PDA

View Full Version : سوال: افت کیفیت آیکونهای داخل برنامه

Rejnev
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 18:48 عصر
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=46318&stc=1&d=1270046051

سلام
وقتی که با کامپوننت ImageList روی کلیدها آیکون میذارم بعد از مدتی کیفیت اونها مثل ردیف بالایی عکس میشه.
ردیف پایین هم وقتیه که دوباره آیکون ها رو جایگزین میکنم.(آیکونهای ImageList رو دوباره اضافه میکنم)
(عکس زوم شده است)
افت کیفیت هم در طول طراحی و کامپایل های متعدد رخ میده. نه در زمان اجرا.(بعد از دو سه هفته کار)
اوایل از فایلهای کیفیت بالا PNG استفاده میکردم و اینطوری میشد.
بعد فکر کردم شاید چون PNG هست، اینطوری میشه. پس عکسها رو به آیکون تبدیل کردم(48*48).
باز هم مشکل پا برجا بود.
گفتم شاید علت اندازه آیکون باشه. چون من آیکن ها رو 24*24 روی کلید نمایش میدادم
پس اندازه اون ها رو هم 24 * 24 کردم. باز هم نشد.
شما چه راه حلی دارید؟

alireza_s_84
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 19:41 عصر
سلام

وقتی که با کامپوننت ImageList روی کلیدها آیکون میذارم بعد از مدتی کیفیت اونها مثل ردیف بالایی عکس میشه.
ردیف پایین هم وقتیه که دوباره آیکون ها رو جایگزین میکنم.(آیکونهای ImageList رو دوباره اضافه میکنم)
(عکس زوم شده است)
افت کیفیت هم در طول طراحی و کامپایل های متعدد رخ میده. نه در زمان اجرا.(بعد از دو سه هفته کار)
اوایل از فایلهای کیفیت بالا PNG استفاده میکردم و اینطوری میشد.
بعد فکر کردم شاید چون PNG هست، اینطوری میشه. پس عکسها رو به آیکون تبدیل کردم(48*48).
باز هم مشکل پا برجا بود.
گفتم شاید علت اندازه آیکون باشه. چون من آیکن ها رو 24*24 روی کلید نمایش میدادم
پس اندازه اون ها رو هم 24 * 24 کردم. باز هم نشد.
شما چه راه حلی دارید؟

سلام دوست عزیز:
خاصیت Image Bit Depth کنترل ImageList رو برابر Depth32Bit قرار بده تا کیفیت عکسها پایین نیاد(پیش فرض 24 هستش)
موفق باشید

Rejnev
چهارشنبه 11 فروردین 1389, 20:03 عصر
سلام دوست عزیز:
خاصیت Image Bit Depth کنترل ImageList رو برابر Depth32Bit قرار بده تا کیفیت عکسها پایین نیاد(پیش فرض 24 هستش)
موفق باشید
با تشکر
این رو از قلم انداختم که در پست اول بگم.:بامزه:

این کار رو که همون روز اول انجام دادم. یعنی همگی 32 بیتی اند

شما هم روی همون نقطه ای که نگفتم دست گذاشتی.
من میخواستم توضیحات کامل بدم تا زودتر به جوابی که میخوام برسم:چشمک:
میخوام بگم که خودم هیچ دلیلی به ذهنم نمیرسه که چرا اینطوری میشه. وگرنه من اهل تاپیک زدن نیستم.
در ضمن من این عکسها رو توی کامپوننت کلیدی که ساختم قرار میدم. و روی کلیدهای عادی تست نکردم. فقط نگید که از اونه.
به این UserControl یک خاصیت اضافه شده که ImageList و ImageIndex رو به کنترل اضافه میکنه.
در حالت عادی UserControl ها این خواص رو ندارن.