نيستم . اين ID قديمي بنده است كه چون هنوز دوستان قديميم بنده را با اين ID‌ مي‌شناسند همه جا از آن استفاده مي‌كنم تا ضمن يادآوري براي آنان براحتي قابل شناسايي و جستجو باشم !!
2- بنده هم مبتدي هستم و نزد دوستان تلمذ مي‌كنم . اين نكات اولين مطلبي بود كه در زمان اولين ورود و پستم در سايت توسط خانم هاتفي ( كه انشاءالله خداوند هر جا هستند حافظشان باشد كه اولين گام در اكسس را از ايشان ياد گرفتم ) به بنده تذكر داده شد .
3- سعي بنده اين بود كه ماهي‌گيري ياد بگيريد نه اينكه ماهي را بگيريد .
4- برنامه جناب Ali190 تقريباً كامل براي شروع است . اگر واقعاً تازه‌كار اكسس هستيد مي‌بايد ابتدا فيلد و ركورد را بشناسيد و بعد : خصوصيات فيلدها ، پرس و جو (Query) ، نحوه فرم سازي و عناصر فرم ، گزارشات ، كار با ماكرو و در نهايت VBA‌ يا ماژول‌سازي و ...

ayric2
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 06:19 صبح
با سلام
1- من پروفسور نيستم . اين ID قديمي بنده است كه چون هنوز دوستان قديميم بنده را با اين ID‌ مي‌شناسند همه جا از آن استفاده مي‌كنم تا ضمن يادآوري براي آنان براحتي قابل شناسايي و جستجو باشم !!
2- بنده هم مبتدي هستم و نزد دوستان تلمذ مي‌كنم . اين نكات اولين مطلبي بود كه در زمان اولين ورود و پستم در سايت توسط خانم هاتفي ( كه انشاءالله خداوند هر جا هستند حافظشان باشد كه اولين گام در اكسس را از ايشان ياد گرفتم ) به بنده تذكر داده شد .
3- سعي بنده اين بود كه ماهي‌گيري ياد بگيريد نه اينكه ماهي را بگيريد .
4- برنامه جناب Ali190 تقريباً كامل براي شروع است . اگر واقعاً تازه‌كار اكسس هستيد مي‌بايد ابتدا فيلد و ركورد را بشناسيد و بعد : خصوصيات فيلدها ، پرس و جو (Query) ، نحوه فرم سازي و عناصر فرم ، گزارشات ، كار با ماكرو و در نهايت VBA‌ يا ماژول‌سازي و ...

من واقعا از توضیحات کامل شما بزرگوار تشکر می کنم سعی می کنم تمامی سفارشات شما رو یاد بگیرم چون واقعا از این برنامه خوشم اومده و دوست دارم یاد بگیرم این برنامه رو
بازم تشکر می کنم ولی با این چیز هایی که شما فرمودید آدم می ترسه وارد برنامه بشه :متعجب::قهقهه:

ayric2
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 06:25 صبح
پس اگر اجازه بدین من چند تا سوال داشتم
داخل برنامه اکسس یک نمونه برنامه به صورت پیش فرض وجود دارد به اسم کانتکت من این برنامه رو دانلود کردم به نظرم بسیار کامل اومد حالا می خوام برنامه رو به صورتی که علی آقا برای من فرستادن طوری باز بشه که فقط فرم برنامه نشان داده بشه یعنی برای دستکاری کردن چیزی نشان داده نشود دقیقا مثل دفعه اولی که علی اقا برام فرستادن می شه بگین باید چه کار کنم

بازم یک خواهش داشتم اگه سوالات من خیلی سطحی به نظر می آن عصبانی نشید :عصبانی: دارم سعی می کنم یاد بگیرم :افسرده:
بازم قبلا از توضیحاتتون تشکر می کنم
برنامه رو هم می گذارم تا بهتر متوجه منظورم بشید
46344

Profesorjd
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 13:47 عصر
با سلام
در منوي اكس وارد Tools شويد . Startup‌ را انتخاب كنيد . در بخش Display Form/page نام فرمي را كه ميخواهيد به آن صورت باز شود را درج كنيد . اگر تيك بعضي آيتم‌ها را برداريد يا قرار دهيد براساس نوشته نوع نمايش تغيير ميكند .
براي بهتر متوجه شدن به فايل اولي Bank ارسال شده توسط Ali190 دقت فرماييد . براي اينكه بتوانيد وارد فرم‌ها و .. اكسس بشويد قبل از شروع برنامه آنجاكه از شما Open و .. مي‌خواهد دكمه Shift را نگه‌داريد بعد Open را بزنيد .

olomfonon
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 17:52 عصر
با سلام . من ماکرو نویسی و نحوه اجرای ماکرو در اکسس را نمی دانم اگر می توانید آموزش دهید