PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی موبایل

teardrop
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 09:54 صبح
به نام خدا
آیا میشه با سی شارپ برای موبایل مثل گوشی های N95,N73,...برنامه نویسی کرد؟
منظورم پاکت پی سی نیست.

exlord
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 10:00 صبح
تا جایی که من میدونم نه...

AliRezaPro
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 10:35 صبح
ببینید

http://stackoverflow.com/questions/1992718/how-to-write-a-program-on-symbian

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20091223123949AAf7NGD

paysokhan
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 11:17 صبح
دوست عزيز سي شارپ قابليت هر كاري را دارد از جمله برنامهنويسي موبايل كهبراش آب خوردن است
شما مي تونيد كتاب آموزش برنامه نويسي سي شارپ نوشته آقاي هاشميان را بخوني خيلي مفيد است.

keivan mousavi
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 11:29 صبح
به نام خدا
آیا میشه با سی شارپ برای موبایل مثل گوشی های N95,N73,...برنامه نویسی کرد؟
منظورم پاکت پی سی نیست.

تمامی گوشی هایی که دارای سیستم عامل Symbian , Windows Mobile هستش را ویژوآل استادیو ساپورت میکنه البته لازم به ذکر هستش Symbian گوشی نوکیا سری 60 میباشد و Symbian سونی اریکسون سری UIQ
بنابراین برنامه نویسی برای Symbian های گوشی سونی اریکسون و نوکیا متفاوت هستش

csharpprogramer88
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 12:15 عصر
دوستان خواهشا دقيق تر توضيح بديد سوال منم هست

vahidkashefian
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 12:24 عصر
دوست عزيز سي شارپ قابليت هر كاري را دارد از جمله برنامهنويسي موبايل كهبراش آب خوردن است
شما مي تونيد كتاب آموزش برنامه نويسي سي شارپ نوشته آقاي هاشميان را بخوني خيلي مفيد است.

سلام
من به شخصه کتاب آقای هاشمیان رو دارم می خونم واقعا عالیه.اگه دوستان ای بوک دیگری از آقای هاشمیان دارن لطفا بذارن:خجالت:

teardrop
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 13:06 عصر
سلام
من به شخصه کتاب آقای هاشمیان رو دارم می خونم واقعا عالیه.اگه دوستان ای بوک دیگری از آقای هاشمیان دارن لطفا بذارن:خجالت:

کتاب آقای هاشمیان در زمینه پاکت پی سی هست ولی ما منظورمون نوکیا سری 60 هست که در مردم ایران از این گوشی استفاده میکنند.
لطفا کسی لینک دانلود SDK S60 را دارد بذارد.
با تشکر

sia_2007
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 20:04 عصر
تا اون جا که من اطلاع دارم فقط Win Mobile و iPod و iPhone و iPad و PC های مبتنی بر XP و Vista و 7 که آن نسخه Net Framework. رو داشته باشند و هم چنین SUSE ای که Mono Ext رو داشته باشه کار میکنند.

teardrop
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 09:53 صبح
به نام خدا
بعد از جستجو فقط توانستم این را پیدا کنم که یک برنامه به نام Net60 بر روی گوشی نصب میکنید و با Mindows smat phone برنامه را مینویسیم و فایل exe که در پوشه ی Debug یا Release است بر روی گوشی در مسیر X:\Data\RedFiveLabs\Apps کپی میکنیم بعد در گوشی برنامه ی Net60 رو اجرا میکنیم و در آنجا قرار دارد و برنامه اجرا میشود.لازم به ذکر است که برنامه حتی در کامپیوتر هم اجرا میشود.

teardrop
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 18:59 عصر
درسته که Java از C++‎ و C تبعیت میکنه من که اینو رد نکردم ولی من که نگفتم Java از C#‎ تبعیت می کنه ! اگه دقت کرده باشی گفتم Syntax سی شارپ شبیه جاواست !
به نام خدا
سوال من يك چيز ديگر بود، ( سي شارپ مباحث كلاسها را از جاوا به ارث برده است ولي گرامر زبان خودش از سي پلاس است)
حالا نفهميدم كه با سي شارپ مستقيم ميشود فايل sis درست كرد كه بتوان در موبايل استفاده كرد.

keivan mousavi
شنبه 14 فروردین 1389, 12:41 عصر
سوال من يك چيز ديگر بود، ( سي شارپ مباحث كلاسها را از جاوا به ارث برده است ولي گرامر زبان خودش از سي پلاس است)

مبحث کلاسها در زبان C نبود ولی در زبان ++C به وجود آمد در واقع ++C یک زبانی هستش که مستقیماً Object Oriented را پشتیبانی میکنه

حالا نفهميدم كه با سي شارپ مستقيم ميشود فايل sis درست كرد كه بتوان در موبايل استفاده كرد

دوست عزیز وقتی میگیم برای سیمبین میشه برنامه نوشت صد در صد نوع فایل sis خواهد بود

teardrop
شنبه 14 فروردین 1389, 18:13 عصر
مبحث کلاسها در زبان C نبود ولی در زبان ++C به وجود آمد در واقع ++C یک زبانی هستش که مستقیماً Object Oriented را پشتیبانی میکنه

دوست عزیز وقتی میگیم برای سیمبین میشه برنامه نوشت صد در صد نوع فایل sis خواهد بود

سیس تا سیس داریم منظور تو کدومه.پاکت پی سی هم سیس میده ولی نه برای ورژن های نوکیا.
اگه شما این کار رو کردید(مثلا برای سری N)سورس کدش را با سی شارپ یا وی بی دات نت بزار.