PDA

View Full Version : گرفتن اطلاعات با کلیک از data gride view

amirfallah3301
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 19:10 عصر
عرض سلام
من در یک قسمت از برنامه ام یک دیتا گرید ویو دارم که یکسری اطلاعات رو از دیتابیسم که مبتنی بر اکسس هست رو دریافت می کنه ، به عنوان مثال از یک لیست اسم یکسری از افراد به همراه کد کارمندی آنها را از دیتابیس می گیرد و در دیتا گرید ویو نشان می دهد ، حالا می خواهم وقتی با موس روی یکی از اسامی کلیک کنم در یکسری فیلد که در پایین جدول دیتا گرید ویو تعریف کردم بقیه ی مشخاص شخص رو نشون بده مثل عکس زیر مثلا می خوام روی کد 2 وقتی کلیک می کنم ، بقیه ی مشخصات فرد رو در لیست زیر نشان بدهد.

exlord
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 20:06 عصر
private void dataGridView1_SelectionChanged(object sender, EventArgs e)
{
DataGridViewRow row = dataGridView1.SelectedRows[0];
string val1 = row.Cells[0].Value.ToString();//<--------------- dastresi ba index
string val2 = row.Cells["name"].Value.ToString();//<---------- dastresi ba name column
}

amirfallah3301
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 20:44 عصر
private void dataGridView1_SelectionChanged(object sender, EventArgs e)
{
DataGridViewRow row = dataGridView1.SelectedRows[0];
string val1 = row.Cells[0].Value.ToString();//<--------------- dastresi ba index
string val2 = row.Cells["name"].Value.ToString();//<---------- dastresi ba name column
}

ممنون می شه بفرمایید این رو دقیقا کجا باید این کد رو بنویسیم ،چون من برنامه نویس حرفه ای نیستم :خجالت::چشمک:

yasemi
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 20:56 عصر
textBox2.Text= dataGridView1.CurrentRow.Cells[3].Value.ToString();
comboBox2.SelectedItem = dataGridView1.CurrentRow.Cells[4].Value.ToString();

yasemi
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 21:06 عصر
برات نوشته توی SelectionChanged مربوط به data gride view اگه properties رو داری که هیچ اگه نداری از View اونو انتخاب کن بعد روی data gride view کلیک کن تا انتخاب بشه بعد از properties گزینه Event رو انتخاب کن بعد رویداد SelectionChanged رو کلیک کن تا باز بشه بعد هر کدی که می خوای اونجا بنویس

daivid_ d31r1
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 22:36 عصر
سلام دوستان
همونطوری که دوستمون گفتن تو قسمت propretice که رفتی و دیتا گرید رو انتخاب کردی میتونی تو قسمت ایونت این موارد رو ببینی:
CellContentDoubleClicke
Cellclick
CellDoubleClick
...

با کلیک کردن رو اونها میتونی به قسمت کد بری و کدی که میخای رو بنویسی

;() txt_Pstcod.Text=dgv.CurrentRow.Cell[0].Value.ToString

موفق باشید